Ešerių Žvejyba Rudenį: Kada, Kaip Ir Kur

Ešerių žvejyba rudenį
Įvertinkite straipsnį!

Ešerių žvejyba rudenį – įdomus ir subtilus procesas. Nuo rugsėjo mėnesio ešeriai būriuojasi į pulkus, pajutę artėjant šaltiems orams. Jie prieš žiemodami skuba priaugti riebalais ir sukaupti maisto medžiagų atsargų. Šiuo metu šios žuvies apetitas yra labai stiprus. Suaktyvėja, nes vėstančiame vandenyje didėja deguonies tankis. Ir, kaip ir bet kuriai žuviai, tokiose vandens zonose jaustis patogiausia. Todėl rudenį visi žvejybos variantai tikrai atneš gerą laimikį žvejui, jei jis gerai žinos žuvų įpročius rudenį, jų skonio nuostatas ir buveines.

Ešerių žvejyba rudenį: rugsėjis

Rugsėjo mėnesį ešeriai ryžtingai vaikosi pakrantėse mailius, palikdami pastebimus purslus. Dideliuose telkiniuose pakrančių kirai taip pat padės aptikti ešerius, kurie taip pat nemėgsta maitintis nuo povandeninio plėšrūno bėgančio kirtimo. Jei žvejas pamatė žuvėdras, kurios periodiškai neria žuvies, tada jam tikrai reikia eiti mesti įrankius šioje vietoje. Tokiu atveju masalą reikėtų mesti kiek toliau nuo paukščių, kad neišgąsdintumėte ešerių. Šios žuvies pulkai rugsėjį nestovi vienoje vietoje, o aktyviai juda per viso rezervuaro vandenis. Todėl sėkminga ešerių žvejyba rudenį niekada neapsieina be žvejo įgūdžių ir vikrumo. Jei vizualiai aptikti ešerių pulko pėdsakų neįmanoma, tuomet verta pradėti judėti pakrante, kol sulauksite pirmo kibimo, kad aptikti ešerių pulką ir stovėjimo vietą.

Spalis

Spalio rudens ešerių žvejyba laimikiu yra silpnesnė nei rugsėjį, nes pamažu silpsta žuvies aktyvumas ir kibimas. Taip yra ne tik dėl prastėjančių orų, bet ir dėl to, kad plėšrūnas iki rudens vidurio pasitraukia į gelmes. Ešerių gaudymas rudenį spiningu iš valties yra geriausias būdas gaudyti žuvį. Dauguma meškeriotojų ešerius mieliau gaudo silikoniniais masalais. Pravedimas atliekamas minkštai, be staigių judesių ir su didesnėmis pauzėmis.

SVARBU! Pravedimą reikia daryti tik pilnai masalui nusileidus ant dugno.

Lapkritis

Šį mėnesį ešeriai medžioja dienos metu. kibimo stabilumas pablogėja ir tampa nenuspėjamas: šiandien ešerys kimba kaip išprotėjęs o rytoj – visiškai pasyvus. Be to, ši savybė nėra susijusi su oru, nes žuvys taip gali elgtis dienomis, kai temperatūra, vėjas ir slėgis yra vienodi. Rudenį gaudyti ešerius spiningaujant tampa kaip niekad aktualu. Praleidimas per apatinius vandens sluoksnius atliekamas lėtai. Jaukai dideli ir sunkūs. Statūs krantai su gyliu neturėtų likti nepastebėti žvejo.

SVARBU! Jei masalas neduoda norimo efekto, pabandykite jį pakeisti kitu. Rudeninėje žvejyboje tenka daug eksperimentuoti ir to nereikia bijoti. Žaiskite su masalo svoriu, spalva, kvapu ir tipu.

Ešerių žvejyba rudenį: Kur ieškoti ir kuo maitinasi

Ankstyvą rudenį ešeriai mėgsta klajoti prie krūmynų. Nendrių teritorijos pradžioje dažnai galima pamatyti dryžuotas žuvis. Verta apžiūrėti užutėkius, sūkurius, molingą ir smėlėtą dugną. Ešerys yra puikus kamufliažas, todėl vizualiai jį pamatyti nėra lengva. Tačiau žinant jo dislokavimo vietas, jį pagauti nebus sunku. Rugsėjį ešerių žvejyba plūdine meškere nuo kranto – geras būdas pasiimti gerą laimikį. Kalbant apie kitus rudens mėnesius, plėšriųjų žuvų teks ieškoti gylyje. Gilios duobės jiems yra ideali priedanga. Ešerių gaudymas rudenį iš valties ant spiningo gali duoti rimtą laimikį. Rudens pabaigoje šios žuvies būrius galima rasti tik gylyje. Toks gylis ne visada gali būti toli nuo kranto: statūs šlaitai, įtekantys į dideles duobes, gali suteikti žvejui laimikio iš kranto. Tuomet ešerių gaudymas net vėlyvą rudenį nuo kranto suteikia įvairiausių variantų: ant plūdinės meškerės, dugninės arba spiningo.

Ešerių maitinimasis

Ešerys turi gerą apetitą, todėl alkana žuvis skuba prie bet kokios mažos žuvelės. Jei auka nebuvo sugauta ir suvalgyta pirmą kartą, tada ešeriai ją persekios tol, kol bus sugauta. Jam patinka kramtyti mailius, kuojas, moliuskus, vėžiukus o kartais net vieną iš savo giminaičių. Vyresnių žuvų maisto pomėgiai stulbinamai skiriasi nuo jaunų ešerių skonio. Jauni ešeriai pirmiausia suėda mažą planktoną, tada pereina prie didesnio maisto – kirminai ir mailiaus. Tačiau kartais, jei telkinyje gausu zooplanktono, ešeriai per visą savo gyvenimą gali ir nedalyvauti plėšriojoje medžioklėje. Dėl šios priežasties ešeriai dažniausiai būna maži. Didžiausiai ešeriai pasižymi kanibalizmu.

Įvertinkite straipsnį!

Nepraleisk naujų straipsnių!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLT