Ką Daryti Jeigu Žvejyboje Įkando Erkė? Praktiniai Patarimai

erkė

Tūkstančiai žvejų laukia pavasario kada saulė pradės tirpdyti ledus upėse ir ežeruose, kad būtu galima griebti meškeres į rankas ir nuvykti pažvejoti. Ką čia bepridursi šiltas pavasaris vienas iš mėgstamiausiu mano žvejybos momentų. Lauke būna šilta ir malonu. Ypač jeigu orai lepina saulėtomis dienomis ir nedideliu šiltu vėjeliu. Bundanti gamta gniaužią kvapą ir džiugina akį. Bet kartu su visomis šiomis gerybėmis pabunda ir toks parazitas kaip erkė. Kiekvienas žvejys yra susidūrę ir ne vieną kartą. Tokie susidūrimai nebūna patys maloniausi.

Kaip atpažinti erkę ?

Kūnas plokščias, padengtas chitinine danga, apaugęs šereliais, be skersinės pertvaros. Kojos trumpos, jų keturios poros, tik truputį ilgesnės už kūną arba tokio pat ilgio. Kūno sandara labai priklauso nuo rūšies specifikacijos. Akių 1-2 poros, daug rūšių akių neturi. Vaikščioja lėtai. Erkės paplitusios labai įvairiuose biotopuose, skirtingų dydžių (nuo 0,1 iki 15 mm). Didelė dalis erkių – gyvūnų ir augalų parazitai, ligų pernešėjai, kenkėjai.

Kaip apsisaugoti nuo erkės ?

Pirmiausia turite pasirinkti aprangą. Drabužiai turi pilnai dengti atvirus kūno plotus. Geriausia avėti guminius batus. Naudoti purškalus arba tepaliukus nuo erkių.

Ką daryti jeigu įkando erkė ?

Jeigu vis dėl to aptikot įsisiurbusią erkę – nepanikuokite. Pirma ir svarbiausia taisyklė – nelaukite, traukite erkę kaip galima anksčiau. Kuo trumpiau ji įsisiurbusi, tuo mažesnė tikimybė užsikrėsti erkių platinamomis ligomis. Tai galima padaryti keliais būdais. Pats paprasčiausias paimti pincetą suimkite erkę kaip galima arčiau odos ir atsargiai, ramiai, tolygiai ir nesukinėdami traukite tiesiai į viršų (jei sukiosite į šonus, gali atitrūkti erkės pilvelis, o galva ir straubliukas liks odoje, kas padidins įvairių infekcijų ir erkių platinamų ligų riziką). Svarbiausia, nesutraiškyti ir nenutraukti erkės „galvutės“ nuo kūno. Jeigu nutiko taip, kad „galvutė“ liko pas Jūs odoje su dezinfekuota adatą atsargiai iškrapštykite ir pašalinkite.

Po erkės pašalinimo žaizdą būtinai apipurkšti dezinfekcinių skysčiu o pačią erkę padėti į uždarą indelį ir kuo greičiau pristatyti į med. įstaigą kad gydytojai patikrintų ar erkė nėra kokios nors lygos platintojas. Tuo pačiu ir informuos apie tolimesnius Jūsų žingsnius po erkės įkandimo. Jokiais būdais nerekomenduoju užsiimti namų gydimu. Palikite tai specialistams.

Pabaigoje norėčiau palinkėti Jums kuo stipresnės sveikatos ir kuo mažiau susidurti su erkėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *