Avižadrebis: Kas Tai ?

avižadrebis

Avižadrebis – labai popiliarėjanti žūklės kryptis, kuri nuolat tobulėja į savo gretas atsivesdama vis daugiau žvejų, naujų stilių ir metodų, kurie praplečia meškeriotojo galimybes gaudyti įvairias žuvis.

Avižadrebis yra silikoninis masalas su labai lengvu svoriu: pavyzdžiui, džigo galvutė arba aviža. Tokį žūklės būdą sugalvojo sportininkai, norėdami per trumpą laiką sugauti kuo daugiau žuvų. Profesionalūs avižadrebio spiningautojai naudoja masalo svarelius iki 0,5 gramo. Kuo mažesnis svoris, tuo daugiau žuvies pagausite. Taip yra todėl, kad masalas imituoja natūralų taikių ir plėšrių žuvų maistą ir labai ilgai kabo vandens sluoksnyje.

Avižadrebis puikiai tinka trumpalaikei žvejybai, kai neturite daug laiko skirti žvejybai.

Kokią žuvį galima pagauti avižadrebiu

Avižadrebiu galima pagauti beveik viską, kas plaukioja mūsų upėse ir ežeruose. Iš plėšrūnų avižadrebiu galima pagauti: šapalą, ešerį, lydeką, kiršlį, ir dar daug kitų žuvų. Jų susidomėjimas visai suprantamas, bet koks judantis „maistas“ verčia plėšriąsias žuvis pulti. Tačiau šiandien populiarėjanti žvejyba avižadrebiu atsirado dėl kitos priežasties. Tai galimybė tikslingai žvejoti taikias žuvis, tokias kaip kuojos, raudės, karšiai, karosai ir t.t.. Net ir aukšlės, vienos iš mažiausių ežerų gyventojų, puikiai kimba ant avižadrebio.

avižadrebis - kuoja

Įrankiai

Ritė

Geriausia ritė yra beinercinė ritė, kurios būgno dydis svyruoja nuo 500 iki 1000. Tai miniatiūrinė lengvo įrenginio versija.

Spiningas

Spiningo pasirinkimas turi savų niuansų ir, kaip taisyklė, tai nulemia patogaus mikromasalo užmetimo galimybes. Šios rūšies spiningo meškerės būna ne ilgesnės nei dviejų metrų ilgio, lėtos konstrukcijos. Tokios spiningo charakteristikos leidžia efektyviai užmesti nedidelius masalus tokiu atstumu, kuris leidžia sėkmingai žvejoti.

Spiningo svorio diapazonas neturi viršyti kelių gramų. Praktikoje avižadrebis vedamas į itin lengvą (XUL) spiningo meškerę, kurios Solid tipo galiukas leidžia subtiliai pajusti masalo judėjimą ir kibima net ir nedidelės žuvelės.

avižadrebis - spiningas

valas

Reikalingas plonas valas iki 0.10mm. Tinka monofilamentas, pintas arba fluorokarbonas.
Ploni pinti valai kainuoja nemažus pinigus, tačiau dėl savo standumo suteikia daugiau jautrumo ir masalo kontrolės. Fluorokarbonas yra geras kainos ir kokybės santykis. Nelabai tempiasi ir suteikia jautrumo, o ploni valai parduodami beveik visose parduotuvėse. Jis puikiai tinka pradedantiesiems.

Masalai

Tinka žieminės ir vasarinės avižos, sveriančios iki 1g, su mažais kabliukais. Dirbtinės silikoninės lervų, vabalų, moliuskų, kirmėlių, žuvų imitacijos, mažų dydžių, vidutiniškai iki 2 centimetrų. Galima naudoti bet kokią spalvą, tačiau geriausiai tinka natūralios spalvos. Žuvys dažnai renkasi natūraliai atrodantį maistą.

avižadrebis - masalai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *