Naktinė Žvejyba: Kaip Tinkamai Pasiruošti

Naktinė žvejyba

Naktinė žvejyba yra gana sudėtingas žvejybos būdas. Naktinė žvejyba galima bet kuriuo metų laiku, tačiau ji populiaresnė vasarą. Jei esate pradedantysis, geriau išbandyti savo jėgas naktinėje žvejyboje vasarą, kai greitai suprasite visas subtilybes ir vėliau galėsite pritaikyti daugelį šių įgūdžių dienos metu. Apskritai naktinė žvejyba – tai visų pirmiausia susibūrimų prie laužo ir arbatos (ar ko nors stipresnio) gėrimo metas. Tačiau norėdami ne tik gerai praleisti laiką tokioje žvejyboje, bet ir grįžti namo su laimikiu, turite žinoti keletą gudrybių, kurios jums padės naktinėje žvejyboje.

Naktinės žvejybos privalumai

 • Galite užimti bet kurią jums patinkančią vietą. Didžioji dalis žvejų ir tiesiog poilsiautojų jau paliko stovyklavietes.
 • Didelės žuvys naktį būna ne tokios atsargios, todėl yra galimybė pagauti trofėjinių egzempliorių ir mažėja smulkmės kibimai.
 • Jūs nesijaudinate dėl karščio ir kitų dieninės žvejybos „malonumų“. Tiesa, reikia pastebėti, kad uodai, atvirkščiai, suaktyvėja naktį, todėl geriau pasirūpinkite purškalais nuo uodų.
 • Naktį vėjo dažniausiai nėra arba jis visai nedidelis, vadinasi jis netrukdys.

Naktinės žvejybos trūkumai

 • prastas matomumas, todėl su savimi reikėtų pasiimti šviesos šaltinį (geriausia ne vieną);
 • atšalus, reikėtų su savimi pasiimti šiltų drabužių komplektą.
 • Naktį aktyviai kandžioja uodai, būtinai reikia pasiimti purškalą nuo uodų.
 • Naktinė žvejyba pareikalaus daugiau jauko ir masalų.
 • Reikės atidžiau pasiruošti žvejybai, nes jeigu ką nors užmiršite pasiimti visa žvejyba gali nueiti šuniui ant uodegos.
Naktinė žvejyba

Ką būtina pasiimti į naktinę žvejybą

Pasiruošdami naktinei žvejybai, turėtumėte įsitikinti, kad turite šiuos pagrindinius daiktus:

 • Žvejybos įrangą: Pasirinkite tinkamą žvejybos meškerę ir ritę, atsižvelgdami į planuojamą žvejybos vietą ir žuvų rūšį, kurią norite gaudyti.
 • Žibintuvėlį: Naktinė žvejyba reikalauja geros apšvietimo. Turėkite tinkamą žibintuvėlį, kuris suteiks jums pakankamai šviesos ir padės matyti aplink save. Pasirinkite žibintuvėlį su atitinkamu šviesos diodų stiprumu ir pakankamai talpos baterijomis.
 • Drabužius ir apsaugos priemones: Būtina apsirengti tinkamais drabužiais, kad būtumėte šiltas ir sausas per visą žvejybos sesiją. Pasirinkite drabužius, tinkančius oro sąlygoms ir užtikrinančius jums patogumą.
 • Maistą ir gėrimus: Pasiruoškite pakankamai maisto ir gėrimų, kad užtikrintumėte savo energijos lygį per naktį. Pasirinkite maistą, kuris lengvai transportuojamas ir nereikalauja specialių sąlygų laikymui. Taip pat pasiimkite vandens butelį, kad išvengtumėte dehidratacijos.
 • Žvejybos leidimą: Priklausomai nuo jūsų žvejybos vietos ir regiono, gali prireikti turėti galiojantį žvejybos leidimą. Patikrinkite ežero žvejybos reikalavimus ir įsitikinkite, kad turite tinkamą leidimą žvejoti.
 • Papildomus įrankius ir reikmenis: Į pagalbinį žvejybos krepšį ar dėžę įdėkite pagalbinius įrankius, kurie gali būti naudingi naktinės žvejybos metu. Tai gali būti peilis, pirštinės, atsarginių žvejybos įrankių, termosas su karštu gėrimu ir pan.

Svarbu prisiminti, kad naktinė žvejyba gali turėti savo specifinius reikalavimus, priklausomai nuo vietos ir vietos taisyklių. Būtinai patikrinkite vietos žvejybos taisykles, kad žinotumėte apie visus reikalavimus ir apribojimus.

Naktinės žvejybos vietos pasirinkimas

Kaip jau minėta, naktimis prie telkinių gana tamsu, todėl dieną geriau susirasti patogias žvejybai vietas. Paprastai žuvys naktį laikosi vietose su ramia srove, šalia sėkliaus, arčiau kranto. Rinkitės patogų krantą, kad naktį jis jums keltų kuo mažiau rūpesčių. Venkite stačių ir slydžių krantų. Jeigu naktį palys lietus jie taps labai pavojingi ir galite susižaloti.

Karštomis vasaros naktimis žuvys išeina ieškoti maisto, todėl kibimas šiuo metu gali būti labai geras, bet ne pastovus. Būtent todėl verta pastoviai aktyviai maitinti žvejybos tašką.

Naktinė žvejyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *