Kuojų žvejyba vasara būna labai perspektyvi, nes būtent šiuo laikotarpiu yra didžiausias kibimo aktyvumo pikas. Ir jei pavasarį kuojų kibimą sukelią prieš neršto laikotarpis, tai vasarą tai yra dėl šiek tiek kitokių priežasčių. Veiksmingiausia kuojų žvejyba vasarą ant plūdinės meškerės. Kai kuriose vietovėse, žinoma, neapsieisite ir be feederio, tačiau kol kas plūdė išlieka populiariausia tarp žvejų gaudant kuojas.
Kur ieškoti kuojų vasara
Nepaisant to, kad kuoja yra viena gausiausių žuvų telkiniuose, jas pagauti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Didelę kuoją gali sugauti tik patyrę žvejai. Tai jiems padeda patirtis ir žinios apie kuojų įpročius ir maisto pasirinkimą. Tarp visų žvejybos įrankių vasarą dažniausiai naudojamas feederis ir plūdinė meškerė. Ir jei pavasarį kuojų galima rasti beveik bet kur, tai vasarą situacija kiek kitokia. Nes jau nuo vasaros pradžios ima smarkiai augti augalija. Žvejai turėtų žvejoti nendrių ir vandens lelijų telkiniuose, seklumose ir vagų pakraščiuose. Žuvys mieliau renkasi vietas su kieto dugno paviršiumi – smėlėtą ar akmenuotą. Vasarą kuojų gaudymas masalu puikiai dera vietose, kur keičiasi dugno tankis, kietas paviršius virsta minkštais sluoksniais. Taigi vietos, kuriose kriauklės pereina į dumbliną dugną, yra viena iš geriausiu vietų kuojų žvejyba vasarą.
Nedideliuose vandens plotuose vasarą prie kranto plaukioja nedidelės kuojos, sekliose vietose su augmenija. Didesnės žuvys dažniau aptinkamos gilesnėse vietose, kuriose yra skaidrus vanduo.
Ar turi oras įtakos žvejybai
Nepamirškite orų prognozės ir kalendoriaus. Karštomis dienomis žuvys tikrai paliks seklias vietas ir pajudės į gelmę. Ypač stipriai įtakos kibimui turi staigių atmosferos slėgio ir temperatūros pokyčių laikotarpiai. Palankiausios vasaros dienos, kai vyrauja ramūs orai ir debesuotumas. Toks debesuotas oras žadina kuojų aktyvumą. Vasarą prie tvenkinio kuojų geriausia eiti nuo aušros iki 9 val. ir nuo 18 valandos iki saulėlydžio.
Kokius masalus rinktis kuojų žvejybai vasarą
Kadangi kuojų skonio prioritetai gali labai skirtis ne tik skirtinguose vandens telkiniuose, bet ir tiesiog skirtingu paros metu, žvejo arsenale turi būti įvairus jaukų asortimentas. Šiuo atveju kuojų žvejyba vasarą tikrai bus sėkminga. Į tvenkinį geriausia pasiimti ir gyvulinio, ir augalinio tipo masalus. Birželio mėnesį geriau siūlyti kuojai gyvulinį maistą – dziko, matyliaus ir sliekų. Tačiau nuo liepos mėnesio galite pradėti rimtus eksperimentus su augalinės kilmės maistu – žirneliais, kukurūzais, tešla, manų kruopomis, perlinėmis kruopomis ir kt. Įdomu tai, kad atšalus orams žuvis vėl pereina prie gyvulių pašaro, net ir vasaros laikotarpiu. Todėl stebėkite orus, nes kai kuriuose telkiniuose rugpjūtį kuojos nustoja maitintis augaliniu maistu. Jei kibimo nėra ilgą laiką, į pagalbą ateis „sumuštiniai“. Tai savotiškas augalinių ir gyvulinių masalų derinys. Pvz., žirniai + dzikas, dzikas + kukurūzai, matylius + kukurūzas ir t.t. Pro tokį masalą kuoja tikrai nepraplauks.
Jaukas kuojų žvejybai vasarą
Ruošiantis žvejybai vasarą svarbų vaidmenį atlieka jaukas. Tačiau ne mažiau svarbus, o gal net pats svarbiausias etapas vasaros metu yra kokybiškas žūklės vietos pasirinkimas. Vasarą be gero ir šviežio jauko kuojų laimikis bus daug silpnesnis. Tai turėtų prisiminti kiekvienas žvejys. Galite naudoti parduotuvėje įsigytą jauką arba pasigaminti patys namuose. Patyrę meškeriotojai pirmenybę teikia naminiam jauko gaminimui, nes su juo galite puikiai eksperimentuoti įvesdami naujų ingredientų.
Nepakenks pridėti šiek tiek skonio. Truputis yra raktinis žodis, nes kvapai greitai ir gerai sklinda šiltame vandenyje, o per didelis jų sodrumas gali atbaidyti laimikį. Svarbų vaidmenį jauke vaidina jo spalvų paletė. Idealu, jei jo spalva panaši į dugno paviršių – dažniausiai tai rudos, pilkos ir juodos spalvos mišinys.
Gaminant jauką namuose, galite pasirinkti receptą, kuriame yra komponentų, kuriais kuojos mieliau maitinasi tam tikrame rezervuare. Svarbu suprasti, kad žuvų skonys skirtinguose vandens telkiniuose gali skirtis, taip pat skirsis ir masalo sudėtis. Klasikinio naminio masalo pagrindas – krekeriai, sėklos ir kanapės. Kvapiųjų medžiagų pavidalu kalendra, anyžiai, šokoladas. Į papildomo maisto sudėtį taip pat turi būti įtrauktas masalas, kuriuo ketinate gaudyti žuvį. Kuojų žvejyba vasarą reikėtų pradėti su gyvuliniu maistu pašare – sliekai, dzikai, matylius ir t.t. Nepamirškite apie dulkėtus komponentus, kurie suteiks drumstumo, o tai savo ruožtu papildomai sudomins kuojas. Jei žvejojama didelėje srovėje, į masalo sudėtį reikia pridėti molio iš vietinio rezervuaro, kitaip masalo kamuoliukai greitai subyrės ir išsiplaus iš žvejybos vietos.