Kaip Užtikrinti, Kad Žvejybos Įranga Ilgai Tarnautų?

žvejybos feeder

Nesvarbu, ar esate profesionalus žvejybos gidas, besitikintis įgyti nuolatinių klientų, ar žvejys mėgėjas, mėgstantis žvejoti vienas, taisyklės prižiūrėti žvejybos įranga galioja vienodai. Svarbiausias prioritetas – rūpintis, kad žvejybos įranga nuolat būtų tinkamos būklės, jei norite  produktyvios bei malonios žvejybos, o ir piniginė jums padėkos. Taigi, žemiau pateiksiu kelis patarimus, kaip prižiūrėti žvejybos įrangą.

Reguliariai tikrinkite žvejybos įranga

Pasibaigus žvejybos dienai, tai nesunkiai išgaruoja iš galvos. Arba dar tik ruošiantis žvejoti, kai, būnant prie vandens telkinio, jus užvaldo jaudulys, o visa kita lieka nuošalyje. Vis dėlto, pakankamai dažnai tikrindami įrangą, ilgainiui išvengsite didelių problemų.

Pagalvokite apie įrangą. Tai pagrindinis jūsų žvejybos arsenalo komponentas, tačiau jis niekada nėra visiškai apsaugotas. Smėlis, dulkės, jauko likučiai nuo rankų ir daugybė kitų dalykų tiek po vandeniu, tiek virš jo gali pridaryti daug žalos. Baigiantis dienai, išvalykite žvejybos įrangą iki kito karto, kai vėl žvejosite. Pavyzdžiui, naudodami vaitspiritą, lengvai pašalinsite purvą ir kitus nešvarumus.

Valykite tik gėlu vandeniu

Pasibaigus įtemptai žvejybos dienai – ypač sūriame vandenyje – būtina išvalyti įrangą, naudojant gėlą vandenį. Nuvalykite meškerę ir ritę, o blizgėms, kabliukams ir masalams skirkite daugiau dėmesio. Tam labai pravers aliejus ar muilas ir net atsarginis dantų šepetėlis, kad galėtumėte juos nušveisti.

Jei pastebėjote, kad plunksnos ant blizgių nėra tokios purios kaip anksčiau, kitąkart prieš žvejybą patepkite jas šlakeliu aliejaus. Be to, labai svarbu patepti ir kitas jūsų įrangos dalis. Pagalvokite, kaip bus lengva sukti ritę! Jei nerimaujate, kad aliejaus kvapas gali atbaidyti žuvis, siūlome rinktis bekvapiu aliejukus. Jų tikrai rasite žvejybos reikmenų parduotuvėse.

Kruopščiai išdžiovinkite žvejybos įranga

Tiems, kurie rūpinasi savo įranga reguliariai ir žino ką daryti, tai gali nuskambėti kvailai. Vis dėlto stebina tai, kad, išvalę įrangą, daug žmonių pamiršta ją išdžiovinti! Dėl vandens bet koks metalas rūdija. O rūdys labai kenkia žvejybos įrangai. Todėl savaime suprantama, kad turėtumėte išdžiovinti įrangą taip, kad ji nepradėtų rūdyti.  

Po nuplovimo nusausinkite įrangą švariu skudurėliu arba popieriniu rankšluosčiu – to turi pakakti. Prieš padėdami įrangą atgal į jai skirtą vietą, palikite ją kelioms minutėms pastovėti ir dar kartą greitai ją apžiūrėkite, ar viskas tikrai gerai išdžiūvo.

Laikykite žvejybos įranga šiltoje vietoje

Vos įsėdus į mašiną, nereiškia, kad įrangos priežiūra čia jau ir baigiasi. Yra daugybė patarimų, kuriais galite vadovautis namuose, norėdami užtikrinti, kad žvejybos įranga ilgai tarnautų. Ir nieko nėra svarbiau nei rasti jai tinkamus namus. Tai ypač aktualu sezono pabaigoje arba bet kada, kai planuojate kuriam laikui įrangą paslėpti.

Norint įrangą apsaugoti nuo rūdžių, itin svarbu laikyti ją šiltoje vietoje, nes tai padės išvengti drėgmės ir kondensacijos. Geriausios vietos – miegamuosiuose esančios spintos ir pan. Vis dėlto, jei to padaryti nepavyks, laikykite įrangą bent jau tokioje vietoje, kur nėra didelių temperatūros svyravimų. Venkite rūsių, garažų ir vietų, esančių arti išorinių sienų, nebent jos būtų gerai izoliuotos ir šiltos.

žvejybos įranga
Žvejybos įranga

Atpalaiduokite ir išvalykite rites

Grįžtant prie žvejybos įrangos priežiūros esmės, dar galite daug ką nuveikti su ritėmis, kad užtikrintumėte jų ilgaamžiškumą. Šis veiksmas gali atrodyti nereikalingas, nes ritės nėra taip dažnai neapsaugotos (kaip kiti žvejybos reikmenys), tačiau tai nepaprastai svarbi įrangos dalis, kuria irgi reikia rūpintis.

Kiekvienos dienos pabaigoje būtinai atlaisvinkite ritės valą, kad išvengtumėte bereikalingo įtempimo. Kaip ir dėl tinkamos laikymo vietos – tai ypač svarbu sezono pabaigoje. Tuomet kartokite tą pačią procedūrą, kaip ir su blizgėmis bei masalais – pasirūpinkite jų švara.

Ritėse yra daug sunkiai prieinamų vietų, kurių gali nepavykti nusausinti su skudurėliu ar popieriniu rankšluosčiu, todėl kai kurie žvejai tokiu atveju siūlo naudoti plaukų džiovintuvą. Prieš viską supakuodami, užpilkite šiek tiek specializuoto aliejaus papildomai priežiūrai. Juk nenorite, kad valas įstrigtų ritėje!

Pabaigai – apie meškeres

Prie užbaigdamas šį straipsnį, norėčiau pabrėžti, kaip svarbu išlaikyti gerą meškerės būklę. Juk tai svarbiausias jūsų žvejybos arsenalo ginklas, kuris iš tikrųjų gana trapus.

Pirmiausia laikykitės visų anksčiau paminėtų gairių, valydami ir džiovindami meškerę. Vis dėlto, skirtingai nuo kitų žūklės reikmenų, norėsite, kad meškerė turėtų savo ypatingą vietą ir padėtį. Specialūs meškerių laikikliai yra svarbūs norint užtikrinti meškerės saugumą.

Taip pat žvejodami elkitės su meškere atsargiai. Stenkitės jos netrankyti ir kitaip nedaužyti, todėl būkite atsargūs, užmesdami meškerę iš valties ar net nuo tilto, kai žvejojate nuo kranto. Be to, nepamirškite reguliariai vaškuoti meškerės sujungimų, kad išvengtumėte trinties. O valydami meškerės kotą, nuplaukite jį po vandeniu.

Dabar jau esate pasiruošę ilgai žvejoti! Norint pasinaudoti daugeliu šių patarimų dėl žvejybos įrangos priežiūros, prireiks vos kelių papildomų minučių kiekvienos žvejybos dienos pabaigoje arba tik pusvalandžio sezono pabaigoje. Apsimoka pasinaudoti šia nedidele investicija, kadangi tai gali prailginti jūsų žvejybos įrangos tarnavimo laiką. Jei esate žvejybos gidas, sulauksite laimingų klientų, žinosiančių, kad rūpinatės savo įranga. O jei žvejojate savarankiškai, reguliariai sutaupysite lėšų brangiems pirkiniams, o dar ir įranga geriau veiks. Jei įdėsite šiek tiek darbo, jūsų pastangos atsipirks su kaupu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *