Drop-Shot Žvejyba: Privalumai Ir Trūkumai

drop-shot žvejyba
Įvertinkite straipsnį!

Drop-shot žvejyba – naudojama žvejojant spiningu, kuriame svarelis yra pačiame valo gale, o kabliukas su masalu yra tam tikru atstumu virš jo. Drop-shot žvejyba yra paprastas ir patrauklus žvejybos būdas, leidžiantis sugauti įvairiausių žuvų. Naudojant šią sistemą galite žvejoti sunkiai pasiekiamose vietose, taip pat sugauti pasyvias žuvis.

Šiame straipsnyje kalbėsime apie drop-shot žvejyba: atsiradimo istoriją, privalumus ir trūkumus, kalbėsime apie teisingą šios įrangos montavimą, kalbėsime apie tai, kokia žuvis galima gaudyti.

Kaip atsirado drop-shot žvejyba

Amerikiečių ir japonų žvejai tarpusavyje ginčijasi, kas pirmasis sugalvojo drop-shot kaip naują žvejybos būdą. Japonų meškeriotojai mano, kad drop-shot žvejyba išrado jų tautietis, japonų žvejys Hariki Nuromaki. Pasak japonų, amerikiečiai pirmą kartą susipažino su drop-shot žvejyba, kai Japonijos sportinis meškeriotojas Seio Kato sėkmingai panaudojo drop-shot sistema JAV vykusiose juodųjų ešerių žūklės varžybose.

Pasak amerikiečių, drop-shot sistema buvo išrasta JAV Teksaso valstijoje, toje pačioje vietoje, kur žvejams gerai žinoma Texas-Rig. Būtent ši sistemėlė buvo būsimojo drop-shot prototipu. Jų nuomone, Japonijos žvejai tik šiek tiek pagerino drop-shot sistemėlę.

Drop-shot žvejyba
Drop-shot žvejybos masalas

Drop-Shot žvejybos privalumai

Drop-shot yra labai efektyvus žvejybos būdas ir leidžia pasiekti aukštų žvejybos rezultatų.

Drop shot žvejyba turi daug privalumų, palyginti su kitais žvejybos būdais:

  • Leidžia žvejoti sunkiai pasiekiamose vietose.
  • Skirta pasyviam plėšrūnui gaudyti ir sugeba išprovokuoti net ir vangiausią žuvį.
  • Galima naudoti su įvairiausiais silikoniniais masalais, tačiau geriausi rezultatai rodomi naudojant pasyvius silikoninius masalus: šliužus ir kirminus.
  • Paprastas montavimas.
  • Lengvai išmokstama daryti masalo pravedimą.
  • nedidelė įrangos kaina.
  • Puikiai tinka pradedantiesiems.
Drop-Shot guminukas
Drop-Shot guminukas

Drop-Shot žvejybos trūkumai

Nepaisant didelio efektyvumo ir daugybės privalumų, drop-shot žvejyba turi trūkumų:

  • Drop shot yra vertikalaus masalo pravedimo būdas, kuris yra labai efektyvus žvejojant giliame vandenyje, iš valties ar nuo aukšto kranto. Žvejojant nedideliame gylyje, tai pasirodo neveiksminga dėl nedidelio kampo tarp pagrindinio valo ir dugno.
  • Neveiksmingas ieškant aktyviai besimaitinančio plėšrūno
  • Nėra labai efektyvus žvejojant stiprioje srovėje. Masalas vandenyje turi būti vertikaliai, o žvejojant srovėje to padaryti beveik neįmanoma.
Starkis pagautas su Drop-Shot
Starkis pagautas su Drop-Shot

Kokią žuvį galima pagauti naudojant drop-shot

Galima pagauti bet kokias plėšriąsias žuvis: lydekas, ešerius, starkius, šapalus ir t.t. Iš visų plėšriųjų žuvų ešeriai dažniausiai pagaunami su drop-shot sistema, po jų seka starkiai ir lydekos. Be plėšriųjų žuvų, kai kurie meškeriotojai sėkmingai gaudo tokias taikias žuvis kaip karosus, karšius, kuojas, raudes. Taikioms žuvims gaudyti naudojami nedideli kabliukai, ant jų deda miniatiūrinius masalus.

Kaip susirišti drop-shot sistemėlę

Drop-shot žvejyba: sistemėlė
Drop-shot žvejyba: sistemėlė
  • Paimkite maždaug 1 metro ilgio fluorokarbono arba monofilamento valo.
  • Viename valo gale pritvirtiname norimą svarelį. Svarelį galima pririšti tiesiai prie valo mazgu arba pririšant prie valo karabiną, kad turėti galimybę pasikeisti svarelio svorį.
  • Atsitraukus nuo svarelio 30 – 70 cm, prie valo pririšamas kabliukas. Atstumas tarp kabliuko ir svarelio priklauso nuo to, kokiu atstumu masalas turi dirbti virš dugno. Kabliukas turi būti 90 laipsnių kampu nukreiptas į viršų.
  • Laisvąjį valo galą pritvirtiname prie pagrindinio valo.
  • Ant kabliuko uždedame norimo dydžio silikoninį masalą.
Drop-shot sistemėlės suryšimas
Drop-shot sistemėlės suryšimas

Įvertinkite straipsnį!

Nepraleisk naujos įrangos!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

Nepraleisk naujų straipsnių!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

2 mintys apie „Drop-Shot Žvejyba: Privalumai Ir Trūkumai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLT