Lydekų Žvejyba Rudenį: Geriausias Paros Metas

Lydekų žvejyba rudenį

Panašiai kaip ir pavasarį, rudenį lydekos žvejojamos nuo vėlyvo ryto iki ankstyvos popietės. Kadangi nakties ir dienos temperatūra vėl susilygina, lydekų žvejyba rudenį pamažu grįžta prie medžioklės ir maitinimosi šviesiu paros metu. Kuo labiau orai šaltėja, tuo labiau joms reikia dieną šildančios saulės ir švelnesnės temperatūros, kad išliktų kuo aktyvesnės, o laikotarpis nuo ryto iki vidurdienio yra geriausias metas, norint šiuo metų laiku jas pagauti. Tačiau, kitaip nei pavasarį, ankstyvas ruduo net ir vėlyvomis popietės valandomis gali būti paruošęs ne vieną siurprizą!

Kadangi saulė vis dar pakyla aukščiau ir dar turi savyje šiek tiek vasariškos jėgos. Šiltos rudens popietės yra gana dažnas reiškinys, o kartais lydekos medžioja ir tokiu paros metu. Dar vienas rudeninės žūklės privalumas yra tas, kad, priešingai nei pavasarį, vandens temperatūra pasikeičia iš aukštos į žemą, todėl lydekos į šį sezoną įplaukia kupinos energijos. Jų medžiagų apykaita lėtės pamažu, o rudenėjant mažės ir temperatūra, todėl turėsite daug galimybių ir laiko sugauti lydekų.

Profesionalų patarimas: pabandykite žvejoti tiek sekliose, tiek gilesnėse vietose, o svarbiausia – raskite mailių! Tiek auka, tiek plėšrūnas dabar gali būti visur, tačiau lydekos koncentruosis aplink didelius mailių būrius! Jei žvejosite tokių būrių pakraščiuose, sulauksite daug kibimų!

Kalbant apie rudenį, šis sezonas yra pats geriausias metas gaudyti lydekas!

Lydekų žvejyba

Ruduo – geriausias metų laikas gaudyti lydekas

Jei paklaustumėte manęs, kuris iš keturių metų laikų yra absoliučiai geriausias lydekų žvejybai, neabejotinai pasirinkčiau rudenį! Tiek oro, tiek vandens temperatūra pamažu krenta, o tai reiškia, kad žuvys turi daug laiko maitintis ir ruoštis artėjančiai žiemai. Ir nė kiek neabejokite – jos maitinsis! Lydekos ne tik penisi ruošiantys šaltiems žiemos mėnesiams.

Didžiosios mamytės pradeda dėti ikrus po žiemos prasidėsiančiam neršto sezonui, o tai reiškia, kad joms reikės daug energijos! Po šiltų vasaros mėnesių lydekos itin noriai medžioja ir maitinasi. O rudenį jų aktyvusis periodas būna gana ilgas ir tęsiasi iki lapkričio, o kartais – net iki gruodžio mėnesio. Taigi, šį sezoną yra daug alkanų ir aktyvių plėšrūnų. Jų medžiojimo laikas ilgesnis, todėl ruduo yra puikus metas medžioti ir gaudyti lydekas!

Lydekų žvejyba rudenį

Lydekų žvejyba rudenį – kur ieškoti

Lydekų žvejyba rudenį tęsiasi plėšrūno vasaros stovyklose tol kol yra vandens žolės. Žvejojama šalia pakrantės juostos vandens krūmynų ir nendrių, besiribojančių su švaraus vandens zonomis.

Kai vandens augmenijos nebelieka, žuvys slenka paskui žuvų būrius į žiemojimo duobes, kurios šiltu oru išplaukia į krantus seklumose, o vėsiomis ir debesuotomis dienomis persikelia atgal į duobes. Tokiomis oro sąlygomis plėšrūnas stovi šlaituose ir pakraščiuose, laukią migruojančių žuvų. Rudenį, kaip ir vasaros mėnesiais, nuo kranto spiningu galima gaudyti lydekas, sutelkiant dėmesį į vietas su stačiais krantais.

Sezoniniai žvejybos ypatumai

Lydekų žvejyba rudenį ypatybės apima žvejybos vietų keitimą priklausomai nuo oro sąlygų pasikeitimo. Jei prasidėjus kalendoriniam rudeniui žvejojama sekliuose su povandenine augmenija, tai spalio pradžioje žvejyba pereina į vidutinio gylio vietas iki žūstančių žolių ribų, o spalio pabaigoje ir lapkričio mėnesį – į duobes. Tai siejama su vandens atšalimu ir smulkių žūvų pasitraukimu iš priekrantės zonos.

Rugsėjis

Pirmą mėnesio pusę plėšrūnas vis dar laikosi povandeniniuose krūmynuose, kur ir toliau maitinasi smulkme. Antroje mėnesio pusėje, kai atšąla, prasideda mailiaus migracija. Žvejyba rugsėjį persikelia į duobių pakraščius, kur plėšrūnas laukia praplaukiančių žuvų būrio. Rugsėjį kibimas aiškiai skirstomas į rytinį ir vakarinį.

Lydekų žvejyba rudenį - masalai

Spalis

Spalio mėnesį lydekų žvejyba rudenį yra ypač produktyvi. Lydeka aktyviai matinasi prieš ateinančią žiemą laikydamasi šalia nykstančios augmenijos ir žiemos duobių. Dabar lydeka pasižymi padidintu agresyvumu ir reaguoja į bet kokius aktyvius judesius, provokuojančius žuvį iš karto atakuoti. Masalo pasirenkamas priklausomai nuo gaudymo vietos. Lydekų žvejyba rudenį vyksta naudojant voblerius, silikoninius masalus, blizgės. Rudenį galioja taisyklė – kuo didesnis masalas, tuo didesnė tikimybė sugauti didelę lydeką.

Lapkritis

Lydekų žvejyba rudenį lapkritį persikelia į gilius vandenis. Nusistovėję šalti orai atvėsino vandenį iki artimų žiemos sąlygoms ir privertė visas žuvis pasitraukti į žiemojimo duobes. Plėšrūnas dabar sukasi tokių duobių pakraščiuose, nenustoja maitintis visą dieną. Kibimai dažniausiai prasideda ryte ir baigiasi sutemus.

Lydekų žvejyba rudenį - blizgė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *