Lydekų Žvejyba Rudenį Dideliais Masalais

žvejyba dideliais masalais

Šiame straipsnyje atskleisiu, kokias technikas „įdarbinu“, rudenį gaudydamas lydekas dideliais masalais. Vos atvėsus orams, pasitelkiu mobilų požiūrį į žvejyba dideliais masalais. Nusprendę sužvejoti plėšrūnus, šiuo metų laiku galite susidurti su nemažai keblumų. Galbūt sėkmingai pasirinksite vietą, kurioje užmesite masalą, o žuvis jūsų jau lauks, tačiau dažniausiai lydekų gaudymas virsta žaidimu, išbandančiu jūsų kantrybę. Žvejybos masalais sėkmės paslaptis yra labai paprasta: jūs nelaukiate, kol žuvis pasimaitins, nes jūs jos ieškote.

Mobilus požiūris

Naudodami klajojimo metodą, ženkliai padidinsite savo šansus sugauti žuvį ir beveik nėra abejonių, kad sugausite daugiau žuvų nei įsivaizdavote.

Šiuo metų laiku turėtumėte strategiškai aprėpti visas vietas, kuriose plaukiojate. Priklausomai nuo dienos, kartais jums užteks pasirūpinti, kad masalas tik praplauktų pro lydeką, kad ji užkibtų.

Patikimas ir laiko patikrintas planas žvejojant kanaluose ar upėse – užmesti masalą į priekį, taip nenubaidysite žuvies, dar prieš jai pamatant jūsų masalą. 

YouTube player
Lydekų žvejyba rudenį nuo kranto

Žvejyba dideliais masalais

Žvejybos dideliais masalais grožis slypi jos universalume ir jos dėka galite aprėpti didelį vandens plotą ir kitas vandeningas vietoves. Nepamirškite, kad lydekos labai dažnai aptinkamos aplink vandeningas vietoves ir vandens pakraščiuose. Jei pradės kibti ir netgi pagausite lydeką, nesusigundykite pasitraukti iš esamos vietos, kurį laiką ten pasilikite ir dar kartą užmeskite masalą toje pačioje vietoje. Lydekos susiburia į grupes, ypač atvėsus vandeniui.

Lydekos gerai žinomos dėl savo maitinimosi įpročių: jos gali maitintis tik tam tikru metu, taip pat – gali ilgai nesimaitinti. Su didelėmis lydekomis dar sunkiau: jos maitinasi retai ir didžiąją laiko dalį praleidžia laukdamos lengvo grobio.

Žvejyba dideliais masalais – puikus metodas, padedantis aptikti lydekų slėptuves, ir, mano nuomone, veiksmingesnis nei, pavyzdžiui, žvejyba negyvu masalu. Dažnai būna taip, kad jei lydekoms pasiūlysite lengvą grobį, jos greičiausiai neatsispirs.

Daugelis žvejų kritikuoja didžiulius masalus, bet tiesa tokia, kad jų dėka pagaunamos didžiausios lydekos. Žinau tai, nes esu daug jų sugavęs. Tai vienas iš mano praktiškų ir naudingų patarimų, rudenį mėginant pagauti lydekas.

Pirma, dideli masalai pritraukia dideles žuvis. Didelės lydekos renkasi didesnį grobį: su jais mažiau vargo, lengviau pagauti. o maitintis galima ilgiau.

Kitas paaiškinimas, kodėl dideli masalai tokie veiksmingi, yra toks, kad lydekos kitą didelę žuvį laiko įsibrovėle ir iš karto ją puola. Tas pats galioja ir su lydekomis, todėl tokie lydekų masalai kaip „Mike the Pike“ yra puikus „ginklas“. Didelės lydekos nepriims svetingai kitos lydekos savo teritorijoje.

Reikėtų įsidėmėti, kad dideli masalai traukia ne tik dideles žuvis. Lydekaitės yra bebaimės niekšingos žuvelės ir mielai pabandys užkibti ant didelio masalo.  

Galbūt todėl, kad jos tokios pastebimos ir akivaizdžios, bet įtariu, kad jų keistas elgesys „pažadina“ tam tikrą plėšrūno instinktą pulti.

Kad ir kokia tai būtų priežastis, ji veikia ir suteikia šiokį tokį prieskonį šiam sportui!

Rudenį galite išbandyti šiuos didelius masalus:

Squirrely Burt

Squirrely Burt – Holoform Clown

Pirmasis masalas – Squirrely Burt. Nedidelis, padengtas marmitu masalas, kurį kai kurie mėgsta, o kiti nekenčia.  River’is Piker’is teigia, kad tai vienas jo mėgstamiausių masalų ir jis neabejotinai laiko save itin gerai pasikausčiusi žinovu lydekų žvejyboje. Esu pagavęs žuvų, naudodamas Burt masalą, bet tai nėra vienas iš mano mėgstamiausių masalų, nes man labiau prie širdies masalai, kurie nereikalauja daug pasiruošimo. Jei jums pavyks sureguliuoti Burt masalo svorį (kad jis atitiktų jūsų situaciją), neabejoju, kad jo dėka pagausite žuvų. Masalas yra maždaug 11 colių ilgio ir sveria net 100 g. Prieš pirkdami įsitikinkite, kad turite rinkinį, skirtą jam naudoti.

Strike PRO Pig SHAD

„Pig Shad“ yra minkštas plastikinis masalas. Pig masalo dėka sugaunamas didžiulis kiekis lydekų, tad į šį masalą tikrai verta atkreipti dėmesį. Jis neabejotinai padės jums gaudyti lydekas masalais rudenį ar bet kuriuo kitu metų laiku.

STRIKE PRO Pig shad Tournament 18cm Elritsa

„Pig Shad“ masalas pasižymi puikiais judesiais ir šauniai laviruoja vandenyje. Uodegėlė plaukia ir sukiojasi. Šis masalas pasižymi unikaliu veikimu ir puikiai pasitarnauja esant bet kokiam greičiui. Be to, tai labai universalus masalas, kurį galima naudoti įvairiais būdais tiek sekliuose, tiek gilesniuose vandenyse. Aš turiu 20 cm ilgio masalą, kurio svoris apie 50 g.

FOX RAGE Replicant Super Natural Roach

Fox Rage Replicant

Su šiuo tikroviškai atrodančiu, minkšto plastiko masalu jau sugavau daugybę didelių lydekų ir keletą sterkų. Yra įvairių spalvų Replikants masalų, jie imituoja sužeisto masalo judėjimą vandenyje. Rinkitės 23 cm ilgio masalą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *