Pilkeriai: Trūkumai Ir Privalumai

Pilkeriai

Pilkeriai – blizgės, naudojamos žvejybai jūroje ir ežeruose. Įprastos blizgės gaminamos iš lakštinio metalo štampavimo būdu, o pilkeriai gaminami iš metalo liejant. Iš pradžių pilkeriai buvo naudojami vertikaliam džigui arba vertikaliai žvejybai iš valties. Jūrose jais gaudė menkes, lašišas, staurides, sarganus 20–120 metrų gylyje. Vėliau pilkeriais pradėjo gaudyti ir gėlavandenes žuvis: starkius, ešerius, lydekas, salačius.

Kaip atrodo pilkeriai

Pilkeriai – sunkus, siauros blizgės, savo išvaizda primenantis nedidelę žuvelę. Pilkeris gali būti kvadratinis, apvalus, stačiakampis, ovalus arba šešiakampis. Blizgės žaidimas vandenyje priklauso nuo jos formų ir proporcijų. Dauguma pilkerių gaminami iš šių metalų ir lydinių: švino, plieno, žalvario. Lengvieji pilkeriai gaminami iš aliuminio, o sunkieji – iš volframo.

Pilkeriai gali būti suskirstyti į jūrinius ir ežerinius. Tačiau didelio skirtumo tarp jų nėra. Jie skiriasi tik dydžiu ir svoriu.

Dažniausiai pilkeriai komplektuojami su trišakiu kabliu, rečiau su dvigubais arba viengubais kabliukais. Kabliukas gali būti padengtas plunksnomis ar plaukais, kad papildomai viliotų plėšrūną.

Pilkeriai

Pilkerio privalumai

  • Tolimas užmetimas – dėl savo kompaktiškumo, aerodinaminės formos ir didelio svorio pilkeriai pasižymi aukščiausiomis skrydžio savybėmis ir nuostabiu nuotoliu. Pilkeriai leidžia daryti itin tolimus metimus, žvejoti perspektyviose, nuo kranto nutolusiuose vietose, ir ieškoti plėšrūnų dideliame vandens plote.
  • Galimybė žvejoti skirtinguose gyliuose – keičiant masalo svorį ir pravedimo techniką, galima žvejoti tiek paviršiniame sluoksnyje, viduriniam sluoksnyje ir palei dugną. Pilkeriai ilgiau išsilaiko norimame gylyje ir greičiau grimzta į dugną.
  • Galimybė naudoti įvairių tipų pravedimus

Pilkerio trūkumai

  • Didelė užkabinimo tikimybė
  • Neturi savo žaidimo – daugelis pilkerių neturi savo žaidimo. Todėl žvejui reikia žinoti pravedimo techniką, kad pilkeris suviliotų plėšrūną.

Pravedimo būdai

  • Tolygus pravedimas – užmetęs masalą, meškeriotojas tolygiai suka ritę. Naudodamas tolygų pravedimą, žvejys gali eksperimentuoti su vyniojimo greičiu, sukdamas ritę greičiau arba lėčiau, priklausomai nuo žvejybos sąlygų ir plėšrūno aktyvumo.
  • Banguotas pravedimas – nustojus sukti ritės rankeną, pilkeris krenta žemyn, o pradėjus sukti – kyla aukštyn. Kitas būdas atlikti banguotą pravedimą – pakelti ir nuleisti spiningą, sukant ritės rankeną tolygiai.
  • Stop & Go – atliekant pravedimą su pauzėmis, meškeriotojas, sukdamas ritės rankeną, sustoja 1-2 sekundes. Žvejojant su pauzėmis, kibimai dažnai būna, kai pilkeris krenta per pauzę. Stop & Go pravedimas efektyvus gaudant aktyvų plėšrūną.
  • Laiptuotas pravedimas – naudojama gaudant plėšrūną apatiniame rezervuaro sluoksnyje. Po užmetimo, meškeriotojas leidžia pilkeriui nugrimzti į dugną, tada padaro 2-3 ritės apsisukimus ir daro pauzę, vėl leisdamas masalui nugrimzti į dugną. Žvejyba laiptuotai turėtų būti atliekama rezervuarų vietose su švariu dugnu. Masalo svorį reikia parinkti taip, kad pauzės metu pilkeris lėtai grimztų į dugną.
  • Amerikietiškas pravedimas – meškeriotojas leidžia masalui nugrimzti į dugną, tada spiningo meškerės judesiu pakelia masalą nuo dugno, rite išvyniodamas valo laisvumą. Masalui paliečiant dugną, vėl daromas dar vienas traukimas meškere.
  • Pravedimas mėtant – meškeriotojas po užmetimo leidžia masalui nukristi į dugną, tada judindamas spiningo galiuką, svaido masalą aukštyn ir nuleisdamas spiningo galą leidžia masalui nusileisti žemyn, tuo pačiu metu greitai surenkant laisvą valą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *