Blizgės Lydekoms: Trūkumai Ir Privalumai

Blizgės lydekoms
Įvertinkite straipsnį!

Blizgės Lydekoms yra laiko patikrintas ir tūkstančių meškeriotojų patikrintas masalas lydekoms žvejoti. Šiais laikais yra daug modernesnių spiningo masalų, pagamintų iš silikono ar plastiko, tačiau blizgės lydekoms vis dar naudojamos daugelio žvejų.

Blizgės lydekoms konstrukcija

Blizgės lydekoms yra lenktos ovalios arba pailgos formos metalinės plokštės. Viršutinėje ir apatinėje šios plokštės dalyje yra po vieną skylę, prie viršutinės skylės per žiedą prisegamas meškerės valas su pavadėliu, o prie apatinės, taip pat per žiedą, pritvirtinamas trišakis kabliukas.

Blizgėms gaminti gali būti naudojami įvairūs metalai: plienas, varis, žalvaris ar švinas. Blizgės paviršių galima tiesiog nušlifuoti, be to, jį galima padengti emaliu, chromu ar nikeliu. Spalva ir jo blizgesys priklausys nuo paties metalo ir dangos tipo.

Blizgės lydekoms gali būti įvairių formų: platūs, siauri, suploti ir pailgi. Spalvos ir formos pasirinkimas priklauso nuo rezervuaro, kuriame žvejojama, ir žvejybos sąlygų.

Blizgės imituoja žuvį, kuri bėga nuo ją persekiojančio plėšrūno. Išvaizda vaidina antraeilį vaidmenį, palyginti su blizgės darbu vandenyje. Plėšriosios žuvys, pirmiausia orientuojasi į šoninį linijinį organą, kuris jaučią nuo grobio sklindančią vibraciją, ir tik paskui pagal regėjimą. Štai kodėl taisyklingas blizgės žaismas vandenyje yra toks svarbus.

Žaidimo pobūdis priklauso nuo suktuko dizaino. Lydekos žūklei optimalaus spiningo ilgio ir pločio santykis dažnai yra 3:4. Trumpesni suktukai, kurių ilgio ir pločio santykis mažesnis, veikia energingiau, tačiau jų veikimas nėra toks stabilus ir dažnai tampa nepastovus, nes ritės greitis didėja.sukti. Ilgi šaukštai su didesniu ilgio ir pločio santykiu žaidžia ne taip energingai, dažnai tokie šaukštai būna išlenkti ir ilgio, ir pločio.

Kai kuriuose blizgėse ant trišakio pakabinamas plonas raudonas plastikinis žiedlapis, kuris užmaskuoja kabliuką ir padaro taip vadinamą atakos tašką lydekai.

Parduotuvėse yra labai daug blizgių modelių todėl išsirinkti tinkamą yra gana sunku. Renkantis blizgę lydekai, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių: metų ir paros laiką, vandens telkinį, oro sąlygas žvejybos metu.

Blizgės lydekoms

Blizgės privalumai

  • Blizgės lydekoms dėl didelio svorio ir supaprastintos formos pasižymi geromis skrydžio savybėmis. Tarp visų spiningo masalų jie turi ilgiausią užmetimo atstumą.
  • Žvejojant blizge galima naudoti įvairaus tipo pravedimus: tolygus, tolygus su pauzėmis ir sustojimais ir pan.
  • Blizgės lydekoms yra pigus masalas, palyginti su kitais spiningo masalais.
  • Blizgės yra daug patvaresnės nei silikoniniai masalai ir vobleriai.
  • Blizgę galima lengvai pasidaryti savomis rankomis, palyginti su kitais spiningo masalais.

Blizgės trūkumai

  • Blizgės yra brangesnės nei silikoniniai masalas.
  • Blizgės skirtos žvejoti vandens sluoksnyje. Nėra prasmės jas naudoti palei dugną ar prie vandens paviršiaus.
  • Žvejojant lydekas tose vietose, kur gausu dumblių tankmės ir žolių, ne visada gerai pasiteisina blizgės dėl dažno užsikabinimo už juos. Tokiose vietose geriau naudoti silikoninius masalus arba paviršinius voblerius.
Blizgės lydekoms

Blizgės lydekoms pasirinkimas

Lydekos aptinkamos įvairiuose vandens telkiniuose, įvairiomis klimato sąlygomis. Teisingas, konkrečioms žvejybos sąlygoms tinkamo masalo parinkimas lemią žvejybos rezultatą. Renkantis blizgę, reikia atsižvelgti į daugybę skirtingų faktorių.

Blizgės lydekoms gali būti pačių įvairiausių spalvų: nuo natūralių spalvų iki ryškiausių rūgščių spalvų, nuo blankių metalinių iki blizgių. Visos spalvos gaudo lydekas. Žvejas turi pasirinkti blizgės spalvą konkrečiam vandens telkiniui, konkrečiai dienai. Yra tik vienas būdas tai padaryti: bandymas ir mokymasis iš klaidų.

Masalas turi būti matomas žuviai vandenyje, todėl debesuotą dieną geriau naudoti ryškesnių spalvų masalus, o ryškią saulėtą dieną – tamsesnius ir blankesnius.

Blizgūs masalai puikiai pritraukia lydekas ir gali būti labai veiksmingi, tačiau žvejojant nereikėtų naudoti per stipriai poliruotų šaukštų, jie gali atbaidyti lydekas per ryškiu blizgesiu.

Skaidriame vandenyje juodi šaukštai rodo gerus rezultatus, jie aiškiai matomi vandenyje, todėl labai patrauklūs.

Žvejodami lydekas, nebijokite naudoti didelių blizgių. Gaudant lydekas gerą efektyvumą rodo masalai kurių ilgis nuo 7-8 iki 12 cm. Tuose rezervuaruose, kur yra galimybė pagauti labai didelę lydeką, blizgės dydį galima padidinti iki 15 cm.

Blizgės lydekoms svoris parenkamas priklausomai nuo rezervuaro, kuriame žvejojama gylio. Sunkesnės blizgės naudojamos ten kur giliau, lengvesnės – kur sėkliau.

Rinkdamiesi blizgę lydekai, įsigykite masalą iš žinomos, laiko patikrintos firmos, kurios gaminiai išsiskirs kokybe ir patikimumu.

Įvertinkite straipsnį!

Nepraleisk naujos įrangos!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

Nepraleisk naujų straipsnių!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

2 mintys apie „Blizgės Lydekoms: Trūkumai Ir Privalumai

  1. Nusipirkau blizgę. Nepatiko kaip vartos, išlipau į krantą, tiesiog akmeniu palankščiau. Ta dien trys lydekos. Per eilę metų virš 130 lydekų. Ir plaukti teko kad atkabint. Ir suprask ko joms reikia.

    1. Lydekos labai išrankios kartais būna 🙂
      Aš visą vaikystę gaudžiau su Kibs blizgėmis. Buvo vienos geriausių. Kaip dabar atsimenu kainavo po 3-4 Litus 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLT