Lydekų Žvejyba Pavasarį Po Neršto

Lydekų Žvejyba Pavasarį

Lydekų žvejyba pavasarį prasideda geguže. Būtent pirmosiomis gegužės dienomis (su užsitęsusiu pavasariu – šiek tiek vėliau) galite rimtai pradėti gaudyti plėšrūną – ir tęsti žvejybą beveik iki užšalimo. Bet kuo skiriasi gegužės žvejyba nuo kitų – aš jums pasakysiu šiame straipsnyje.

Lydekų Žvejyba Pavasarį Po Neršto

Taigi, vandeniui įšilus iki 10–12 °C, lydekos eina neršti. Prieš nerštą ji maitinasi gana aktyviai, tačiau jai labiau patinka maži masalai, nes jos pilvas užpildytas ikrais. Per nerštą ir po neršto pusantros-dvi savaitės yra „negyvas sezonas“, bet po to prasideda įdomiausias žvejybos laikotarpis.

Pirmieji po neršto atsigauna patinai – jau praėjus savaitei po neršto jie pradeda maitintis. Kur kas daugiau streso neršto metu patiriančios „mamos“ ilgiau ilsisi – bet alkis daro savo, o pailsėjusi lydeka eina į medžioklę. Ji neturi daug jėgų, todėl medžioja pagal principą „didelis gabalas – burna džiaugiasi“: kuo didesnį grobį pavyks pagauti per vieną medžioklę tuo geriau.

Po neršto, geras kibimas trunka iki trijų savaičių, bet tas laikas kiekvienam vandens telkiniui skirtingas. Todėl reikės gerai pažinti vandens telkinį, kad žinoti kada jame lydeka jau po neršto ir kemšą pilvą.

YouTube player

Kur ieškoti lydekos pavasarį ?

Rasti lydekas, ypač nepažįstamame vandens telkinyje, yra gana sunki užduotis. Taip, po neršto žuvis yra aktyvi, ir gana noriai atakuoja masalą, bet vis tiek reikia jo ieškoti. Todėl pradedant lydekų žvejybą pavasarį rekomenduočiau turėti su savimi echolotą.

  • Echolotai leidžia nuskaityti dugno reljefą.
  • Patikrinus dugną echolotu, galima gauti tiksliausią gelmių vaizdą pagal žemėlapį.
  • Su echolotu galima fiksuoti plėšrūnų judėjimą – ir tikslingai gaudyti ten kur žuvis yra.
Lydekų Žvejyba Pavasarį
1. Mailiaus būris. 2. Plėšrūnas prispsaudęs prie dugno.

Kokius masalus rinktis ?

Masalų pasirinkimas yra kiekvieno meškeriotojo reikalas, tačiau aš renkuosi masalus sekančiai:

Gegužės pradžioje ir maždaug iki jos vidurio dirba dideli natūralių spalvų vobleriai. 110 ir 130 dydžių Megabass Ito Shiner, Jackall Rerange, ZipBaits Orbit yra kaip tik tai, ko jums reikia.

Pasirinktinai – rattlinai. Jie gali arba visai neveikti, arba „šienauti“ aktyvias žuvis.

Šiek tiek vėliau pradeda veikti džigas – tai reiškia, kad lydeka jau patenkino pirmąjį alkį. Iš pernai labai gerai pasiteisinusių džigo masalų galiu paminėti Esfishing Ripple Shad, Easy Shiner (kur be jo) ir Nasty Shad.

Lydekų žvejyba pavasarį gali būti labai produktyvi – ir beveik garantuotai taip ir bus. Taigi pasiruoškite echolotus, masalus ir meškeres! Nei žvyno!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *