Kada Geriausiai Kimba Lydeka

kada kimba lydeka

Kada kimba lydeka nori žinoti kiekvienas žvejas. Niekas nenori grįžti namo nieko nepagavęs. Tinkamų įrankių pasirinkimas nėra vienintelis veiksnys, lemiantis lydekų žvejybos sėkmę. Kibimui įtakos turi daug sudedamųjų, tokių kaip: laikas, atmosferos slėgis, debesuotumas, vandens temperatūra ir t.t.. Esant nepalankioms oro sąlygoms, lydeka gali nereaguoti į bet kokį, net ir patraukliausią, masalą užmestą lydekai po nosimi. Šiame straipsnyje pamėginsime išsiaiškinti kada kimba lydeka, koks oras yra tinkamiausias lydekų žūklei ir kokios sąlygos palankiausios sėkmingai žvejybai.

Kada kimba lydeka rudenį

Ruduo – pats populiariausias lydekų žvejybos metas, nes lydekos šiuo metų laiku yra neįprastai aktyvios ir godžiai puola viską, ką gali praryti.

Kelias dienas trunkantis žemas slėgis, taip pat silpnas vėjas yra puikūs sėkmingos žvejybos ingredientai. Padidėjusi temperatūra, atvirkščiai, pastebimai sumažina lydekų kibimą, sušilus orui rudenį jos tampa vangios ir pasyvios.

Geras oras kibimui taip pat nepadeda, nes matomumas rezervuare tampa geresnis ir priverčia lydekas eiti į gilesnius vandens sluoksnius.

Maždaug nuo spalio vidurio vandens temperatūra beveik nesikeičia dėl orų permainų todėl didėja gero kibimo tikimybė.

Kada kimba lydeka rudenį

Lydekų kibimas žiemą

Žieminė žvejyba tinka ne visiems žvejams, tačiau lydekų žvejyba tęsiasi ir šį sezoną. Kibimas kelis kartus mažesnis nei rudenį, tačiau esant palankioms oro sąlygoms tikimybė pagauti padidėja. Žiemą lydekos šalčio dienomis praktiškai neaktyvios.

Žvejybai rekomenduojama rinktis atšilimo periodus. Optimalus laikas laikomas užšalimo pradžia (pirmas ledas). Taip yra dėl to, kad deguonies lygis šiuo metu dar nekrenta. Kai jis sumažės, žuvys taps pasyvios. Žiemą lydekos nustoja judėti visame vandens telkinyje, jos mieliau sėdi duobėse.

Žiemą pageidaujama debesuota, šilta diena. Giedros šaltos dienos retai duoda gerų rezultatų. Masalui rekomenduojama naudoti gyvą masalą. Dirbtiniai masalai žiemą nepasižymi dideliu efektyvumu, bet ir jais galima sėkmingai gaudyti lydekas žiemą.

Lydekų kibimas žiemą

Kada kimba lydeka pavasarį

Pavasaris pasižymi aktyvumo pradžia visoms žuvims, ne išimtis ir lydekos.

Idealios pavasario žvejybos sąlygos yra dienos metu šilti orai. Ankstyvas rytas ir vėlyvas vakaras pavasarį netinka žvejybai – vanduo dar per šaltas be saulės spindulių todėl lydekos ryte ir vakare būna pasyvios.

Daugiau apie lydekų žvejybą pavasarį galite paskaityti šiame mano straipsnyje.

Kada kimba lydeka pavasarį

Lydekų žvejyba vasarą

Vasaros sezonas nėra pats tinkamiausias lydekų žūklei. Per aukšta temperatūra vandens telkiniuose sukelia plėšrūnui šilumos šoką, todėl jis tampa pasyvus ir abejingas. Jis praktiškai nemedžioja.

Jei tikslas yra tik dideli egzemplioriai, greičiausiai liksite be laimikio.

Kai kurie vandens telkiniai pareikalaus daug kantrybės ir ištvermės, kol pavyks pagauti lydeką. Rekomenduočiau iš anksto pasidomėti telkiniu ir jeigu yra galimybė pasikalbėti su vietiniais žvejais. Tinkamai pasirinkus žvejybos laiką ir vietą – laimikis garantuotas. Lydekų žvejyba vasarą perspektyviausia ankstyvą rytą ir vėlyvą vakarą.

Eidamas žvejoti, turi žinoti apie žuvų elgesį keičiantis orams. Taigi, prieš perkūniją ir jai pasibaigus lydeka visada labai aktyviai ieško grobio. Taip pat puikiai kimba, per nedidelį lietų.

Optimalios oro sąlygos lydekų žvejybai

Lydeka yra aktyvus plėšrūnas, tačiau daugeliu atvejų lydekos elgesys labai priklauso nuo oro sąlygų. Dėl nuolatinių slėgio pokyčių jis tampa pasyvus, sumažindamas sugavimo galimybes beveik iki nulio.

Lietingas, debesuotas oras yra puikus derinys lydekų žvejybai. Taip yra dėl kelių veiksnių. Pirma, mažieji rezervuaro gyventojai, kurie yra lydekų grobis, į užsitęsusias liūtis reaguoja smarkiai sumažėjusiu aktyvumu ir tampa lengva vakariene plėšrioms žuvims.

Antra, lietus sumažina matomumą vandenyje, todėl galima gaudyti net ir tokiu masalu, kuris paprastai nesukelia plėšrūno susidomėjimo.

Lydeka mėgsta ilgą, bet lengvą lietų. Smarkios liūtys neigiamai paveiks kibimą.

Svarbiausias lydekos kibimo veiksnys, priklausantis nuo slėgio stulpelio aukščio, yra ne tiek padidėjimas ar sumažėjimas, kiek jo stabilumas. Nuolatiniai slėgio pokyčiai neigiamai veikia žvejybą. Nesvarbu ar gaudote plėšrūną ar taikią žuvį.

Padidėjęs slėgis pačioje pradžioje padidina plėšrūnų aktyvumą, tačiau tolesnis slėgio didėjimas smarkiai sumažina žuvies motyvaciją medžioti. Aukšti rodikliai yra blogas ženklas žvejui, tačiau jų stabilumas po kurio laiko grąžina žuvies aktyvumą.

Nepraleisk naujų straipsnių!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLT