Ultralight Spiningai: Subtilus Galingumas Jūsų Rankose

ultralight spiningai

Ultralight spiningai yra lengvi ir jautrus, skirti plėšrioms žuvims gaudyti.

Ultralight žūklėje gaudomos mažos ir vidutinės žuvys, dažniausiai sveriančios iki 2 kg. Dažniausias su ultralight spiningais gaudomos šios žuvys: Ešerys, šapalas, upėtakis, kiršlys. Rečiau tikslingai gaudoma lydeka. Bet ne retas atvejis kai žvejojant ešerius užkimba lydeka sverianti ir virš 2 kg.

Žvejyba ultralight spiningais reikalauja tam tikros patirties ir gebėjimo valdyti lengvus masalus.

Ultralight spiningo privalumai

  • Ultralight spiningai leidžia numesti labai lengvo svorio masalą į didelį atstumą, tam tikromis sąlygomis, ultralight žvejyba gali suteikti gerų rezultatų.
  • Miestuose gyvenantys žvejai, žvejojantys telkiniuose patiriančiuose didelį žvejų spaudimą, ne visada gali sugauti didelę žuvį, bet naudodami ultralight spiningą, jie gali sugauti mažesnes žuvis ir patirti daug teigiamų emocijų.
  • Ultralight spiningai turi didelį jautrumą ir puikų metimo tikslumą, kas suteikia galimybę sugauti atsargų plėšrūną.
  • Dėl mažo ilgio, ultralight spiningai patogus žvejybai nedidelėse upėse ir mažuose miško ežeruose, bei tvenkiniuose.

Ultralight spiningo ilgio pasirinkimas

Ultralight klasės spiningo meškerės ilgis turi atitikti žvejybos sąlygas. Pagrindinis kriterijus renkantis meškerės ilgį bus rezervuaro, kuriame planuoja žvejoti, dydis.

Žvejybai mažose upėse, kurių krantai dažnai stipriai apaugę medžiais ir krūmais, optimalus spiningo ilgis yra nuo 1,6 iki 1,9 metro.

Žvejybai didesniuose vandens telkiniuose: vidutinio dydžio upėse, tvenkiniuose ir ežeruose – optimalus bus 1,9 – 2,4 metro ilgio spiningas. Ultralight spiningo meškerės, ilgesnės nei 2,4 metro, paprastai nėra gaminamos.

Universalus variantas, tinkantis daugeliui rezervuarų ir žvejybos sąlygų, būtų 1,8-2,1 metro ilgio spiningas.

Ultralight spiningai

Ultralight spiningo užmetimo testas

Spiningo meškerės testas pagal masalo svorį reiškia gamintojo rekomendaciją, kokio svorio masalą galima mesti šiuo spiningu. Daugelis gamintojų ultralight spiningus priskiria, kurių viršutinė svorio riba yra iki 7 gramų. Tokie ultralight spiningai turi žymėjimą „ULTRALIGHT“ arba sutrumpinimą „UL“.

Didėjant ultralight žvejybos populiarumui, atsirado dar du spiningų poklasiai su dar žemesnėmis ribomis, kitaip dar vadinamas avižadrebis:

  • „EXTRA ULTRALIGHT” (XUL) su viršutine riba iki 2 gramo
  • „SUPER ULTRALIGHT” (SUL) su viršutine riba iki 3,5 gramo

Kalbant apie ultralight spiningų testą, negalima nepaminėti ir to, kad daugelis gamintojų, siekdami padidinti pardavimus, neteisingai nurodo apatinį testo ribą.

Nusipirkę spiningo meškerę, kurioje nurodyta apatinė testo riba yra 0,5 gramo, atsitinka taip, kad spiningas pradeda normaliai užmesti ne mažiau kaip 2–3 gramus sveriantį masalą.

Ši problema ypač dažnai pasitaiko pas pigius spiningų gamintojus. Nepasitikėkite tuo, kas parašyta ant spiningo. Prieš pirkdami būtinai perskaitykite žvejų atsiliepimus internete arba pabandykite spiningą išbandyti patys, pasiskolinę spiningą iš draugo (jeigu tokia galimybė yra).

Ultralight spiningo rankena

Ultralight spiningo rankenos gali būti kamštinė arba EVA. Kamštinė yra labiau klasikinė rankenos medžiaga, o EVA yra modernesnė medžiaga. Kiekviena iš šių medžiagų turi savų privalumų ir trūkumų. Kiekviena iš jų turi savo gerbėjų. Pasirinkite rankeną iš medžiagos, kuri jums labiausiai patinka.

Rankena gali būti vienos arba kelių dalių. Dauguma ultralight spiningų turi vientisą rankeną. Ši rankena yra labiau klasikinė.

Ultralight spiningai

Ritės ultralight spiningui

Ultralight spiningai turi būti komplektuojami su tinkama rite. Taip spiningas bus tinkamai subalansuotas ir galės atskleisti visą savo potencialą.

Tinka standartinių dydžių ritės nuo 1000 iki 2500. Dažniausiai naudojamas ritės dydis yra 2000 dydis, ant kurio suvyniotas 0,06 – 0,10 mm skersmens pintas valas. Aš asmeniškai naudoju 2000 dydžio ritę ir 0,06 Daiwa J-Braid Grand x8 0.06mm valą.

Ritės svoris, idealiu atveju, turėtų būti ne didesnis kaip 200 gramų. Pageidautina, kad ritėje būtų aukštos kokybės frikcinis stabdys su dideliu reguliavimo tikslumu. Kadangi nemažą darbą žvejyboje ant savęs paima tinkamai sureguliuotas ritės stabdis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *