Vobleriai Lydekoms. Kaip Pasirinkti Geriausią?

vobleriai lydekoms

Vobleriai lydekoms pastaraisiais metais tapo pagrindiniu masalu gaudant šį dantytą plėšrūną. Žvejybos parduotuvėse siūlomas lydekų žūklei skirtų voblerių asortimentas yra tiesiog nuostabus. Tokio voblerių, skirtų lydekoms, populiarumo priežastis – ypatingas jų kibimas, ypač esant dideliam plėšrūno aktyvumui.

Lydeka paplitusi beveik visur, gyvena visų tipų vandens telkiniuose: upėse, ežeruose, rezervuaruose, upeliuose ir net pelkėse. Be to, kiekvienam rezervuarui, kiekvienam sezonui ir dienai tinka tik griežtai apibrėžti vobleriai. Pabandykime viską išsiaiškinti ir išmokti tinkamai pasirinkti voblerį.

Vobleriai lydekoms – kokį pasirinkti dydį

Voblerio dydis priklauso nuo to, kokio dydžio lydeką norite pagauti. Bendra taisyklė – didelė lydeka – didelis vobleris, maža lydeka – mažas vobleris. Jei esate tikri, kad tvenkinyje, kuriame žvejojate, tikrai yra didelių lydekų, tuomet vobleriais galite žvejoti nuo 10 cm ir daugiau. Žvejojant tokiu dideliu vobleriu, pastebimai sumažėja bendras kibimų skaičius, kadangi mažos žuvelės joms netinka, tokiu vobleriu gali susidomėti tik stambi lydeka.

Jei rezervuare, pagauti didelę lydeką, tikimybė maža, racionaliau naudoti vidutinio dydžio 5-8 cm voblerius. 5-8 cm dydžio vobleriai puikiai dirba sekliame vandenyje, apaugusiame povandenine augmenija. Būtent tokiose vietose mėgsta apsistoti žolinė lydeka, kuri dažniausiai būna nedidelė ir vidutinio dydžio. Būdama pasaloje tarp dumblių ji būtinai užpuls pro ją einantį voblerį. Mažo dydžio vobleriai gerai gaudo ne tik lydekas, bet ir kitus plėšrūnus

Voblerio dydis ir ant jo sumontuotų kabliukų dydis turi derėti vienas prie kito, per dideli kabliukai trukdys taisyklingam voblerio darbui, o per maži lydekos patikimai nepakirs. Voblerio dydžio pasirinkimas priklauso ir nuo voblerio korpuso formos, todėl minnow tipo vobleriui optimalus dydis yra 90-110 mm, shad tipo vobleriui – 70-80 mm, o. vobleriui su riebaline forma 55-65 mm.

Spalva

Lydekai skirto voblerio spalva nevaidina tokio didelio vaidmens, kaip mano dauguma meškeriotojų. Puldama masalą lydeka labiau vadovaujasi iš savo šoninės linijos gaunamais signalais, o ne regėjimo organais, todėl masalo žaidimas yra daug svarbesnis nei jo spalva. Didžiausio aktyvumo akimirkomis lydeka puola viską, kas pro ją praplaukia. Visus lydekoms skirtus voblerius galima suskirstyti į dvi dideles grupes: natūralių spalvų voblerius ir provokuojančių spalvų voblerius.

Natūralių spalvų vobleriai savo spalva yra panašūs į įprastus lydekų maisto objektus – žuvų mailius.

AliExpress vobleris
Ešeriai, AllBlue vobleris

Provokuojančių spalvų vobleriai ryškūs, aiškiai matomi vandenyje, provokuojantys lydeką atakuoti spalvas. Provokuojančių spalvų vobleriai dažniausiai naudojami esant dideliam lydekos aktyvumui, o natūralių spalvų – kai lydeka yra ne tokia aktyvi.

Populiariausi ir beveik visada gerai veikiantys voblerių spalvos lydekoms – sidabrinė ir aukso geltona.

Forma

Deps Balisong
Deps Balisong

Vobleriai lydekoms pagal kūno formą skirstomi į daugybę skirtingų tipų: minnow, shad, crank, fat ir kt.

Lydekų žūklei galima naudoti bet kokio tipo voblerius, visi gaudo lydekas, vieni geriau, kiti prasčiau, bet gaudo visi. Bet visgi, jei kalbėtume apie vieną voblerio kūno formą, kuri daug geriau ir greičiau provokuoja lydeką atakuoti, tai tai yra minnow vobleriai.

Minnow vobleris savo kūno forma, šiek tiek pailgas, smailėjantis link uodegos, ypač traukia lydekas. Būtent minnow klasės voblerius galima vadinti lydekų favoritais, tikrais „lydekų žudykais“.

Vobleriai lydekoms – plūdrumas

Svarbus voblerio parametras lydekų žūklei yra jo plūdrumo laipsnis. Pagal plūdrumo laipsnį visi vobleriai skirstomi į tris dideles grupes:

  • Plaukiojantis (floating, F)
  • neutralus plūdrumas (Suspender, SP)
  • skęstantys (Sinking, S)

Plaukiojantys vobleriai pasižymi plūdrumu, vyniodami gilinasi iki tam tikro gylio, o vyniojimui sustojus – kyla į paviršių. Plaukiojantys vobleriai skirstomi į du pogrupius:

  • stipriai plaukiojantis (FF)
  • silpnas plūduriuojantis (SF)

Šių dviejų pogrupių vobleriai skiriasi tuo, kokiu greičiu jie iškyla sustabdžius valą. Stipriai plūduriuojantys vobleriai (FF) kyla greitai, o silpnai plūduriuojantys (SF), kuriems priklauso dauguma voblerių, – vidutiniu greičiu.

Skęstantys vobleriai skirstomi į du pogrupius:

  • greitas skendimas (FS)
  • lėtai grimzta (S)

Šių pogrupių vobleriai skiriasi greitumu, kuriuo skęsta. Lėtai skęstantys vobleriai (S), į kuriuos įeina dauguma lydekoms skirtų skęstančių voblerių, vyniojant eina į tam tikrą gylį, o vyniojimui sustojus pradeda skęsti. Greitai skęstantys vobleriai (FS), sustabdžius vyniojimą, skęsta labai greitai, dauguma voblerių, skirtų žvejybai dideliame gylyje, priklauso šiam voblerių tipui.

Vobleriai lydekoms su neutraliu plūdrumu (suspenderiai), dažniausiai vadinami „SP“ arba „SU“.

Žvejys turėtų suprasti, kad nėra idealaus voblerio, kuri kabėtų vandenyje. Neutraliam voblerio plūdrumui gali turėti įtakos daugybė veiksnių, įskaitant pavadėlio, kabliukų svorį ir net vandens temperatūrą. Kai kurie žinomi voblerių gamintojai ant savo voblerių netgi nurodo vandens temperatūrą, kuriai esant jie turės neutralų plūdrumą. Dažniausiai SP vobleriai skęsta labai lėtai arba kyla labai lėtai.

vobleriai lydekoms
MEGABASS VISION ONETEN

Meškeriotojui, gaudančiam lydekas ant voblerio, svarbu pasirinkti tinkamą voblerį žvejybai konkrečioje vietoje. Voblerio pasirinkimas pagal plūdrumo laipsnį priklauso nuo rezervuaro gylio, povandeninės augmenijos ir įdubimų rezervuaro apačioje, taip pat nuo to, kokiame gylyje plėšrūnas stovi. Pavyzdžiui, nereikėtų naudoti skęstančių voblerių vandens telkiniuose, kurių dugne yra daug šakų, kelmų ir kitų kliuvinių.

Nėrimas

Vobleriai lydekoms pagal gilinimo laipsnį skirstomi į kelias klases. Voblerio nėrimo laipsnis pasako meškeriotojui, kaip giliai vobleris bus nuo vandens paviršiaus, kol žvejys vynios valą.

  • Paviršiniai – dar vadinami supersekliais bėgikais, žymimi SSR, neria į ne didesnį kaip 10-15 cm gylį.Jie gali būti labai veiksmingi žvejojant lydekas virš dumblių kilimo.
  • Seklus – taip pat vadinami sekliais bėgikais, vadinamais SR, paprastai eina ne daugiau kaip 1 metro gylio. Pats universaliausias iš visų voblerių, tinkantis daugeliui žvejybos sąlygų.
  • Giliavandeniai – dar vadinami giluminiais bėgikais, žymimi DR, kurių gylis siekia 1,5–2 metrus. Meškeriotojai juos vadina giliais vobleriais. Skirta žvejybai giliose vietose.
  • Superdeep – dažnai vadinami DDR, tokie vobleriai gali pasinerti į 2,5 metro ar didesnį gylį. Ne itin dažnai naudojamas spininguose, bet labai dažnai naudojamas velkiavimui. Juos lengva atpažinti iš išvaizdos, priekyje yra labai didelis ir ilgas liežuvėlis.

Tinkamas voblerio pasirinkimas yra sėkmingos žvejybos pagrindas.

Nepraleisk naujų straipsnių!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLT