Lynų žvejyba vasarą turi nemažai gudrybių. Iš dalies, ypač birželio mėnesį, tai labai panašu į lynų žvejybą vėlyvą pavasarį, tačiau arčiau vasaros vidurio žuvų elgesys pasikeičia. Jos apetitą keliančios aistros, įpročiai ir mėgstamos ežero vietos tampa kitokios.
Po neršto lynai praktiškai nustoja maitintis ir būti aktyvūs dienos metu. Į šią aplinkybę būtinai reikia atsižvelgti prieš pradedant planuoti lynų žvejyba vasarą. Vasarą ši taiki žuvis „pabunda“ vakare ir naktį. Optimali lynų žvejyba vasarą – nuo 19 valandos vakaro iki 8-9 valandos ryto. Jei diena vėsi galite eiti ir dieną. Tačiau tai išimtis iš taisyklės, nes vasarą lynų maitinimo grafikas yra stabilus naktį, prieš aušrą ir vakare.
Vasarą, ypač liepos mėnesį, povandeniniai krūmynai pasiekia išties milžiniškus dydžius ir virsta džiunglėmis. Kaip pagauti žuvį tokiomis sąlygomis, ypač prie pakrantės, kur per visą dugno paviršių išdygo povandeninė žolė. Viskas paprasta: arba ieškome esamų vandens langų, arba patys juos kuriame. Priešingu atveju vargu ar pavyks prasibrauti iki lynų. Grėbliai su tuo puikiai susitvarko.
Lynų žvejyba vasara: Kur ieškoti žuvies
Rasti perspektyvias vietas apsunkina tai, kad lynai retai formuoja burius, kuriuos žvejys gali pamatyti vandenyje. Pavasarį neršdamos žuvys vis dar plaukioja grupėmis, ieško porininko. Tačiau po neršto, vasarą, vėl pradeda plaukioti pavieniui. Taigi pasirodo, kad vasarinis lyno pasyvumas ir vienišas gyvenimo būdas apsunkina žvejybos procesą ir daro įtaką laimikio apimčiai. Tačiau nemanykite, kad grįžti iš žvejybos su geru lynų laimikiu tiesiog neįmanoma. Kas žino perspektyvias vietas – visada pagauna!
Lynų žvejyba vasarą turėtų prasidėti nuo žūklės purvinuose užutėkiuose, įlankose ir upeliuose, kur klesti dumbliai. Mažuose rezervuaruose tokios zonos dažnai yra ten, kur srovė yra silpna arba jos visai nėra. Pasitaiko, kad tokios vietos yra gerokai nutolusios nuo kranto.
Lynų elgesio ypatumai vasarą
Žuvų įpročiai vasarą kiek kitokie nei kitais sezonais. Žvejojant lynus vasarą, reikia į tai atsižvelgti. Ši taiki žuvis auga lėtai, bet jei išvengs pavojų savo gyvenime, ji gali išaugti iki įspūdingo dydžio. Dažniausiai žvejai pagauna lynus kurių svoris neviršija 3 kg. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai pavyksta sugauti tikrai trofėjinį lyną. Stambūs rūšies atstovai vasarą retai plaukioja grupėje. Dėl šios priežasties kai kuriais atvejais kibimų teks palaukti ilgiau.
Dažnai lynų kibimus lydi nemažas kiekis kitų žuvų kibimų – karšių, raudžių ir karosų. Vasarą žuvys mieliau gyvena vietovėse, kuriose auga augmenija. Labiausiai lynai aktyvūs vasarą mažuose vandens telkiniuose – tvenkiniuose ir ežeruose. Miško ežeras apskritai yra ideali vieta lynų žvejybai vasarą. Žuvys aktyviausios vasaros laikotarpiu – birželio pirmoje pusėje ir rugpjūtį. Žinoma, galite pagauti ir liepos mėnesį, bet tam tikriausiai prireiks atkaklios naktinės žvejybos gerose vietose. Naktį lynas pradeda judėti ir ieškoti maisto.
Karštyje žuvis praktiškai nieko neėda, todėl tokiomis dienomis geriau nesikišti į tvenkinį ieškant lynų, o laukti vakaro, nakties ar ryto vėsos. Jei rugpjūtis pasirodė neįprastai šaltas, tai gali būti sėkminga ir dieninė lynų žvejyba vasarą.
Lynų žvejyba vasarą: Masalai ir jaukai
Kaip ir kitos taikios žuvys, prasidėjus vasarai, lynai pereina prie augalinio masalo. Į žuvies racioną įeina įvairūs augalų stiebai ir ūgliai – nendrės, kūdražolės. Žuvis neatsisakys ančių ir būtinai susigundys žvejo pasiūlytais kukurūzais, žirniais ar tešla. Tai visiškai nereiškia, kad gyvūniniai masalai turėtų būti visiškai pašalinti iki rudens. Vasariniai lynai puikiai kimba ir ant gyvo masalo. Apskritai tokia lynų skonių įvairovė leidžia žvejui atlikti didelio masto eksperimentus. Pastebima, kad skirtinguose vandens telkiniuose žuvys gali rinktis skirtingą maistą. Todėl išeidami į žvejybą, ypač į nepažįstamą vietą, būtinai pasiimkite visą komplektą įvairių jaukų.
Jei su masalais viskas daroma teisingai, rytinis, vakarinis ir naktinis lynų kibimas garantuotas. Gyvi masalai puikiai dera su augaliniais jaukais. Šie du komponentai kartu veikia ypač gerai, leisdami žymiai padidinti kibimų skaičių. Geriausia lynus vilioti ir sudominti elementais, kuriuose yra daug baltymų. Tai gali būti smulkiai supjaustyti sliekai ir dzikai, sumaišyti su varške. Lynų žvejyba vasarą bus daug sėkmingesnė, jei naudosite įvairius masalus.
Lynai visada geriau reaguos į judantį ir erzinantį masalą. Turėtumėte periodiškai traukti masalą link savęs, toliau nuo savęs arba meškerės pagalba į vieną iš šonų, kad suteiktumėte masalui papildomo judesio. Jei žūklės vietoje daug augmenijos kliūčių, rekomenduojama lėtai kelti ir nuleisti masalą, kad nesupainiotumėte reikmenų. Iš augalinių jaukų puikiai veikia – žirniai, kukurūzai, tešla ir varškė.
Keli patarimai pabaigai
- Žvejyba tarp augmenijos būtinai turi būti lydima greito lyno ištraukimo, kad jis nespėtų įsipainioti į žoles.
- Lyno ieškoti srovėje nėra prasmės, nes ji mėgsta tylias ir ramias vietas. Žvejybos darbinis gylis – apie 1,5 -2 metro.
- Ypatingai uždumblėjusiose vietose, kur masalas gali pasiklysti dumble, rekomenduojama užkabinti putplasčio rutulį, kad masalas nepaskęstų dumble. Taip pat galima naudoti pop-up boiliukus.
- Po įnirtingos kovos dažniausiai tenka ilgai laukti kito lyno kibimo. Todėl geriau iš karto pasirinkti kelias perspektyvias vietas, esančias arti viena kitos, ir pakaitomis juose gaudyti.