Method Feeder: Patarimai Ir Paslaptys

Method Feeder

Method feeder yra plačiai naudojamas daugelio žvejų, tačiau yra klaidinga nuomonė, kad method feederis tinka tik vandens telkiniams, kuriuose gausu smulkių žuvų. Tačiau tai nėra visiškai tiesa. Taip, Method feederis gerai veikia tokiuose vandens telkiniuose, tačiau jis taip pat gali būti sėkmingai naudojamas dideliuose ir sudėtinguose vandens telkiniuose.

Kas mane labiausiai traukia method feederio žvejyboje, tai jo patikimumas nepriklausomai nuo dugno pobūdžio. Panašiai kaip naudojant PVA maišelį, method feederiu galima žvejoti tarp žolių, dumbliname dugne arba ant kieto žvyro. Kad ir kokios būtų sąlygos, jūs žinote, kad masalas visada bus apsuptas jauku ir paruoštas veiksmui. Be to, skirtingai nuo PVA maišelio, nereikia laukti, kol ištirps maišelio plėvelė, o method feederio šėryklą daug lengviau pripildyti.

Method feeder montažo ypatumai

Kalbant apie montažą, aš naudoju paprastą ir veiksmingą techniką. Pirma, pasirenku pavadėlį su kabliuku, jie dažniausiai svyruoja nuo 8 dydžio iki 12, priklausomai nuo žvejybos sąlygų, tikslinės žuvies ir vandens telkinio. Pavadėlio ilgis dažniausiai būna 10-15 cm. Netoli kabliuko, kelių centimetrų atstumu, montuoju nedidelį šviną, kadangi naudoju pop-up boilius, kad jie neiškiltų per visą pavadėlio ilgį, o būtu netoli dugno. Šėryklą montuoju In-Line principu, kad žuvis kibdama nejaustų pasipriešinimo.

Method Feederio technika nereikalauja sudėtingų montažų, todėl rekomenduoju naudoti tą pačią, paprastą konstrukciją. Kuo paprastesnė technika, tuo efektyvesnė ji būna.

Method Feeder montažas

Jauko paruošimas

Naudoju dvi mėgstamas jauko receptūras. Pirmoji, labai paprasta ir dažniausiai naudojama, apima vieną pagrindinį ingredientą – Method Pellets granules. Jas pamirkau vandenyje, kol granulės suminkštėja ir tampa paruoštos naudojimui. Jas kartais pagardinu skystais papildais (Skystas dūmas).

Antrasis receptas su paprastu, biriu jauku. Jauką dažniausiai naudoju Deepex, Marmax, Traper gamintojų. Jį ruošiu kaip įprastam feederiui, su keliais drėkinimais. Vienintelis skirtumas, kad jis geriau liptų būtinai įdedu melasos ir šiek tiek daugiau drėkinu. Be to, į šį mišinį galima pridėti įvairių papildų, tokių kaip kukurūzai, kanapių sėklos, arba bet ką kitą, ką mėgsta žuvis. Svarbiausia – išbandyti įvairius variantus.

Kiekvieną žvejybą aš esu pasiruošęs abu receptus. Ir kad užtikrinti geresnį kibimą jie būna kardinaliai skirtingi. Vienas saldus, o kitas „smirdukas”. Kadangi žvejoju laukiniuose ežeruose ten sunku atspėti ką šią dieną pageidauja žuvis.

Method Feeder jaukas

Taško šėrimas ir tikslumas

Tikslumas yra esminis žvejojant tiek feederiu tiek ir Method feederiu. Reikia išmesti jauką į tą pačią vietą, kad suformuotumėte maitinimo tašką. Jeigu nesulaikėte kibimo, prieš ištraukdami, rekomenduojama smarkiai truktelt, kad jaukas visiškai išsisklaidytų iš šėryklos.

Taško formavimui aš dažnai pasitelkiu ir papildomas priemones. Turiu atskirą Spomb meškerę kurios pagalbą į tašką pristatau stambų jauką – Kukurūzai, pellet’s, smulkinti boiliai ir pan. Kitiems metams (2025) esu numatęs įsigyti laivelį, kad būtu lengvesnis, tylesnis ir tikslesnis stambaus jauko pristatymas į tašką.

Šios paprastos, bet efektyvios technikos padės tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems žvejams.

Nepraleisk naujų straipsnių!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLT