Kaip Pasirinkti Spiningą Lydekoms

Pasirinkti spiningą lydekoms

Tinkamai parinktas spiningas lydekoms – patogus ir patikimas įrankis gaudant dantytąją. Lydekų žvejyba reikalauja iš žvejo žinių ir kantrybės. O kad kantrybės būtu daugiau reikia pasirinkti „teisingą” spiningą lydekoms. Kotas yra įrangos pagrindas. Pamėginkime kartu išsiaiškinti, kaip pasirinkti tinkamą spiningą lydekoms.

Kartais žvejai, ypač pradedantieji, suklysta ieškodami tinkamo meškerės varianto. Internete gausu rekomendacijų ir apžvalgų, tarp kurių sunku atskirti reklamą ir naudingus patarimus. Spiningas yra subtilus įrankis. Jeigu aklai pasitikėsite konsultantu parduotuvėje – praraskite pinigus, nes greičiausiai jie patars ne tai, ko reikia Jums, o tai ką reikia parduoti.

Lydeka, jig
Lydeka pagauta džigu

Iš ko susideda spiningas

Daugumoje žvejybos straipsnių – krūva skaičių, testų, gramų su simboliais. Žvejui mėgėjui šios enciklopedinės statistikos nereikia ieškant spiningo – galbūt nebent vieną kartą bendram išprusimui. Šiuose lentelėse sunku išsiaiškinti, koks testas reikalingas lydekų žvejybai konkrečiam žvejui. Todėl eisime kitu keliu – spiningą rinksimės pagal konkrečias žvejybos sąlygas. Žvejui mėgėjui dažnai reikia universalaus įrankio, galinčio dirbti su kelių rūšių masalais.

Čia nuomonės dalijasi – vieni mano, kad kiekviena priemonė turi būti siaurai orientuota pagal masalus ir savybes, o kitiems viskam reikia vienos meškerės. Abi pusės turi teisę į gyvybę – ginčytis nėra prasmės. Vienintelė teisinga pastaba – absoliučiai universalaus spiningo nėra. Tam, kad pasirinkti spiningą lydekoms tinkamai reikia žinoti į ką atkreipti dėmesį. Pamėginkime išsiaiškinti iš ko susideda spiningas.

Lydeka pagauta ant spiningo
Lydeka pagauta ant spiningo

Spiningo medžiaga

Dabar visos spiningo meškerės gaminamos iš anglies pluošto. Atėjo anglies pluošto ir grafito amžius – stiklo pluoštas paseno. Visų meškerių kotų žiedai dažniausiai, įskaitant ir biudžetinius, yra pagaminti naudojant SIC technologiją.

SiC žiedai – kas tai ? SiC – Silicio karbidas ir titano karbidas laikomi geriausiomis meškerės žiedų medžiagomis. Dėl šių pažangių keraminių žiedų valo trintis ir karštis sumažinami iki minimumo. Mažesnė trintis suteikia tolimus metimus.

SiC Žiedai
SiC Žiedai

Spiningo ilgis

Su ilgu spiningu patogiau dirbti nuo kranto džigaujant. Jeigu pasirinksite du vienodo testo kotus tai kibimą į ranką geriau jausite su ilgesniu kotu. Bet patogiau dirbti su trumpu spiningu nuo kranto ar valties jeigu gaudote su vobleriais twichingu.

Spiningo ilgis yra asmeninis pasirinkimas priklausantys nuo to kaip ir kur gaudysite. Twichingui tinka 1,8-2,2 metro meškerės o džigui 2,1-2,4 metrai arba ilgesni jeigu gaudoma nuo kranto dideliuose atstumuose. Dauguma renkasi aukso viduriuką – nuo ​​2,1 m iki 2,5 m..

Pasirinkti Spiningą Lydekoms
Spiningas džigui

Spiningo rankena

Norint išmesti 30 gramų sveriantį masalą dideliais atstumais, jums reikės galingos ilgos dvirankės rankenos. Bet twichingui ir darbui su vobleriais – lengvo ir tuo pačiu galingo spiningo su trumpa rankena, kad riešo judesiu nesunkiai galėtumėte animuoti masalo žaidimą.

Pasirinkti Spiningą Lydekoms
Spiningų rankenos

Dažniausiai ilgos meškerės būna dvirankės su ilga rankena. Trumpi spiningai, dažniausiai skirti twichingui turi trumpas rankenas, kad būtu patogu daryti pravedimą ir spiningo rankena twichinant nesiremtų į šoną.

dvirankis kotas
dvirankis kotas

Tiek dvirankio, tiek vienarankio spiningo rankena gali būti vientisa arba išdėstyta tarpais. Kamštinė arba iš Eva medžiagos. Man asmeniškai labiau patinka iš Eva medžiagos.

vienarankis spiningas
vienarankis spiningas

Spiningo konstrukcija

Dažniausiai spiningai būna dviejų dalių. Anksčiau buvo naudojami „teleskopai” – bet tai jau praeitis. Jerkui arba velkei taip pat naudojami stipresni monoblankai – bet jie nepatogūs transportuojant. Jei reikalingas mobilumas ir patogus transportavimas, tiks trijų ar keturių dalių spiningas kitaip vadinamas – kelioninis.

Pasirinkti Spiningą Lydekoms
Dviejų dalių spiningas su trumpa rankena

Kokie spiningai tinkami lydekoms

Dauguma žvejų naudoja spiningus nuo lengvų (Light) iki sunkių (Heavy), priklausomai nuo sąlygų.

 • Lengvas (Light) – iki 15 gramų testu, gaudoma džigu, vartyklėmis ir sukrėmis arba nedideliais vobleriais. Šiais spiningais geriausiai tiks gaudyti nedideliuose ežeruose, prūduose ir upeliuose.
 • Vidutinis (medium) – 10-30 gramų testu. Su jais galima žvejoti tiek nuo kranto tiek iš valties. Su tinkamai parinktais masalais galima užmesti toli ir pagauti didelę lydeką.
 • Sunkūs (Heavy) – ilgi, 2,7–3 metrų kotai – skirti gaudyti didelėse upėse su srove, tokiose kaip Nemunas. Čia pagrindinis akcentas yra 30 gramų džigas, kad galėtumėte pajusti pravedimą gylyje ir srovėje. Taip pat šie kotai naudojami gaudyti ežeruose su dideliais guminukais tokiais kaip pig shad.

Žemiau pateiksiu kelis spiningus. Tai jokiais būdais nėra rekomendacija pirkimui o tik užvedimas ant kelio kokius modelius ir su kokiomis charakteristikomis pasirinkti spiningą lydekoms.

Spiningas FL Ultra Jig

Spiningo FL Ultra Jig svoris svyruoja nuo 120 iki 135g. Gerai dirbanti įklijuota viršūnė leis matyti ir pajausti kiekvieną plėšrūno bandymą susivilioti jūsų masalu. Spinigo akcija greita, dirba viršutinė jo dalis. Meškerykotis tinka ešerių, lydekų, sterkų ir upėtakių žūklėje. Pagamintas iš aukštos kokybės anglies pluošto, 5 -15 gramų užmetimo spiningus galima rinktis iš trijų ilgių: 2,1m, 2,4 m arba 2,7 m ilgio. Modernaus dizaino meškerė, su patogia EVA rankena, pagaminti iš anglies pluošto puikiai valdo žuvį ir maloniai perduoda jos smūgius žvejui į ranką.

Spiningas Hokaido Bright

Puikus, aštrus įrankis skirtas gaudyti nedideliais svoriais ir masalais. Spiningas pagamintas iš 100% anglies pluošto , SIC žiedeliai, patogi tvirta rankena. Meškerykotis puikiai tinka tiek JIG’avimui tiek paprastam spiningavimui iš valties arba nuo kranto. Meškerės viršūnė vientisa, skambiai ir jautriai perduoda žuvies smūgius bei dugno reljefą. Užmetamas svoris nuo 3 gramų iki 15 leidžia gaudyti įvairiais masalas – nuo smulkių mikro masalų ešeriams iki didesnių guminukų ar voblerių lydekoms ar starkiams. Jautrus, smagus ir tvirtas kotas tinkantis tiek pradedančiajam tiek patyrusiam žvejui.

Spiningas Hokaido Bright
Spiningas Hokaido Bright

Spiningas FL Blade Fast Spin

FL Blade klasės spiningai su modernia spider rankena, skirtingų užmetimų bei ilgių, skambūs ir smagus kotai įvairiems spiningavimo būdams

2 mintys apie „Kaip Pasirinkti Spiningą Lydekoms

 1. Kažkaip nekelia pasitikėjimo FL produkcija, pvz. pirkau ritę FL Black Tena, rašo, kad 8+1 guoliai, o faktiškai 4+1. Nesuprantu kodėl apgaudinėja žmones ?

  1. Labas,

   Reikėtų pasigylinti į ritės dokumentaciją ir pasižiūrėti kur gamintojas deklaruoja sudėjęs guolius. Negaliu atsakyti ar apgaudinėja ar ne. Bet pasižiūrėkime iš kitos pusės ritės kaina – 30 Eur. Jeigu pasižvalgyti į rinką tai kaina/kokybė atžvilgiu tai puikus pasirinkimas, ypač pradedantiesiems kurie nenori investuoti didelę pinigų sumą o nori išsibandyti vieną ar kitą žvejojimo būda.
   Kaip pvz. paimti visų mėgiamą Okuma Ceymar CXT seriją 8+1 guoliai tai jų kaina 50+ Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *