Akiniai Žvejybai: Kaip Pasirinkti Tinkamus

akiniai žvejybai

Iki upėtakių žvejybos pradžios žvejodamas net negalvojau, kad reikalingi akiniai žvejybai, o akinių nuo saulės tiesiog nemėgau. O apie poliarizuotų akinių naudą žvejyboje sužinojau iš kažkokio straipsnio, bet į šią informaciją žiūrėjau gana šaltai ir skeptiškai. Tačiau kiekviename matydamas, kad visi žvejai naudoja akinius nusprendžiau, kad laikas įsigyti ir man. Pasinaudojęs rekomendacijomis nuėjau išsirinkti pirmųjų poliarizuojančių (koks gudrus žodis) akinių. Nuo to laiko jų pasirinkimo taisyklių rinkinys apskritai nepasikeitė:

  • akinius renkamės specialiai žvejybai;
  • renkamės žinomo gamintojo akinius ir, esant galimybei, patikriname jų autentiškumą;
  • pasirinkti tinkamą lęšių (filtrų) spalvą ir patikrinti jų veikimą;
  • pasimatuokite pasirinktus akinius.

Kodėl būtent žvejybai? Vien dėl to, kad tokių gaminių rinkoje pilna, o poliarizuoti akiniai žvejybai gali būti naudojami įvairiems tikslams. Bet kuriame turguje galite nebrangiai nusipirkti įvairiausių gražių akinių su „Polarized“ lipduku. Daugelis iš jų netgi turi poliarizaciją, ir atrodo, kad tai yra tai, ko jums reikia, ir tai yra pigu. Tačiau, bet koks daiktas tarnauja lygiai tiek, kiek už jį mokama. Technologijoje nėra magijos. Todėl padoriose žvejybos reikmenų parduotuvėse tokiais akiniais neprekiaujama, o siūlomi specialus akiniai žvejybai, tai yra pagaminti iš patvarių medžiagų, su apgalvota apsauga nuo įvairių gamtos veiksnių ir visa tai – patikimų gamintojų. Žinoma, kaina už juos bus šiek tiek didesnė, o kalbant apie brangius prekės ženklus – ženkliai didesnė, tačiau jų filtrų kokybė ir ilgaamžiškumas taip pat neprilygsta „turginiams“ gaminiams.

Kokia pasirinkti akinių stiklo spalvą

akiniai žvejybai
Akiniai žvejybai

Kalbant apie žvejybinių akinių poliarizacinių filtrų spalvos pasirinkimą, gėlavandenėje žvejyboje populiariausiais galima vadinti rudus ir pilkus atspalvius, jie tikrai yra universaliausi, likusios spalvos sukurtos labiau asortimentui ir pagal mūsų nuotaika, bet apskritai jie savo poliarizacijos savybėmis taip pat nenusileidžia pilkai ir rudai spalvai, sukuria gal kiek kitokį spalvinį vaizdą. Tačiau žvejojant debesuotu oru arba anksti ryte arba vakare, apskritai, trūkstant apšvietimo, prireiks dar vienų akinių – su gelsvų atspalvių, ryškioje saulėje juos teks pakeisti tamsesniais. Taigi idealiu atveju žvejui reikia bent jau dviejų akinių vienetų.

Kaip šiandien parduotuvėje patikrinti poliarizuotus akinius, tikriausiai ilgai aiškinti nereikia. Paprastai parduotuvės turi specialius stendus su tekstu ir įvairiais paveikslėliais, kurie tampa aiškiai matomi per tinkamų akinių filtrus.

Kaip suprasti, kad akiniai žvejybai bus patogus

Taip pat svarbu pasimatuoti akinius. Kartais akinių pirkimas jų neišbandžius gali jus smarkiai nuvilti. Juk akiniai žvejojant ant nosies kabo ištisas valandas, o nuo to, kaip patogiai jie ten kabės priklausys nuotaika. Juk nepatogūs akiniai žvejybai, apart dirginimo, nieko neduos žvejyboje, o mes ten važiuojame dėl geros nuotaikos, tad nereikėtų sugadinti sau nuotaikos neapgalvotu pirkiniu. Geriau prieš perkant pasimatuoti akinius parduotuvėje ar patinkančius iš draugų, o tik tada pirkti arba, užsisakyti internetu. Jau ant pasimatavimo galite suprasti ne tik kaip patogiai ant jūsų sėdės įvairūs akiniai žvejybai, bet ir kiek jie rasos žvejojant. Turite atidžiai pažiūrėti, ar tarp rėmo ir veido iš apačios ir viršaus yra tarpas. Dėl rėmelių, esančių arti skruostų ir antakių, šie akiniai žvejybai gali rasoti žvejojant, ypač judant, o tada jau geriau ieškoti akinių su geresne ventiliacija. Išsirinkti poliarizuotus akinius nėra nieko sudėtingo, galbūt, išskyrus gamintojo autentiškumą, tačiau čia labiau verta pasikliauti garbinga patikimos parduotuvės reputacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *