Lynų žvejyba pavasarį tokia pat įdomi kaip ir vasarą. Nuo ankstyvo pavasario lynai po žiemos miego pradeda džiuginti žveją savo kibimais. Ši taiki žuvis, kuri pasyviai elgėsi nuo lapkričio iki kovo, pamažu pradeda atsibusti. Lynas geriausiai kimba antroje pavasario pusėje ir vasara. Tačiau jau kovo mėnesį lynai pradeda busti po žiemos miego ir maitintis. Kovo mėnesį teks gerokai pasistengti, kad pagauti lyną. O tam, kad padidinti savo šansus reikia žinoti vandens telkinį kuriame ruošiatės žvejoti.
Sėkmingoje lynų žvejyboje daug kas priklauso nuo oro sąlygų ir atmosferos slėgio pokyčių. Kaip ir dauguma taikių žuvų, lynai nemėgsta staigių oro sąlygų pokyčių. Kovo mėnesį, norint pagauti lyną, teks pasitelkti visas žvejybos gudrybes. Nuo balandžio pradžios, jei kovas buvo šiltas, lynas jau aktyviai maitinasi ir pagauti lyną kur kas lengviau. Daugiau apie šią nuostabią žuvį galite paskaityti šiame mano straipsnyje.
Kur gaudyti lyną pavasarį
Pavasarį žvejys turėtų daug dėmesio skirti tokioms perspektyvioms vietoms, kaip mažos įlankos ir užutėkiai, kurių gylis neviršija pusantro metro. Tokiose vietose pavasarį greičiausiai sušyla vanduo ir dugne atsigauna dėlės, kirmėlės, lervos ir kiti bestuburiai padarai kuriais maitinasi lynas.
Pavasario pradžioje ir viduryje vandens paviršiuje vis dar nėra daug lelijų, kurios dažnai trukdo žvejoti, vis dar nėra vešlios povandeninės augmenijos, į kurią įsipainiotų žvejybos reikmenys, tad ypatingų problemų žvejyba nesukels. Tačiau nuo gegužės teks apsišarvoti kantrybe, kad sėkmingai gaudyti tarp žolių ir lelijų.
Nepamirškite, kad lynai yra labai išranki žuvis, vadinasi, ne kiekviena vietovė, kurioje yra dumblas, ją pritrauks. Kai kurios vandens zonos pripratina žuvis prie kieto dugno. Tokios vietos yra geros, o svarbiausia – greitai įšylą ir turi gerą maisto bazę. Tokios vietos dažniausiai būna negilios – apie 1 metrą. Čia nėra srovės, todėl vandens temperatūra čia palaikoma lynams patogiame lygyje. Tai savotiškas vonios kambarys žuvims.
Nepamirškite apie nerštą, kuris daugumoje vandens telkinių prasideda gegužės viduryje – pabaigoje. Prieš nerštą lynas tampa ne toks atsargus ir pradeda aktyviau kibti. Prieš nerštą žuvis valgo, kaupia energiją ir elgiasi labai aktyviai, tačiau tai nereiškia, kad žvejys gali triukšmauti krante. Net ir tokiu laikotarpiu lynai gali lengvai išsigąsti.
Koki jauką rinktis
Lynų žvejyba pavasarį pradedame nuo vietos šėrimo. Tai labai padidins žvejybos efektyvumą. Kovo-balandžio mėnesiais papildomus maisto produktus jauke būtinai turi sudaryti gyvūninės kilmės ingredientai – sliekai, musės lervos, uodo truklio lervos. gyvūninės kilmės masalai į jauką dedami jau žūklės vietoje. Nuo pavasario vidurio, kai vanduo jau pakankamai šiltas, galima pamažu jų atsisakyti.
Nuo gegužės mėnesio pradedame į jauką dėti kukurūzus, žirnius, perlines kruopas. Taip pat periodiškai galite įdėti šiek tiek varškės. Pastebima, kad būtent ji sugeba sudominti net ir pasyvų lyną.
Kada geriausiai gaudyti lyną
Palankiausios dienos, kai lynų žvejyba pavasarį efektyvi – šiltu ir saulėtu oru. Šiuo metu jis gerai kimba nuo pietų iki vakaro. Ypač perspektyvios ramios dienos be vėjo, tada lynai pradeda dar aktyviau maitintis. Pašeriame perspektyvią vietą, užmetame kelias meškeres iš karto ir laukiame.
Nuo gegužės lynai pradeda maitintis tam tikru laiku. Aktyviausiai maitinasi ryte – nuo saulėtekio ir vakare iki saulėlydžio. Prieš neršta lynas kimba praktiškai visą dieną, tad prisirišti prie konkretaus laiko neverta.
Kokiais įrankiais gaudyti
Lyną pageidautina gaudyti ant plūdinės meškerės. Kalbant apie feederį, žinoma, jis taip pat gali būti naudojamas, tačiau nepamirškite, kad užmetant jis sukelia daug triukšmo, todėl pirmųjų kibimų teks laukti ilgiau. Tačiau šio įrankio privalumas yra tas, kad jis leidžia žvejoti toliau nuo kranto.
Lynas – galinga žuvis svarbu pasirinkti tvirtus ir patikimus įrankius. Pavasarį labai svarbu rasti balansą. Lynų žvejyba pavasarį geriausiai vyksta naudojant plūdinę meškerę. Nereikia naudoti didelių plūdžių – pakanka 2-3 gramų. Puikus klasikinis variantas yra plunksninė plūdė.
Dažniausiai naudojamas 0,18-0,22 mm valas, plonesnio valo rinktis neverta – bus sunku ištraukti iš žolių. Lynas puikus priešininkas jis atkakliai bando įlįsti į dumblą, nendres, apvynioti valą aplink lelijų stiebus. Jis nebijo storo valo, nes viskas vyksta tarp gausybės augmenijos.