Upėtakių Žvejyba Pavasarį
Pavasaris mano mėgstamiausias laikotarpis upėtakių žvejyboje. Tai tas metų laikas kada aplink upelius nepakilusios metrinės žolių sienos. Kada gali atsipalaidavęs eiti palei upelį, grožėtis gamta negalvodamas, kad už sekančio posūkio reikės grūstis tarp krūmų apaugusių vijokliais. Nereikia vaikyti nuo savęs uodų, mašalų ir viso kito gėrio kurį galime sutikti vasara. Upėtakių žvejyba pavasarį – mano mėgstamiausias žvejybos būdas šiuo laikotarpiu. Tad visą savo dėmesį sutelkiu į upėtakį.
Pavasario sunkiausias laikotarpis būna po varlių atšilimo po žiemos. Varlės iš žiemojimo vietų upėje pradeda migruoti į pievas. Tada upėtakiams prasideda beprotiška puota, jų skrandžiai būna pilni varlių. Kai jos pradeda keliauti į krantą, vandenyje jų būna tokia gausybė, kad upėtakiams prikimšti pilvą būna labai lengva. Būtent varlių migracijos iš upės į pievas metu upėtakiai labai staiga atsigano. Ir pagauti juos tampa daug sunkiau nei įprastai. Jeigu pasižiūrėti upėtakio akimis viskas atsistoja į savo vietas. Kam vaikytis kažkokią neaiškiai plaukiančią žuvelę (voblerį) kai upė pilna varlių. Išplaukei sukrimtai kelias varles ir grįžai atgal į savo slėptuvę ilsėtis. Bet viskas ne taip blogai kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiuo laikotarpiu irgi galima pagauti gražių egzempliorių. Kaip visi gerai žinome upėtakis – teritorinė žuvys o teritorinės žuvys nepakenčia svečių savo namuose. Dėl to prisikimšę skrandį, pilni jėgų, aršiai gina savo duobę kurioje gyvena. Štai čia ir prasideda žvejo kūrybiškumo pasirodymas.
Vasara
Šį laikotarpį daug kas priklauso nuo oro sąlygų. jeigu paimti kaip pavyzdį 2017 ir 2018 metus tai jie skiriasi kaip diena ir naktis. 2017 metai buvo lietingi, šalti, upės vanduo aukštas, purvinas. Prie visų šių gamtos sąlygų prisitaiko ne tik žvejys, bet ir pati žuvis. Keliaujant žvejoti reikia į tai atkreipti dėmesį. Nors Lietuva ir nėra didelė šalis, bet oro sąlygos regionuose irgi skiriasi.
Vasara upėtaki pagauti nėra sunku. Pasirinkus tinkamą upės ruožą, teisingai pateikus masalą upėtakis iššoks iš savo slėptuvės ir jį griebs. Tinkamiausios vietos upėtakiui šiuo laikotarpių yra sraunesnės upės vietos. Ten kur srovė išplovė duobę. Prieš arba už nugriuvusio medžio. Po medžiais, šakom, išplautais krantais, akmenimis ir kitomis slėptuvėmis kur gali pasislėpti nuo tiesioginės srovės ir kartu stebėti ką jį neša. Be to upėtakiai šiuo laikotarpiu yra gan pykti ir nereikia eiti tolyn jeigu vieną kartą upėtakis mėgino atakuoti Jūsų masalą yra didelė tikimybė, kad jis tai darys dar kelis kartus (aišku jeigu nėra gavęs kabliais).