Kodėl Žvejyba Naudinga Sveikatai? 5 Priežastys Važiuoti Žvejoti

Žvejybos kelionė

Dienos, praleistos žvejojant gamtoje su šeima, gali būti puikus būdas kurti neišblėstančius prisiminimus. Vis dėlto, ar žinojote, kad žvejyba gali būti naudinga ir sveikatai? Sužinokite penkias priežastis, kodėl žvejyba naudinga sveikatai. Kelios priežastys, veikiausiai, jus nustebins.

Gaunama daugiau vitamino D dėl saulės šviesos

Vienas geriausių vitamino D šaltinių – natūralūs saulės spinduliai. Vitaminas D svarbus, nes padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą – du mineralus, prisidedančius prie imuninės sistemos funkcionavimo ir padedančius kovoti su ligomis. Žvejyba turi daug privalumų, bet itin svarbu pabrėžti tai, kad kiekvienos žvejybos išvykos metu dėka saulės spindulių jūsų organizmas įsisavina vitaminą D.

Atsipalaidavimas ir kokybiškai praleistas laikas su šeima

Laiko praleidimas gamtoje skatina atsipalaidavimą ir yra ne mažiau naudingas nei meditacija. Pavyzdžiui, taip mažinamas kraujospūdis ir nerimas. Iš tiesų, tyrimai parodė, kad žvejyba naudinga psichinei sveikatai, nes gali sumažinti kortizolio (tai pagrindinis jūsų organizmo streso hormonas) kiekį. Grįžus namo, žvejybos nauda psichinei sveikatai gali išlikti net iki trijų savaičių. Žvejybos išvykos kartu su šeima ne tik garantuoja atsipalaidavimą, bet ir suteikia galimybę sustiprinti ryšį su šeimos nariais, džiaugiantis laimikiais, pailsėti nuo mobiliųjų telefonų ir kitų elektroninių prietaisų.

Ugdoma kantrybė

Įprastai nėra taip, kad užmetate meškerę ir iškart pagaunate žuvį. Kai kuriomis dienomis kibimas gali būti lėtas ir sudėtingas, tačiau, kai atkakliai žvejojate tokiais lėtais laikotarpiais, įgyta patirtis padeda tapti kantresniu žmogumi. Kantrybės ugdymas žvejojant naudingas psichinei sveikatai, nes tai gali paskatinti jus būti ramesnius ir labiau patenkintu.

Gerinama širdies ir kraujagyslių sveikata

Ar žvejyba naudinga širdies ir kraujagyslių sveikatai? Be abejo, žvejojant galima sudeginti vidutiniškai 200 kalorijų per valandą, priklausomai nuo pasirinktos žvejybos rūšies. Tai gali būti netiesa, jei esate smagiai ir patogiai įsitaisę ant kėdės paplūdimyje, o jūsų meškerė pritvirtinta laikiklyje, įsmeigtame į smėlį. Visgi, jei kaitaliojate žvejybos vietas, nuolat užmesdami meškerę, deginate kalorijas ir verčiate savo širdį dirbti.

Sveiki patiekalai

Jei turite leidimą mėgėjiškai žvejybai ir sugavote žuvis, kurias leidžiama žvejoti, vakarienei galite užsinorėti paruošti bent vieną ar dvi filė. Kai kuriose žuvyse, pavyzdžiui, laukinėje lašišoje arba otuose, yra daug omega-3 riebalų rūgščių, galinčių sumažinti insulto riziką ir kraujospūdį. Dar viena priežastis, kodėl žmonės mėgsta žvejoti, yra ta, kad žvejyba teikia žmonėms pasitenkinimą, kai iš ką tik sugautos žuvies galima paruošti sveikų bei skanių patiekalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *