Spiningas: Technologijos Ir Savybės

Spiningas

Spiningas – tai žūklės būdas naudojant dirbtinius masalus. Žodis „spiningas” kilęs iš anglų kalbos žodžio „spin”, kuris reiškia sukti/suktis. Spiningas kaip žūklės būdas pirma kartą atsirado Anglijoje XIX amžiaus viduryje.

Spiningo žūklė yra aktyvus žūklės būdas, kai žvejys pastoviai mėto masalą, keisdamas žvejybos vietas, eksperimentuodamas su masalų tipais ir pravedimo būdais.

Spiningo kotas

Spiningo kotas yra pagrindinis elementas, kuris labai lemia žūklės sėkmę. Pagal savo formą, spiningo kotas yra plonas ir ilgas. Ant spiningo storo koto dalies yra rankena kur prisisuka ritė. O spiningo viršunėlė yra plona, kad būtu jaučiamas masalas ir kibimas.

Spiningo kotas turi būti patvarus, lengvas, taip pat suteikti didelį kibimo jautrumą. Spiningo kotai skiriasi pagal medžiagą, iš kurios jie pagaminti, testą, klasę ir ilgį.

Iš ko gaminami spiningai

Šiuolaikiniam spiningui keliami dideli reikalavimai dėl jo patvarumo ir svorio. Spiningas gali būti pagamintas iš anglies pluošto, stiklo pluošto, bambuko arba metalo.

  • Stiklo pluoštas – buvo populiari medžiaga spiningo gamybai, tačiau šiuo metu ją beveik visiškai pakeitė anglies pluošto spiningais. Dažniausiai iš stiklo pluošto gaminami pigesni spiningai.
  • Anglies pluoštas – naujausia medžiaga spiningo gamybai. Anglies pluošto spiningai yra lengvi, tvirti ir lankstūs. Anglies pluošto spiningo savybės priklauso nuo jo modulio. Kuo aukštesnis grafito modulis, iš kurio pagamintas spiningas, tuo tvirtesnis ir jautresnis bus spiningas, tačiau tuo pačiu metu jis bus trapesnis, reikalaujanti atidesnio elgesio.
  • Kompozitas – spiningas, pagamintas iš stiklo pluošto ir anglies pluošto mišinio. Kompozitiniai spiningai pasiėmė abiejų medžiagų geriausias savybes.
  • Metaliniai spiningai – buvo populiarūs senovės laikais. Jie buvo labai stiprūs, bet ir sunkūs. Šiuo metu metaliniai spiningai beveik nebenaudojami.
  • Bambukas – buvo populiarus senovėje spiningų gamybai. Bambukiniai spiningai buvo gana tvirti ir žymiai lengvesni nei metaliniai. Šiuo metu bambukiniai spiningai, kaip ir metaliniai spiningai – nebenaudojami.

Spiningo testas

Spiningo testas yra gamintojo rekomenduojamas masalų svoris. Spiningo testas gali būti nurodytas gramais arba uncijomis. Nurodant spiningo testą, yra nurodomos dvi vertės: minimalus masalo svoris, kurį galima mesti šiuo spiningu, ir maksimalus svoris, kurį galima mesti be spiningo perkrovos. Žvejui svarbu laikytis spiningo gamintojo rekomendacijų dėl svorio. Metant masalą, kuris sveria mažiau nei minimalus spiningo testas, žvejui nepavyks mesti toli ir jausti masalo darbo per pravedimą. Mėtant masalą, kuris sveria daugiau nei maksimalus spiningo testas, spiningas patiria perkrovą ir spiningas gali lūžti. Spiningo testas tiesiogiai susijęs su spiningo klasėmis.

Spiningo klasės

Spiningo klasė tiesiogiai priklauso nuo spiningo testo ir nurodo jo galios lygį pagal mėtomų masalų svorį. Spiningų klasifikacija į klases yra sąlyginė ir skiriasi tarp skirtingų gamintojų.

Tradiciškai spiningai skirstomi į 4 pagrindines klases: ultralight, light, medium ir heavy. Be to, kai kurie spiningų ritės gamintojai išskiria tarpines klases.


UltraLightklasė apima spiningus su testu iki 5-7 gramų. Spiningo ilgis dažniausiai svyruoja nuo 1,6 iki 2,1 metro.

Light – klasė apima spiningus su testu nuo 7 iki 15 gramų. Spiningo ilgis dažniausiai svyruoja nuo 2,1 iki 2,4 metrų.

Mediumklasė apima spiningus su testu nuo 15 iki 40 gramų. Spiningo ilgis dažniausiai svyruoja nuo 2,4 iki 3,3 metrų.

Heavy – klasė apima spiningus su testu nuo 40 gramų ir daugiau. Spiningo ilgis kaip ir medium klasės gali svyruoti nuo 2,4 iki 3,3 metrų ar daugiau.

Spiningo lankstumas (akcija)

Spiningo lankstumas apibrėžiamas kaip grąžinimo į pradinę būseną laikas po užmetymo. Kuo lankstesnis spiningas, tuo greitesnis grįžimas į pradinę padėtį, tačiau jis tampa standesnis ir jautresnis tačiau didėjant spiningo standumui, sumažėja mėtymo atstumas.

Spiningo lankstumas nustatomas, stebint, kur spiningas lenkiasi, kai yra apkrautas. Labai greito lankstumo spiningas lenkiasi tik gale, neviršijant ¼ spiningo ilgio.

Extra-Fast lankstumo spiningas gerai tinka twitching’ui ir jig’ui. Šie spiningai pasižymi didžiausiu jautrumu, bet jie turi mažiau mėtymo atstumo.

Medium lankstumo spiningas lenkiasi iki ¾ savo ilgio. Tai universalus ir plačiai paplitęs spiningo lankstumas tarp žvejų. Jis gali būti naudojamas su įvairiais masalais.

Slow lankstumo spiningas lenkasi visame ilgyje, jis dažnai vadinamas „parabolinės formos” lankstumu. Lėto lankstumo spiningas leidžia tolimiausią mėtymą.

Spiningas - lankstumas, akcija

Kai kurie spiningo gamintojai išleidžia ne tik 4 pagrindinius lankstumo tipus, bet ir tarpinius, tokius kaip Medium-Fast. Be to, kai kurie gamintojai nurodo rekomenduojamą žvejybos būdą su šiuo spiningu, pavyzdžiui, spiningas skirtas twitching’ui arba jig’ui.

Nepraleisk naujos įrangos!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLT