Vobleriai šapalui jau daugelį metų yra pagrindinis spiningo masalas gaudant šapalą. Blizgutės, kurios dar ne taip seniai buvo mėgstamiausios šapalų žvejyboje spiningu, šiam plėšrūnui naudojamos vis mažiau.
Kai kurie šaltiniai teigia, kad net garsusis Lauri Rapala su pirmuoju modeliu, nupjautu iš eglės žievės ir perklijuotu folija, pagamino būtent voblerį upėtakiams ir šapalams. Nuo tada ir prasidėjo įvairių įmonių varžymasis dėl šių dirbtinių masalų gamybos. Kaip atsirado pirmieji vobleriai galite paskaityti šiame mano straipsnyje.
Pamėginkime išsiaiškinti kokie yra dažniausiai naudojami vobleriai šapalui. Pagal šį nedidelį sąrašą galėsite geriau suprasti kokius voblerius mėgsta šapalas.
Jackall Chubby
Modelis pasirodė toks sėkmingas, kad kitų į jį panašių įmonių kopijos buvo pradėtos vadinti „chabikais“. Šis vobleris dar vadinamas šapalų žudiku, nors Japonijoje buvo sukurtas upėtakiams gaudyti. Nuolatinis įvairių svetainių top’ų narys. Plačiau apie šį voblerį galite paskaityti mano straipsnyje paspaudę čia.
Yo-Zuri L-minnow 44
Pačiame šio populiaraus modelio pavadinime jo tipas, ir dydis yra užšifruoti. Ilgą laiką sėkmingai gaudomas 4,4 cm ilgio Yo-Zuri mažylis. Yo-Zuri puikiai toli metasi ir išlaiko striprę srovę, todėl sezono pradžioje jis yra puikus pasirinkimas. Pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje – vienas iš lyderių tarp mini klasės masalų. Apie jį taip pat turiu parašęs atskirą straipsnį kuri rasite paspaudę čia.
LuckyCraft GenGoal 35F
Paviršinis vobleris šapalui, imituojantis vabalą. Jis blogai dirba stiprioje srovėje, geriau naudoti vietose, kuriose yra rami srovė.
Pontoon21 RedRag 36F/SSR
Populiarios firmos paviršinių voblerių serija. Jie labai gerai dirba srovėje ir toli metasi. Nepaisant mažo dydžio, tik 3,6 cm, jie puikiai gaudo net ir didžiausią šapalą.
Megabass Siglet
Vabalo imitacija su sparnais. Šapalas gali jį sugriebti net nepasiekus jam vandens. Šis vabalas idealiai tinka žvejybai vasara po pakibusiais medžiais.
Pabagai
Žinoma, šis sąrašas nėra aksioma. Kiekvienas žvejys turi savo geriausių masalų sąrašą, tačiau pradedantysis žvejys turės supratimą kokie vobleriai tinka šapalų žvejybai. Taip pat nepamirškime, kad voblerius galime pasigaminti ir patys. Šiuo atveju norėtųsi prisiminti Lauri Rapalą. Bendro išprusimo dėlei prisiminkime, kad legendinis suomis 1936 metais savo rankomis iš eglės žievės išdrožė savo pirmąjį voblerį. Kodėl mes blogesni? Ypač kai dabartiniais laikais yra daugybė informacijos ir patarimų internete.