Ungurių žvejyba – neįprastas užsiėmimas, pati žuvis labai primena gyvatę. Žuvis turi unikalią išvaizdą ir mokslininkai dar mažai ištyrė ungurio įpročius. Ungurių šeimoje yra tik kelios rūšys, kurių neįmanoma atskirti viena nuo kitos plika akimi. Ungurys dar vadinamas upine gyvate, nors aptinkamas ne tik gėlavandenėse upėse, bet ir jūrose. Pamėginkime išsiaiškinti kuo yra unikali ungurių žvejyba ir kaip ji vykdoma.
Kokiais įrankiais vyksta ungurių žvejyba
Nereikėtų nuvertinti ungurio. Žuvis greitai juda ir lengvai manevruoja žolynų tankmėje, susipainioję įrankiai lengvai lūžta. Gaudant ungurius meškere reikia atsižvelgti būtina atsižvelgti į šią savybę, todėl patarčiau rinktis patvarias meškeres ir storą valą.
- Meškerė ir ritė parenkami atsižvelgiant į masalo svorį bei užmetimo atstumą. Dažnai naudojamos 2,4-4 m meškerės, feeder modeliai. Įrankiui naudojama ritė kurioje turėtų tilpti iki 200 metrų valo. Stabdžio efektyvumas ir derinimo lankstumas taip pat yra svarbūs parametrai
- Valas – 0,35-0,4 mm monofilamentinis. Pavadėlio ilgis parenkamas atsižvelgiant į srovę, dažniausiai naudojamas: pirmam kabliukui – apie 10-15 cm, antrajam – 20-25 cm.
- Kabliukai – Geriau naudoti nebrangius vienkartinius variantus Nr.4-6. Ungurys užkibęs kabliuką įryja labai gyliai ir dažniausiai pavadėlį su kabliuku po kiekvienos žuvies reikės rišti naują. Todėl patarčiau iš anksto pasiruošti daugiau pavadėlių.
- Svareliai. Rekomenduočiau montuoti kriaušės formos modelius, kurių masė 30-50 g, priklausomai nuo srovės greičio
- Signalizatoriai. Ungurių žvejyba vyksta naktį, todėl sunku stebėti kibimą be papildomų meškerės priedų. Dažniausiai naudojami skambaliukai su šviesa kurie prikabinami ant meškerės galo. Taip pat galima naudoti pastatomus signalizatorius.
Kada ir kur gaudyti ungurius
Žuvis nėra išranki renkantis gyvenimo vietą, tačiau tam tikri poreikiai egzistuoja. Sėkmingų ungurių gaudymo vietų galima rasti visur: srauniame, stovinčiame vandenyje, mažuose ežeruose ar telkiniuose, telkiniuose su dumblu ir t.t.
SVARBU!
Sunku pasakyti, kur gaudyti ungurius, pagrindinė taisyklė: kad šalia žvejybos vietos būtu potencialios ungurio slėptuvės dienos laikotarpiui: duobės, krūmynai, nuvirtę medžiai, status krantai su šaknimis ir panašiai. Naktį plėšrūnas palieka savo slėptuvę ir plaukia į sėklius ieškodamas grobio.
Ungurys mėgsta šilumą, aktyviausia ungurių žvejyba vyksta po atšilimo, tačiau didžiausias aktyvumas būna vasarą. Ungurys maisto ieško iki šalčių. Nuo balandžio iki spalio ar lapkričio pradžios vyksta aktyvi žvejyba. Žiema ungurys, kaip ir karosas ar kitos karpinės žuvys, slepiasi gylyje ir pagrimzta į žiemos miegą.
Kokius masalus naudoti ungurių žvejyboje
Unguriai nėra išrankus maistui. Jiems puikiai tiks visi gyvulinės kilmės masalai:
- Sliekų kuokštas
- Naktiniai sliekai
- Gyvas mailius
- Šviežios žuvies gabaliukai
- Vėžių mėsa
- įvairios vabzdžių lervos
- dėlės
- vandens moliuskai
- sraigės ar šliužai
Ungurių žvejyba – PATARIMAI
Ungurys yra tikras plėšrūnas, linkęs staigiai pulti masalą ir giliai nuryti masalą. Dėl burnos sandaros ypatumų jis turi maitintis atitinkamai – smulkiais vabzdžiais ir mažomis žuvytėmis, o kabliukus reikia parinkti ne per didelius ir tvirtus. Svarbu imti kabliukus prailgintu kotu, kad būtų lengviau užmauti daugiau masalo.
Užkibus unguriui tenka dažnai forsuoti jo ištraukimą, o tam reikia naudoti galingas meškeres su atsarga. Bandant jį numarinti, jis greitai pasislėps šaknyse po kelmais ar akmenimis ir nutrauks valą.