Žvejyba Suomijoje: Tūkstančio Ežerų Šalis

Žvejyba Suomijoje

Žvejyba Suomijoje tiesiog jus nustebins. Suomija – viena iš laimingiausių šalių pasaulyje. Kai tik praleisite joje bent vieną dieną, įsimylėsite galutinai ir nepakeičiamai. Įsimylėti čia yra į ką: nuostabaus grožio fiordai, didžiausias Europoje archipelagas, vidurnakčio saulė.

Suomiją vadina „tūkstančio ežerų šalimi“ – ir tai iš karto nustato aukštą žvejybos standartą. Pridėkite prie to lengvą prieigą prie Baltijos jūros ir Botnijos įlankos, ir gausite neįtikėtiną įvairovę žvejybos galimybių. Kas antras suomis jums pasakys, kad žvejyba – jo mėgstamiausias užsiėmimas. Na, įsitikinti tuo nesunku!

Ką žvejoti Suomijoje

Ką žvejoti Suomijoje? Jūrinė žvejyba Suomijoje taip pat puiki, kaip ir gėlavandenė. Žvejoti čia galima ištisus metus, tik technika keičiasi. Šiltuoju metų laiku verta užsisakyti atostogas viename iš žvejybos namelių su gidu, o žiemą – poledinę žvejybą (pasaulinio lygio!). Potencialių laimikių sąrašas čia begalinis, tačiau galima išskirti keletą visuotinių numylėtinių. Lydeka – vienintelė ir nepakartojama. Paklauskite bet kurio suomio, kokia jo mėgstamiausia žuvis – atsakymas bus vienas: lydeka. Šių dantytų monstrų čia begalė, o 10 kilogramų trofėjai sugaunami bet kuriuo metų laiku.

Lydekų žvejyba Suomijoje

Lydekos žvejybos sezonas Suomijoje trunka ištisus metus. Žvejyba vykdoma pakrantėse ir daugybėje ežerų, tad trūkumo žvejybos vietose nėra. Geriausias metas lydekai gaudyti – nuo gegužės iki gruodžio, nors sezoniškumas šiek tiek keičiasi priklausomai nuo regiono. Nuo lapkričio iki kovo vykite į poledinę žvejybą. Jei nebijote šalčio, Jūsų laukia neįtikėtina patirtis. Lydekų žvejyba pietų Suomijoje, beje, vykdoma seklumose.

Lydekų žvejyba Suomijoje

Upėtakių žvejyba Suomijoje

Dar viena populiari žuvis žvejybai – Upėtakis. Jis laikomas nacionaliniu pasididžiavimu. Upėtakio svarbą Suomijoje sunku pervertinti. Galite žvejoti upėtakius ežeruose, upėse ir net pakrantėse. Upėtakių žvejyba trunka ištisus metus, ir tai dar viena iš populiariausiu žvejybos taikinių Suomijoje. Poledinė žvejyba taip pat produktivi, ypač pirmojo ledo ir artėjant žiemos pabaigai.

Upėtakių žvejyba Suomijoje

Lašišų žvejyba Suomijoje

Kaip gi be lašišos? Na kaip galima kalbėti apie žvejybą Suomijoje, nepaminėjus lašišos? Žvejai iš viso pasaulio atvyksta į šią šiaurės šalį ieškoti lašišos. Geriausios vietos – upės Tenojokis ir Tornionjoki, taip pat Botnijos ir Suomijos įlankos. Ežerinę lašišą galima gaudyti Pielinene ir Saimoje. Ir tai tik keletas iš daugybės ežerų kurie yra Suomijoje! Pats geriausias laikas – vėlyvas pavasaris ir ruduo, kai lašiša priartėja prie kranto. Jei jums rūpi stambioji Atlanto lašiša, vykite į Suomiją vasarą (nuo gegužės iki liepos) ir ruoškitės trofėjams! Suomiai savo lašišą myli, ir kai kuriose vietose lašiša yra saugoma. Pasidomėkite pas gidą arba išnagrinėkite vietoje galiojančias taisykles.

Ešerių žvejyba Suomijoje

Optimaliausias laikas ešerių žvejybai – nuo pavasario pabaigos iki rudens pradžios. Ešerys – dar viena būriuojanti žuvis, todėl galite tikėtis solidaus kibimo iškart po to, kai pagausite pirmą žuvį. Efektyviausi žvejybos metodai – jigavimas. Jei nežinote, kur eiti žvejoti ešerių, pradėkite nuo centrinės Suomijos.

ešerių žvejyba Suomijoje

Pabaigai

Jei planuojate savo pirmąją žvejybą Suomijoje, turime jums gerų naujienų: jums nebūtina žvejoti vienam. Kadangi žvejyba Suomijoje jau daugelį metų yra europiečių dėmesio centre, čia yra daug profesionalių gidų, pasirengusių parodyti jums, kur slepiasi žuvis. Vietinis gidas parodys jums geriausias vietas žvejybai ir padės išsirinkti idealų vandens telkinį žvejybai. Jums ne tik padės rasti žuvį, bet ir suteiks visą reikalingą įrangą! Galite pasirinkti iš daugybės turų, atitinkančių jūsų pageidavimus ir laisvą laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *