Vobleriai Upėtakių Žvejybai

vobleriai upėtakių žvejybai

Vobleriai upėtakių žvejyboje vienas iš populiariausiu masalų. Jų pasirinkimas parduotuvės lentynose – milžiniškas. Įvairių spalvų, formų, tipų. Ko tik širdis geidžia, rasite visko. Bet atsiranda kitas klausimas. Ar reikia didelio kiekio masalų ? Mano nuomone – NE.

Protingai susidėliojus masalų dėžutę galima drąsiai tilpti į 10-12 vienetų voblerių ir būti pasiruošus beveik viskam. Kokius rinktis ? Čia yra daug niuansų. Pradedančiajam upėtakiautojui siūlyčiau paskaityti šį mano straipsnį kuriame apžvelgiu kokios įrangos reikia startui upėtakių žvejyboje. O čia apžvelgsime būtent kokie vobleriai upėtakių žvejyboje tinka geriausiai. Kadangi pažengusio žvejo tikslas jau būna pasikeitęs nei pradedančiojo t.y. jau tikslas ne tiesiog pagauti upėtakį o pagauti profesorių (profesoriais vadinu upėtakius kurie perkopė 40cm ribą) todėl dėžutėse turėtų vyrauti 50-70mm dydžio vobleriai upėtakių žvejybai.

Aišku visur yra išimčių. Sekantis klausimas – kokie vobleriai ? Atsakymas labai paprastas – reikia atsižvelgti kokiuose upeliuose žvejojama. Jeigu upeliai nedideli, negylus vertėtų iš savo pasirinkimų sumažinti skęstančius (sinking) voblerius. Bet ir visiškai atsisakyti nevertėtų. Vienas kitas visada pravers. Analogiškai rinksimės jeigu upeliai didesni ir gylus.


Pagrindiniai reikalavimui vobleriui

Jo ilgis turi būti ne didesnis kaip 6-7 cm. Spalva priklauso nuo to, kokiomis oro sąlygomis bus žvejojama. Jeigu diena giedra ir vanduo upėje skaidrus vertėtų rinktis naturalios spalvos voblerius. Upėtakio regėjimas yra labai gerai išvystytas, vandenyje pastebi smulkiausias smulkmenas, todėl kyla problemų dėl netinkamai pasirinktos voblerio spalvos – jeigu upėtakiui bus bent menkiausių įtarimų jis iš savo slėptuvės nepasirodys.

Vobleriai upėtakių žvejybai

ZipBaits Rigge

ZipBaits Rigge vobleriai pagaminti Japonijoje. Jie yra minnow tipo. Labai kokybiški ir patvarūs, todėl be problemų galima naudoti žvejojant srovėje. Pakankamai atsparus mechaniniam poveikiui konstrukcija suteikia galimybę jį naudoti daug metų. Vobleris yra padengtas lako sluoksniu, kuris yra atsparus drėgmei ir dilimui. Šios prekės ženklo masalų asortimentas yra gana platus ir visi jie skiriasi savo spalva. Tai leidžia pasirinkti voblerį, tinkantį konkrečiam orui ir laikui.

vobleriai upėtakių žvejybai
Zipbaits Rigge

Jackall Timon Tricoroll 56

Klasikinis minnow vobleris, kuris skirtas upėtakių žvejybai srovėje. Mūsų sąlygomis idealiai tinka žvejybai upėse. Dėl savo plokščio korpuso ir originalios, puikiai apgalvotos balansavimo sistemos, puikiai laikosi stiprioje srovėje ir toli metasi. Vobleris žaidžia tiek traukiamas tolygiai (labai linguodamas ir vingiuodamas šonais), tiek lengvai tvičinamas.

Jackall Timon Tricoroll 56
Jackall Timon Tricoroll 56

Lucky John Basara 56SP

Lucky John Basara 56SP vobleriai, dėl MCS (magnetic cast system) sistemos, visi Basara serijos vobleriai turi puikias užmetimo savybes ir leidžia labai agresyviai dirbti su masalu. Puikiai parodė savę upėtakių žvejyboje.

Vobleriai upėtakių - Basara
Lucky John Basara 56SP

Rapala CountDown Elite 5cm 5g

Naujos kartos, klasikinis, su moderniu dažymu vobleris. Pasižymi lėtu, kontroliuojamu skendimu. Moderni konstrukcija užtikrina maksimaliai tolimus tikslius metimus ir universalumą. Masalas dirba nuo pirmos sekundės – vos tik užmetus pradeda skęsti, lengvai vibruodamas į šonus. Naujoms įspūdingoms spalvoms naudojamas dengimas metalu ir HD spausdinimas.

Rapala CountDown Elite
Rapala CountDown Elite

Rapala X-Rap 6cm

Rapala X-Rap, voblerių serija yra viena iš populiariausių bei sėkmingiausių Rapala istorijoje. Šių voblerių universalumas ir efektyvumas yra tiesiog stulbinantys, nes viename masale sutelkta daug gerų skirtingų voblerių savybių. „X–Rap“ turi tolimus metimus užtikrinančią slankiojančių svarelių sistemą, neutralų plūdrumą, klasikiniams „Rapala“ vobleriams būdingus virpesius, „jerk“ vobleriams būdingas savybes, silpniausius šviesos spindulius atspindintį „minnow“ formos korpusą.

Vobleris Rapala X-Rap
Rapala X-Rap 6cm

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *