Lydekų Žvejyba Vasarą

lydekų žvejyba vasarą

Lydekų žvejyba vasarą – labai įdomi veikla. Ne vienas žvejys vasarą neatsisakys sugauti šį įžūlų ir stiprų plėšrūną. Lydekų žvejyba vasarą bus sėkminga, jei žvejys išmoks gerai suprasti lydekos įpročius ir elgesį karščiausiu metų laiku, mėgstamą buveinę vasaros metu ir mitybos pomėgius. Vidutinis lydekos svoris gali siekti iki 4-5 kg, tačiau neretai žvejams pavyksta pagauti ir trofėjinius egzempliorius kurių svoris siekia daugiau nei 10 kilogramų!

Lydekų žvejybos vasarą ypatumai

Vasaros mėnesiais plėšrūnas ir toliau aktyviai maitinasi mažomis žuvimis. Lydekai šiuo metu nereikia medžioti stambesnių žuvų, nes visai neseniai iš ikrų išsiritusi smulkmena dar nepatyrusi ir neturi išgyvenimui reikalingų instinktų. Tuo ir naudojasi plėšrūnas, netikėtai užpuldamas nieko neįtariančias aukas. Kadangi mailius daugiausia kaupiasi sekliose, saulės gerai sušildomose rezervuaro vietose su vešlia augmenija, tai lydekos čia pasirodys reguliariai dienos metu. Todėl perspektyvios lydekų gaudymo vietos vasarą atrodo būtent taip.

lydekų žvejyba vasara
lydekų žvejyba vasara

Kai kurie vandens telkiniai pareikalaus daug kantrybės ir ištvermės, kol pavyks pagauti lydeką. Rekomenduočiau iš anksto pasidomėti telkiniu ir jeigu yra galimybė pasikalbėti su vietiniais žvejais. Tinkamai pasirinkus žvejybos laiką ir vietą – laimikis garantuotas. Lydekų žvejyba vasarą perspektyviausia ankstyvą rytą ir vėlyvą vakarą.

Eidamas žvejoti, turi žinoti apie žuvų elgesį keičiantis orams. Taigi, prieš perkūniją ir jai pasibaigus lydeka visada labai aktyviai ieško grobio. Taip pat puikiai kimba, per nedidelį lietų.

Pastebėta, kad stambios lydekos vasaros mėnesiais yra tingios ir mažiau aktyvios nei mažos. Ir viskas todėl, kad mažos lydekoms lengviau prisitaikyti prie vandens temperatūros padidėjimo nei stambioms. Mažų ir vidutinių dydžių žuvys dažnai užkimba prie žolių linijos.

lydekų žvejyba vasarą

Lydekų žvejyba vasarą

Birželis

Pirmasis vasaros mėnuo turi savų privalumų: vandens temperatūra dar toli nuo maksimalios, taip pat mažas vandens augmenijos kiekis. Žvejojant spiningu, tikslinga naudoti skirtingus masalus, pasirinkimas priklauso nuo konkrečių sąlygų, pavyzdžiui – dideli vobleriai puikiai veikia gaudant ant šlaito. Didžioji žuvų dalis telkiasi žolėje ir priekrantės zonoje.

Liepa

Liepa karščiausias vasaros laikotarpis ir tai tiesiogiai veikia lydekų kibimą. Žuvys ieško būdų, kaip susidoroti su deguonies trūkumu ir mažiau maitinasi. Sėkliuose lydekų galima praktiškai neieškoti, per karšta. Tačiau netinka ir gilūs vandenys plotai, ypač kurie padengti dumblu. Populiariausios lydekų buveinės šiuo metu yra: pavėsingos vandens telkinių vietos: nendrių ir vandens lelijų tankmės ir į vandenį besileidžiančių medžių pavėsyje. Ruošiant žvejybai reikėtų atsižvelgti į mieguistą žuvies būseną ir rinktis vidutinio dydžio masalus. Paviršiniai masalai puikiai tinka žvejybai apaugusiuose žolėmis vietose, pravedimai turi būti lygūs ir lėti. Žvejybai geriausia rinktis ankstyvą ryta arba vakarą. Šiuo laikotarpiu saulė dar nespėja įkaitinti vandenį ir lydeka aktyviau maitinasi.

lydekų žvejyba vasarą upėje

Rugpjūtis

Pirmoji mėnesio pusė pasižymi tomis pačiomis oro sąlygomis kaip ir liepos mėnesis. Todėl žvejybą čia išlieka tokia pati. Tačiau nuo antrosios mėnesio pusės jau pradedamas stebėti nedidelis temperatūros kritimas. Sumažėjus temperatūrai, prasidės plėšrūno aktyvumas ir didesnis kibimas. Mėnesio pabaiga – dar vienas geras laikas rinkti gerą vasaros žvejyba. Jei oras leidžia, net vėsiomis dienomis galite sugauti gerą laimikį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *