Elektrėnų Marios

Elektrėnų marios

Elektrėnų marios yra rezultatas Elektrėnų hidroelektrinės statybos, kuri buvo vykdoma XX amžiaus pradžioje. Elektrėnų hidroelektrinė yra svarbi energetikos infrastruktūros įmonė Lietuvoje.

Elektrėnų marios yra didelio dydžio vandens telkinys su plotu apie 12.64 km². Vandens telkinio gylis siekia virš 30 metrų, kuris suteikia gyvybingą aplinką žuvims. Elektrėnų mariose yra 18 salų, kurių bendras plotas 50,5 ha.

Elektrėnų marios mėgstamos burlentininkų vieta, nes aplink jas nedaug miškų, vandens lygis yra aukštesnis negu natūraliuose ežeruose, o tai sąlygoja stipresnį ir lygesnį vėją virš marių vandens, nei kituose ežeruose. Be to, dėl elektrinės veiklos Elektrėnų mariose ledas nutirpsta anksčiau nei kituose didesniuose vandens telkiniuose, o vėliau vandens temperatūra būna keletu laipsnių aukštesnė nei ežeruose.

Elektrėnų Marios – Žvejybos vietos

Pastrėvio paplūdimys

Pastrėvio paplūdimys puiki vieta tiek poilsiui su šeima tiek žvejybai. Kol šeimyna ilsisi prie ežero bei maudosi visai šalia galima žvejoti niekam netrukdant. Žemiau nuotrauka su žvejybos vietomis.

Elektrėnų Marios - Pastrėvys
Elektrėnų Marios – Pastrėvys

Pavasarį galima paplūdimyje su feederiu patogiai gaudyti gražias kuojas. Vasaros laikotarpiu aplink paplūdimį pakyla žolės todėl su feederiu gaudyti tampa šiek tiek sudėtinga, bet labai patogiai galima gaudyti su plūdine meškere lynus.

YouTube player

Wind Port

Dar viena vieta kurioje galima žvejoti – Wind Port apylinkės. Vasaros laikotarpiu pasikelią žolės, bet ne visur. Todėl galima atrasti įdomią vietą žvejybai su feederiu. Pasiruoškite tolimiems metimams.

Wind Port – vandens pramogų uostas gali pasiūlyti daugybę pramogų vandens mylėtojams. Tai vienintelis tokio dydžio, sertifikuotas vandens batutų parkas Baltijos šalyse. Wind Port vandens batutai tampa iššūkiu ir nepamirštama pramoga visiems, kas nebijo sušlapti! Batutų kompleksą sudaro 34 figūros, suformuojančios skirtingo sudėtingumo kliūčių ruožą, kuris puikiai tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Batutų komplekse įrengti įvairaus dydžio ir formų batutai ant vandens, čia taip pat rasite čiuožyklas, sūpynes bei įvairias kliūtis.

Elektrėnų Marios – Kokios žuvys kimba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *