Kokios Būna Meškerės Žvejybai

meškerės

Žvejybos pasaulyje yra tūkstančiai įvairių meškerių. Tam, kad išsirinkti sau tinkamą meškerę reikia suprasti kokios būna meškerės. Nes pasirinkus netinkamą meškerę galima ženkliai pasunkinti sau žvejybą ir nepajausti viso žvejybos malonumo.

Iš ko susideda meškerės

Meškerės paprastai susideda iš kelių komponentų, kurie kartu palengvina žvejybą. Čia yra pagrindinės meškerės dalys:

Meškerės blankas: blankas yra pagrindinis meškerės korpusas, paprastai pagamintas iš lengvų ir lanksčių medžiagų, tokių kaip grafitas, stiklo pluoštas ir pan. Jis suteikia meškerei stiprumą ir lankstumą.

Rankena: rankena yra meškerės dalis, kurią laikote žvejodami. Paprastai jis pagamintas iš tokių medžiagų kaip kamštiena arba EVA, kad būtų patogu žvejoti. Rankena taip pat gali turėti ritės laikiklį, prie kurio pritvirtinama žvejybos ritė.

Ritės laikiklis: Ritės laikiklis yra ta dalis, kurioje pritvirtinta meškeriojimo ritė. Paprastai tai yra metalinis arba grafito komponentas su fiksavimo mechanizmu, kuris patikimai laiko ritę.

Žiedai: žiedai yra maži apskriti žiedai, pritvirtinti išilgai meškerės ilgio. Jie padeda nukreipti valą ir neleidžia jam susipainioti užmetant. Žiedai paprastai yra pagaminti iš medžiagų, tokių kaip keramika, metalas ar plastikas, ir jų dydis mažėja nuo ritės laikiklio link meškerės galo.

Užpakalinis dangtelis: užpakalinis dangtelis yra apsauginis dangtelis, esantis apatiniame meškerės gale. Jis suteikia meškerei išbaigtą išvaizdą.

Tai yra pagrindiniai meškerės komponentai, tačiau atminkite, kad skirtingos meškerės, modeliai ir žvejybos būdai gali turėti skirtingas sudedamąsias dalis.

Kokios būna meškerės

Spiningas

Spiningas yra populiariausia žvejybos rūšis tarp mėgėjų ir profesionalų. Yra daugybė spiningų, skirtų įvairiems žvejybos būdams, tačiau jie turi vieną tikslą: gaudyti plėšriąsias žuvis naudojant įvairius masalus. Su spiningu galima žvejoti tiek nuo kranto, tiek iš valties. Tokios meškerės skiriasi tokiais rodikliais kaip: ilgis, užmetimo testas ir t.t.. Kotas būna vienos dalies arba dviejų dalių. Rekomenduojamas masalų svoris (testas) nurodomas gramais arba uncijomis. Paprastai gamintojas tiesiai ant meškerės nurodo dvi reikšmes – minimalų svorį, kurį galima užmesti šia meškere, ir maksimalų svorį, kuriuo masalas neperkrauna užmetant. Plačiau apie spiningų pasirinkimą galite paskaityti šiame mano straipsnyje.

Boloninė meškerė

Ši meškerė buvo išrasta Italijoje Bolonijoje, iš kur ir gavo savo pavadinimą. Šio tipo meškerė yra plūdinio tipo. Pagrindinis skirtumas nuo klasikinės plūdinės meškerės – galimybė žvejoti didesniu atstumu nuo kranto. Šio tipo meškerė turi kreipiamuosius žiedus valui ir laikiklį ritei.

Boloninė meškerė

Match meškerės

Tai Anglijoje išrastas plūdinės žvejybos būdas, dar vadinamas „ilguoju užmetimu“. Technikos įvaldymas reikalauja tam tikro laiko, tačiau išlaidos pateisina save, nes tai gana stambios žuvies, kuri nepriartėja prie kranto, gaudymas. Šią meškerę naudoja patyrę meškeriotojai. Lyginant su Bolonine meškere, match meškerių ilgis nėra toks didelis. Tačiau dėl savo konstrukcijos ir specialių plūdžių naudojimo jos leidžia meškeriotojui atlikti labai tolimus metimus ir žvejoti dideliu atstumu nuo savęs. Meškerėje yra daug žiedų ant aukštų kojų, užtikrinančių gerą valo eigą.

match meškerės

Feeder meškerė

Feeder meškerė skirta žvejybai nuo dugno su nuolatiniu jauko užmetimu į žvejybos vietą. Po užmetimo jaukas išplaunamas iš šėryklos – dalį suės žuvys, dalis pasklis palei dugną, sukurdama vadinamąją žvejybos tašką.

Pagrindinis feeder skirtumas yra tai, kad ji turi daug žiedų, taip pat plonas ir minkštas antgalis, kuris yra pagrindinis kibimo indikatorius. Feederiniai kotai, skirtingai nei kiti, turi vieną išskirtinę savybę. Norint tiksliai nustatyti kibimo momentą, ant koto galo pritvirtinamas minkštas antgalis. Toks antgalis nudažytas ryškia spalva, kuri skiriasi nuo pagrindinio koto spalvos. Po užmetimo žvejys pašalina valo laisvumą, kol koto galiukas įsitemps. Kibimas nustatomas kai žuvis pradeda purtyti galiuką.

feeder meškerės

Muselinės meškerės

Muselinės žūklės principas – imituoti vabzdžio patekimą į vandenį. Kaip masalas muselinei žūklei naudojami įvairios dirbtinės muselės. Muselinės meškerės skirstomos į vienarankes ir dvirankes, o pradedantiesiems geriausiai tiks vienarankė. Muselinė meškerė turi keletą reikšmingų skirtumų. Pirma, ritės vieta, ji yra rankenos gale. Antra, nestandartinė žiedų forma. Trečia, valas yra ne monofilamentinis ar pintas kaip ant visų meškerių, o specialus šniūras.

Muselinė meškerės

Kastingas

Žvejojant tokio tipo meškere galima naudoti tuos pačius masalus, kurie būdingi įprastam spiningui. Tačiau užmetimas turi nemažai ypatybių, kuris atveria naujų galimybių žvejui ir suteikia ypatingo jaudulio pačiam žvejybos procesui. Šiuolaikiniams gamintojams pavyko sujungti visus būtinus parametrus, reikalingus skirtingų tipų masalams naudoti.

Kastingo privalumas – lengvumas ir padidėjęs jautrumas kibimams. Patogumui kastingo meškerėje įrengtas nykščio atramos taškas, leidžiantis tvirčiau laikyti meškerę.

kastingo meškerė

Nepraleisk naujų straipsnių!

Mes nesiunčiame šlamšto ir reklamų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *