Blizgės Upėtakių Žvejybai 2023 Metams

Blizgės upėtakių žvejybai

Blizgės upėtakių žvejybai įgauna vis didesnį populiarumą. Tai labai jaudinantis, sudėtingas ir visada įdomus žvejybos būdas, nes upėtakis yra labai baikšti ir atsargi žuvis, kuri savo buvimo vietos neišduoda. Labai svarbus sėkmingos žvejybos žingsnis – vietos pasirinkimas. Žvejui tenka sukarti ne vieną kilometrą, kad surastų žuvį. Upėtakiai labai išrankūs buveinės atžvilgiu todėl reikia nenuvertinti masalo svarbos. Nuo to priklauso žvejybos rezultatas. Norint sugauti „trofėjinius“ egzempliorius, reikia mokėti pasirinkti masalą, kurio žuvis tikrai nepraleis pro akis. Tinkamai parinktos, patrauklios blizgės leis sugauti didelius upėtakius bet kuriuo metų laiku.

Kaip pasirinkti tinkamą blizgę

Pagrindiniai šio masalo privalumai – universalumas, užmetimo paprastumas, įperkamumas, spalvų ir formų įvairovė. Svarbu patikslinti, kad ne kiekvienas masalas yra tinkamas upėtakių medžioklei. Universali plėšrūnų gaudymo taisyklė – naudojamo masalo panašumas į natūralų maistą, toks požiūris garantuoja žuvies ištikimybę masalui, kaip taisyklė – puikų įkandimą.

Praktika parodė, kad upėtakių žūklei geriausiai tinka ryškių spalvų masalai, plėšrūnas mėgsta rūgščias spalvas. Remdamiesi šiuo faktu, galite sėkmingai medžioti. Spinneriai skirstomi į dvi pagrindines kategorijas:

Blizgės Upėtakių žvejybai
Blizgės upėtakių žvejybai

Sukrės upėtakių žvejybai

Sukrės nereikalauja sudėtingos animacijos, jos gali būti naudojamas pagal principą – „meti-trauki“. Sukrės tinka visiems žvejybos stiliams, nuo ultralight iki sunkių spiningų, juos galima labai tiksliai mesti į reikiamą tašką, kurioje stovi žuvis.

Upėtakiams optimalus sukrės dydis yra Nr.000–1 (Mepps), svoris 3-4 g. Jei upelis, kuriame naudojamas masalas, turi greitą srovę, geriau naudoti su siauru žiedlapiu, kad nebūtu didelio pasipriešinimo vandens tekėjimui traukimo metu, sukrės darbas išlieka natūralesnis.

Svarbus veiksnys, turintis įtakos masalo kibumui, yra ryški šerdis, kuri yra upėtakio atakos taškas. Sukrės lapelis gali būti nudažytas įvairiomis spalvomis nuo auksinės, varinės iki rausvos ar rūgštinės. Man labiausiai patinka geltonas lapelis su raudonais taškais arba juodas lapelis su geltonais, raudonais taškais.

Pasidomėkite šių firmų sukrėmis. Kurias pirkti – skonio reikalas:

  • Mepps Black Fury
  • Myran Wipp
  • Mepps Aguila Long
  • Abu Garcia Reflex
Sukrės upėtakių žvejybai
Sukrės upėtakių žvejybai

Tam tikro masalo pasirinkimo kriterijai priklauso nuo upės ir žvejybos sąlygų joje.

Blizgės upėtakių žvejybai

Blizgės upėtakių žvejybai paskutiniu metu labai smarkiai populiarėja. Jos yra mažo dydžio, sveria 3-4 g, skirtingai nei sukrės, jas sunkiau naudoti, blizgės turi įvairų žaidimą, reikia šiek tiek patirties tinkamai padaryti pravedimą.

Blizgės  pasižymi patraukliomis spalvomis, nuo juodos iki auksinės. Masalų gamybos tendencijos yra Japonijos įmonės. Žvejyba su blizgėmis įdomi, įvairi, ją galima užsiimti ištisus metus.

Atkreipkite dėmesį į keletą blizgių:

  • Smith Pure
  • Forest Miu
  • Radio Craft NOA-B
  • Tournament Vespa
  • daiwa crusader
  • Smith Heaven
Blizgės Upėtakių žvejybai
Blizgės upėtakių žvejybai

Ką rinktis skirtingais metų laikais

Priklausomai nuo metų laiko, jaukų išvaizda turėtų skirtis. Taip yra dėl upėtakių veiklos, upės būklės. Yra du pagrindiniai parametrai, turintys įtakos žvejybos efektyvumui: dydis; gaminio spalva. Mes nustatysime, kokie yra masalo pasirinkimo niuansai.

  • Žiemą reikia naudoti sunkesnes blizges. Plėšrūnas nėra toks aktyvus kaip vasarą, todėl jį reikia išjudinti patraukliu žaidimu, sukuriant daugiau triukšmo, vandens virpesių pravedimo metu. Rinkitės ryškesnes spalvas kuriuos provokuos plėšrūną pulti. Jei laikysitės tokios taktikos, žvejyba šaltuoju metų laiku bus efektyvesnė.
  • Sunkių masalų pavasarį nereikia, bet geriau, kad spalvos būtų ryškios, nes vanduo šiuo metų laiku yra purvinas, tokia strategija padidins kibimų skaičių. Upėtakis aktyvus po žiemos ir ilgai nereikės jo įkalbinėti pulti.
  • Vasarinės blizgės turėtų būti mažos ir aktyvios. Žuvis per šiltuosius mėnesius nusipenėjo ir ją sunkiau išprovokuoti, tai galima padaryti naudojant aktyvius, įmantresnius pravedimus. Spalvos turi būti įvairios, parenkant jas pagal plėšrūno nuotaiką, nuo sidabrinės iki juodos su kontrastingais raudonais taškeliais, kurios geriau dirba reikės aiškintis žvejybos metu ir daug eksperimentuoti.
  • Ruduo upėtakiams yra pasiruošimas nerštui, todėl žvejoti šiuo laikotarpiu yra gana paprasta, nes žuvis yra agresyvi ir pradeda būriuotis. Rudeni dažnai matysite kai iš vienos duobės jūsų masalą vejasi 2-3 upėtakiai. Galite naudoti praktiškai bet kokias blizges, voblerius, sukres.

Nepraleisk naujos įrangos!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

Nepraleisk naujų straipsnių!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLT