5 Įdomus Faktai Apie Žvejybą Ir Žuvis

Faktai Apie Žvejybą

Nuo seniausių laikų pagrindinis žmogaus uždavinys buvo maisto išgavimas sau ir savo šeimai, tai yra vaisių rinkimas, medžioklė ir ypač žvejyba. Žvejyba gyvuoja taip pat ilgai, kaip ir žmonės. Vieniems tai – amatas, būtinas išgyvenimui, o kažkam – pomėgis visam gyvenimui. Kokia žvejybos ir žvejybos įrankių istorija, kokios neįprastos žvejybos rūšys ir kokių įdomių faktų apie tai galima papasakoti? Šiame straipsnyje pateikti 5 įdomiausi faktai apie žvejybą kuriuos man pavyko rasti interneto gelmėse.

Pirmas Faktas – Žuvų rūšių skaičius kasmet pasipildo 400-500 naujų egzempliorių (ne mažiau kaip 200-250).

Iš viso rasta ir aprašyta daugiau nei 34 tūkst. Žuvų rūšių. Tai daugiau nei visi ropliai, varliagyviai, paukščiai ir žinduoliai kartu paėmus.

Antras Faktas – Lašišos neršia tik toje upėje, kurioje jos gimė.

Lašišos norėdamos patekti į tą pačią upę vadovaujasi saule ir žvaigždėmis. Debesuotame ore jos plaukia pagal vidinį „kompasą“. O šalia kranto lašiša gali atskirti vandens skonį ir taip suranda „savo“ upę.

Trečias Faktas – Kad šeima išliktų, kai kurių žuvų patelės gali pakeisti lytį patino mirties atveju.

Ši savybė būdinga papūginėms žuvims, žuvims angelams

Faktai apie žvejybą
Dvispalvė papūgžuvė (Cetoscarus bicolor)
Autorius: CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=293543

Ketvirtas Faktas – Daugiausia žuvies sugauna Indonezija, JAV, Rusija, Kinija ir Peru.

Kinijos žvejai pagauna tiek pat žuvies, kiek jų kolegos iš Indonezijos, Amerikos ir Rusijos kartu paėmus!

Penktas Faktas – Kad ir kur gyventų, ungurys visada plaukia neršti TIK Sargaso jūroje!

Iki šio atradimo prieš 100 metų žuvys dešimtmečius buvo laikomos nelaisvėje, tačiau palikuonių nesusilaukė. Pasirodo, būdami 12 metų unguriai leidžiasi į ilgą kelionę į rytinius Amerikos krantus. Pasiekę Sargaso jūrą, jie neršia ir miršta. O jų palikuonys, šiek tiek sustiprėję, iškeliauja į Europą ir ten pakyla upėmis į savo tėvų buveines. Toks paslaptingas genetinės atminties perdavimo procesas vaikams dar nėra moksliškai paaiškintas.

Pabaigai

Štai tokie įdomus faktai apie žvejybą, kuriuos man pavyko rasti. Komentaruose būtinai parašykite kurie Jums faktai apie žvejybą patiko labiausiai arba pasidalinti savo turimais! Sekančiame straipsnyje apžvelgsime didžiausias žuvis kurios gyvena mūsų nuostabioje planetoje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *