Jackall Chubby – Šapalų Žudikas

Jackall Chubby

Jei išvardinsime japonų kompanijos Jackall sukurtų žinomiausių voblerių penketuką, tai Jackall Chubby vobleris į jį tikrai pateks. Per savo egzistavimą rinkoje jackall chubby vobleris tikrai pelnė įvairiausią spininguojančių žvejų meilę ir pagarbą.

Galima teigti, kad šis vobleris yra universaliausias tarp parduodamų ultralight voblerių, kuriais galima pagauti beveik visas plėšrias žuvis.

Japonijos koncernas Jackall Bros. gamina aukščiausios klasės ir našumo lygio masalus, o vobleris Jackall Chubby nėra išimtis. Jackal Chubby galima įsigyti kelių modifikacijų. Šiame straipsnyje aptarsime jas visas.

TipasCrank
MedžiagaPlastikas
Svoris4g – 4,3g
Dydis38mm
PlūdrumasPlaukiantis (Floating)
Nėrimo gylis10 cm – 2 metrai (priklauso nuo modifikaicjos)
Rekomenduojamas pravedimasTolygus pravedimas, Stop & Go
Jackall Chubby charakteristikos

Voblerio forma

Jis turi gražią pilvo formą, tiek žiūrint iš viršaus, tiek iš šonų, būdingą „riebiems” vobleriams, aiškiai išreikštus šonus, su būdinga kupra nugaroje ir pailga uodega. Jackall Chubby vobleris primena amerikietiškojo futbolo kamuolį. Bet kokiu atveju, jo kūno forma yra labai patraukli daugeliui plėšriųjų žuvų.

Liežuvėlis

Skirtingiems šio voblerio modeliams liežuvėlio forma ir dydis labai skiriasi. Jackall Chubby 38F SR liežuvėlis išdėstytas 45 laipsnių kampu masalo korpuso atžvilgiu.

Jackall Chubby spalvos

Voblerį gamintojas gamina daugybe skirtingų spalvų variantų ir yra visų tipų spalvos. Yra tamsių spalvų, natūralių spalvų mailiui, ryškių. Didelė spalvų įvairovė, tinkanti pačioms įvairiausioms žūklės sąlygoms – dar vienas didelis šio voblerio pliusas, todėl jis yra toks universalus ir populiarus tarp meškeriotojų.

Vobleris turi tikroviškas holografines akis, mažus vaivorykštinius žvynelius, spalvinimas atsparus išorės poveikiui, padengtas laku.

Voblerio spalvų palėtė
Voblerio spalvos

Jackall Chubby Kabliukai

Vobleriai yra aprūpinti trišakiais iš pasaulio kabliukų gamybos lyderio „Owner“.

Trišakiai išsiskiria didžiausiu patikimumu ir aštrumu, meškeriotojui užtenka ištraukti masalą iš dėžės ir pradėti gaudyti.

Daugelis meškeriotojų savo apžvalgose pažymi, kad ant masalo užkibusi žuvis labai dažnai trišakį praryja visą, todėl kyla problemų nuimant žuvį nuo kabliuko.

Kaip dirba vandenyje

Vienas pagrindinių šio voblerio privalumų – galimybė išlaikyti didelę srovę. Su šiuo masalu galite drąsiai gaudyti, nesijaudindami, kad jis nedirbs srovėje.

Voblerio žaidimas gana aukšto dažnio, su galinga vibracija, voblerio virpesių centras yra tarp nosies kilpos ir masalo vidurio.

Vobleris turi stiprų akustinį efektą, kuris lydi masalo žaidimą, kurio dėka Jackall Chubby gerai pritraukia žuvis neskaidraus, purvino vandens sąlygomis su stipria srove.

Kaip daryti pravedimą

Vobleris yra plaukiantys, todėl pagrindinis jo pravedimas – tolygiai traukiant. Vienas iš geriausių pravedimų užmesti voblerį ir leisti jam plaukti pasroviui ir daryti užlaikymą perspektyvioje upės vietoje.

38F SSR nėrimo gylis nedidesnis kaip 10 cm
38F SR versijai pagal gamintojo specifikaciją nėrimas nuo 0,5 iki 1 metro, nors praktika rodo, kad nėrimas nuo 30 cm iki 60 cm

Šapalas pagautas su Chubby vobleriu
Šapalas pagautas su Chubby vobleriu

Šapalų žvejyba su Jackall Chubby

Spiningautojai Jackal Chubby vadina vienu universaliausių voblerių, galinčių sugauti beveik bet kokią žuvį, bet vis tiek, visų pirma, tai klasikinis šapalų masalas.

Dėl ypatingo stabilumo srovėje, tikroji jo paskirtis – žvejyba stipriose srovėse. Būtent tokiose vietose jis gali visiškai realizuoti savo potencialą.

Geriausias variantas tokiose vietose gaudant šapalą būtų „dreifuoti“ palei srovę. Jei žvejojate su SSR šio voblerio versija atvirkštinėje srovėje, tuomet pamėginkite išbandyti stop & go pravedimą. dažnai duoda gerų rezultatų.

Beveik visos šio voblerio spalvos puikiai sugauna šapalą, tačiau kai kurios spalvos duoda ypač gerus rezultatus.

Viena geriausių žūklės spalvų – mat tiger, ypač gerai tinka esant prastam matomumui purviname vandenyje ar naktį. Veikia visą atviro vandens sezoną.

Jackall Chubby mat tiger
Jackall Chubby mat tiger

HL Shinning Tiger duoda gerų rezultatų saulėtu oru.

HL Shinning Tiger
HL Shinning Tiger

Klasikinė matinė juoda spalva suteikia labai gerų rezultatų. Kiekvienas spiningautojas gaudantis šapalą, privalo turėti jį savo arsenale.

Jackall Chubby mat black
Jackall Chubby mat black

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *