Spiningas Upėtakiui. Kaip Pasirinkti Tinkamą?

Spiningas upėtakiui

Spiningas upėtakiui yra vienas iš svarbiausių elementų žvejyboje. Skirtingiems žvejybos stiliams ir meškerės yra gana skirtingos, todėl jų savybės skirsis. Jeigu nenorite per daug savęs varginti galite pasikliauti pardavėjo patarimais parduotuvėje, tačiau norėdami įsigyti visiškai jums tinkantį spiningą, turėsite šiek tiek pasigilinti į žvejybos niuansus.

Spiningo charakteristikos

Area ir stream kryptyse ne viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio pradedančiajam žvejui, anksčiau mėgusiam džigą, tvičingą ar klasikinį ultralight žvejybą. Masalų ypatybės ir žvejybos sąlygos atsispindi upėtakių žūklėje naudojamų įrankių savybėse. Žinoma, galite eiti į žvejybą su komplektu, kurį sudaro standartinis spiningo meškerykotis, spiningo ritė, pintas valas, silikonas ir blizgės, tačiau vargu ar šis rinkinys suteiks malonumo ir leis jums iki galo pajausti visų upėtakių žvejybos malonumo ir subtilybių. Todėl norint pajausti visą malonumą spiningas upėtakiui turi būti parinktas tinkamas.

Vieną iš pagrindinių vaidmenų atlieka tinkamas spiningas upėtakiui. Specializuotų svetainių ir forumų platybėse šia tema buvo sudaryti įvairūs įvertinimai, tačiau jie toli gražu ne visada yra objektyvūs ir atspindi tikrąją esmę. Prieš pereinant tiesiai prie upėtakių spiningavimo meškerių, apsvarstysime 3 pagrindinius parametrus, kurie turi įtakos profilinės meškerės pasirinkimui. Taigi, pradėkime:

  • Akcija – savybė, kuri atsispindi daugelyje žvejybos komponentų. Nuo to priklauso metimo atstumas, pravedimo valdymas ir kovos baigtis.
  • Testas – yra ne mažiau svarbus parametras. Jis parenkamas pagal konkrečius masalus, tačiau dažniausiai geriausios upėtakio formato spiningo meškerės priklauso ultralight klasei. Jie skirti dirbti su kuo lengvesniais masalais.
  • Ilgis – jei mes kalbame apie žvejybą upeliuose, tada įrankio dydis gali būti 1,7–2 metrai, o akcija nebėra lėta, o arčiau greitos, nes norint dirbti su masalais srovėje, reikia didesnio standumo.

Koks geriausias spiningas upėtakiui

Čia pateiksiu savo nuomonę pačius populiariausius meškerykočius kaina/kokybę atžvilgiu.

Favorite Arena Stream (602UL, 662UL)

Favorite Arena Stream – pagrindinis skirtumas tarp šios meškerės ir klasikinio „Arena“ modelio yra tai kad Stream skirtas žvejybai upėse. Vidutinio greičio spiningas su gana standžiu blanku, daro jį puikiu įrankiu voblerių tvičinimui ar žvejybai su blizgutėmis srauniuose upeliuose. Be abejo, mes galime naudoti šį spiningą ne tik upėtakiams, bet ir kaip universalų ultralight masalams skirta įranki. „Arena Stream“ spiningas upėtakiui turi klasikinį ritės laikiklį, pagaminta iš kamparmedžio, su KR-koncepcija išdėstytais atraminiais kreipikliais. Jis taip pat turi lengvus plonus intarpus, kurie yra lygiaverčiai „Torzite“ intarpams iš Fuji.

Spiningas upėtakiui
Favorite Arena Stream

MajorCraft Finetail (FAX-632UL, FSX-722L)

Major craft Finetail – spiningu serija pasižymi blanko jautrumo ir prabangos sąveika. Tai sutiekia itin atidžiai parinkti spiningų dalių komponentai. Ši serija jau senai užkariavo žvejų širdis. FINETAIL – yra ypatingai jautrūs spiningai, kurie puikiai perduoda masalo žaidimą. Tai išgaunama dėka didesnio žiedelių skaičiaus. Spiningai puikiai tvarkosi su PE valais. Tikslus, tolimas išmetimas. Puikūs spiningas upėtakiui.

Spiningas upėtakiui
MajorCraft Finetail

Favorite White Bird (682UL-S, 732UL-S)

Favorite White Bird – ekonominės klasės spiningas puikiai tiks upėtakiui, suprojektuotas žvejoti ultralight tipo  masalais. “White Bird” turi tvirtą “solid” tipo viršūnėlę, kuri puikiai kontroliuoja mikro masalus ir leidžia suvilioti net ir pasyviausias žuvis. Galite lengvai pasirinkti spiningą, geriausiai atitinkančią jūsų pageidaujamas specifikacijas. “White Bird” – tai geras pasirinkimas pradedantiesiems ar norintiems išbandyti upėtakių žvejybą.

MLS – blankai pagaminti iš sluoksniuoto derinio, skirtingo modulio anglies ir skirtingų pluošto krypčių. Tai leidžia pasiekti pageidaujamą patvarumą ir sumažintą lazdos svorį. Žiedeliai: Korea SIC , ritės laikiklis: Korea Carbon, rankena: iš Eva medžiagos.

Spiningas upėtakiui
Favorite White Bird

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *