Kuojų žvejyba feederiu – būtent taip prasideda daugumos žvejų atviro vandens sezonas. Ši žuvis jau gana aktyvi švariame šaltame vandenyje. Kai kurie meškeriotojai mano, kad kuojų žvejyba dažniausiai yra plūdininkų pomėgis. Tačiau pasirinkus tinkamą taktiką ir subtilią feederio įrangą, šią žuvį galite sugauti ne mažiau sėkmingai, ypač pavasarį. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip žvejoti kuojas pavasarį su feederiu, aptarsime taktikas, įrangą, jauką ir šėrimo ypatybes.
Patarimai žvejojant kuojas su feederiu
- Žvejyba vyksta su nuolatiniu maitinimu mažomis porcijomis.
- Naudokite birią, dulkėtą jauko tekstūra. Mišinyje neturėtų būti didelių dalelių, kurios atitrauktų žuvies dėmesį nuo masalo ant kabliuko.
- Ankstyvą pavasarį dideliuose ir vidutinio dydžio rezervuaruose kuojos stovi gylyje dideliu atstumu nuo kranto – plūde jos nepasieksite. O su feederiu lengvai pasieksite tolimiausius taškus.
- Žvejojant naudokite plonus ilgus pavadėlius ir mažus kabliukus.
- Pavasarį, kuojos kimba ne nuo dugno, o griebią krentantį masalą. Stenkitės nenaudoti trumpų pavadėlių.
- Būtinas teisingas taško pasirinkimas ir nuolatinis taško šėrimas. Palaikome jauko dalelių debesį. Jis traukia kuojas.
Kuojų žvejyba feederiu ankstyvą pavasarį
Kuojos maitinasi pavasarį, bet negali ilgai ir daug judėti – žingsnis po žingsnio migruoja į sėklius. Todėl žuvų ieškome netoli žiemos vietų, prie duobių. Migruojančius kuojų būrius gaudome įlankose ar žemesnėse intakų atkarpose. Paprastai tai yra išėjimai iš duobių. Kuoja nestovės gyliai duobėse, bet ir ant sėkliaus jos ieškoti dar anksti.
Visiškai ištirpus ledui, būriai suaktyvėja ir didėja. Šiuo metu kuojų galite rasti ramiose, šiltose vietose. Esant šaltam pavasariui, reikia ieškoti giliau, šalia duobių. Palaipsniui vanduo pradeda šilti ir kuojos išsisklaido į seklesnes telkinio vietas. Geriausios vietos žvejybai ankstyvą pavasarį yra mažos upės, pakrantės zona ant didelių telkinių. Kuojos mėgsta smėlį, jas retai galima rasti ant dumblo.
Kuojų žvejyba balandžio ir gegužės mėnesiais
Kai vanduo įšyla iki 8 laipsnių, kuoja būna jau aktyvi. Žuvys laksto po pakrantės zoną ieškodamos maisto, o migruojantys būriai juda aukštyn upe ir sustoja pailsėti patogiose vietose. Šiuo metu prasideda aktyvi žvejyba feederiu. Jei ankstyvą pavasarį kuojų žvejyba feederiu šaltame vandenyje buvo, kaip sakoma, tiesiog nusiramink ir pagauk bent keletą, tai dabar gali pataikyti į būrį didelių kuojų.
Pavasarį nekibadieniai kaitaliojasi su geromis dienomis, palaipsniui pereinant į prieš neršto aktyvų maitinimasį. Šiuo laikotarpiu kuojų patinai turi šiurkščius gumbus ant galvos ir nugaros. Balandžio pabaigoje – gegužę kuojos neršia.
Likus savaitei iki neršto ir tiek pat po jo kuojos nekimba, tačiau po neršto, prasidėjus specifiniam gegužės atšilimui, kibimas atsinaujina su nauja jėga. Ir šiuo metu pradeda veikti ne tik gyvi masalai (dzikaiUodo trūklio lervos, pinkai), bet ir miežiai, kviečiai ir kukurūzai. Vėlyvą pavasarį kuojų su feederiu reikia ieškoti ramiose vietose su kietu dugnu netoli augalijos, pakrantėje. Gegužės mėnesį net mažose upėse yra didelė tikimybė sugauti trofėjinius egzempliorius.
Kuojų žvejyba feederiu – kaip pasirinkti vietą
Kuojų žvejybai ankstyvą pavasarį renkamės žiemą pažįstamas vietas. Tai gana gilios vietos su nelygumais dugne, įėjimais ir išėjimais iš duobių kurių gylis siekia 3-4 metrus, įlankos ir žiotys didelėse upėse. Bet kokie dugno nelygumai gali tapti kuojų prieglobsčiu.
Balandžio ir gegužės mėnesiais, kai žuvys jau gana aktyvios, ieškome seklesnių vietų. Kuojų gaudymas pavasarį ant feederio ežeruose ir didelėse upėse yra efektyvus arčiau pakrantės ir pakrančių krūmų prieigose. Galimi taškai yra kriauklių dugnas, smėlio plotas tarp dumblo, akmenukai ir bet kokie nelygumai.
Jei reljefas vienodas arba atvirkščiai – yra daug visokių perspektyvių taškų – neprisiriškite prie vieno taško. Jeigu nekimba pasirinktame taške mėginkite ieškoti žuvies mesdami į skirtingus taškus. Vietose, kur buvo kibimų apsistojame ir gaudome ten.
Kokį pasirinkti pašarą kuojų žvejybai
Pagrindinė kuojų gaudymo paslaptis – teisingas masalas ir ne tik jo konsistencija bei sudėtis, bet ir pati šėrimo sistema. Pagrindiniai kuojų šėrimo aspektai:
- Jei įmanoma, pavasarį naudokite mažas šėryklas. Tikslas yra nuolat ir dažnai mesti mažas jauko porcijas į tašką. Reikia paimti tam tikrą permetimų ritmą ir jo laikytis. Paprastai tai yra 5 minutės, tačiau sportininkai tai daro ir dažniau – kas 2-3 minutes.
- Stovinčiame vandenyje tokio tempo režimu galite naudoti tik mažas šėryklas, kad nepersotintumėte taško masalu.
- Patogiausia tokiu tempu žvejoti iki 30 metrų atstumu.
- Kai jaukas patenka į vandenį jis turėtų iš karto subyrėti, tiesiogine to žodžio prasme, sudarydamas patrauklų jauko debesį kuojoms.
Patartina pavasarį į mišinį įberti sijoto dirvožemio, specialaus žvejybai. Negalima naudoti paprastos žemės – nesuprantami kvapai gali atbaidyti žuvis.
Masalo spalva turi atitikti reljefą ant kurio gaudoma. Ant tamsaus dugno geriau tinka juodi atspalviai, ant smėlio – šviesūs.
Gegužę atšilus orams kuojos pradeda geriau reaguoti į vasariškus skonius – vanilę, braškę. Į jauką galite įmaišyti saldiklių, melasos. Pavasarį su priedais elgiamės labai atsargiai – geriau naudoti natūralų maltą cinamoną ar kalendrą.
Kokį masalą rinktis kuojų žvejybai
Pagrindiniai kuojų pavasariniai masalai yra uodo trūklio lervos, pinkai ir dzikai. Šylant vandeniui galite pradėti naudoti kukurūzus. Svarbu ne tik pasirinkti tinkamą masalą, bet ir teisingai užverti jį ant kablio. Įvairiomis sąlygomis tai tiesiogiai įtakoja kibimą. Eksperimentuojame, norint pagauti didelę kuoją teks gerai pasukt galvą ir išbandyti ne vieną kombinaciją.