Įranga upėtakiui (Starter pack by GamtosVaikis)

Įranga upėtakiui

Pasirinkti įranga upėtakiui ne lengva užduotis. Norint pradėti gaudyti upėtakius reikia pasirūpinti tinkama įranga specialiai skirta upėtakiui. Kadangi jie dažniausiai sutinkami mažuose upeliuose tai ir priėjimas prie jų nebūna iš lengvųjų. Šiam straipsnyje aprašysiu tai į ką aš atkreipčiau dėmesį pirmoje eilėje, jeigu pradėčiau upėtakiauti.  

Bridkelnės

Pirmoj eilėj pasirūpinčiau patogiomis bridkelnėmis. Šis žvejybos būdas priverčia sukarti labai daug kilometrų įveikiant įvairias kliūtis pradedant nuo bebrų išraustų tunelių baigiant krūmynais pro kuriuos braunantis prisiminsit visą savo turtingą žodyną. Po visų šių išbandymų mažiausiai norisi galvoti dar ir apie pritrintas pūsles ant kojų. Atskirų bridkelnių gamintojų neminėsiu, bet žiūrėtis reikia, kad būtu su diržu per juosmenį ir su patogiomis užsegamomis petnešomis, kad kas kart pasilenkus, lipant per nuvirtusį medį nereikėtų iš naujo sagstytis.  

Įranga upėtakiui: Spiningas

Kadangi gaudymo sąlygos ne iš paprasčiausių tai ir spiningą vertėtų rinktis trumpesnį. Pats naudojų Favorite Blue Bird 1-7 g 1,92m. Esu pilnai patenkintas. Ir spiningą rinkčiausi iš tokios pat serijos. 

Ritė

Rite rinkčiausi patvaresnę kadangi dažnai tenka pamirkt vandenyje, padėti ant žemės, atsiremti į kokį medį ir panašiai. 
Rite du sezonus naudojau Mitchell Mag Premier 2000. Dirbo puikiai, jokių pašalinių garsų. Valą klojo puikiai. BET. Atsirado didelis liuftas ant lankelio. Šį sezoną pasirinkau kinietišką ritę. Seaknight Rapid 2000H. Pirmas įspūdis neblogas o tolimesni komentarai bus eigoje po žvejybų. 

Valas

Upėtakis

Iš valo rinkčiausi pintą. Pirmą sezoną naudojau mono valą. Žiemą prie minuso neužšąla, puikiai sugerią smūgį. Bet labai greitai pasidaro „garmoškė” ir dalį valo reikia kirpti ir viską perrišti. Vasara gal tai ir nesukelia didelės problemos, bet žiema didelio džiaugsmo neteikia. Tad antrame sezone pasirinkau pintą valą ir floro pavadėlį. 

Įranga upėtakiui – Masalai

Šia tema tikriausiai galima kalbėti amžinybę. Pasistengsiu labai neišsiplėtoti ir pateiksiu nedidelį sąrašą kurio tikrai užteks pradedančiajam. 

įranga upėtakiui
blizgutės upėtakiui

Išsirinkus po kelias spalvas kiekvieno voblerio tikrai bus užtektinai pasirinkimo. Paskui, eigoje, žiūrint į savo lankomas upes įranga upėtakiui ir masalų dėžutę koreguosite pagal savo norus.
Be to siūlyčiau vobleriams pakeisti trišakius kabliukus į vien šakius. Dažnai kimba nelegalus upėtakiai kuriems išgyventi po trišakio kabliuko būna sunku. Taip padidinsite jiems šansą išgyventi ir suteiksite galimybę užaugti didesniais ir džiuginti kitus žvejus. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *