Žvejyba Pradedančiajam: 5 Naudingi Patarimai

Žvejyba pradedančiajam

Žvejyba jau seniai apaugo anekdotais, memais ir mitais, o iš pirmo žvilgsnio kartais atrodo gana paprastas reikalas, nereikalaujantis jokio pasiruošimo ar įgūdžių. Išsiaiškinkime, ar taip yra iš tikrųjų ir ką turi žinoti pradedantysis, norintis patirti žvejybos džiaugsmą.

Taigi, 5 patarimai, kurie padės pasiruošti žvejybai, naudingai ir smagiai ir praleisti laiką bei grįžti namo su laimikiu.

Stebėkite orų prognozę

Dažnai oras gali tiesiogiai arba netiesiogiai paveikti kibimą. Pavyzdžiui, mažai kas mėgsta sėdėti ir šlapti per lietų laukdami kokio karoso, bet, deja, debesuotas ir lietingas oras žuvims patinka. Turėsite paaukoti savo komfortą norėdami sugauti žuvį. Žvejyba pradedančiajam žmogui turime keletą naudingų patarimų: pirmiausia reikia orientuotis į vandens temperatūrą. 15-20 laipsnių vandens temperatūra tinka norint sugauti beveik bet kokias gėlavandenes žuvis. O paplitęs mitas apie kibimą per lietų iš tiesų yra mitas. Lietus po karštos dienos tikrai gali atgaivinti žuvis, tačiau liūtys ir užsitęsę lietūs jokiu būdu neprisideda prie gero kibimo. Žuvys nemėgsta karščio, todėl stovėti su meškere po kaitinančia saule yra nedėkingas darbas.

Pažinkite vandens telkinį

Apie vandens telkinį ir jame gyvenančias žuvys geriau pasidomėti iš anksto. Naudinga pasižvalgyti po žvejų grupes ir paklausti patarimo. Žinoma, nereikėtų prašyti labai išsamios informacijos, tiesiog paklauskite, kokios žuvys kimba ir iš kurios pusės yra patogus krantai žvejybai. Taip pat galite pasiskaityti man žinomas žvejybos vietas kuriomis pasidalinau – čia. Su laiku išmoksite pasirinkti vietą savarankiškai stebint žemėlapį internete.

Apsispręskite ką gaudysite

Tai svarbu, nes žvejybos reikmenų ir masalo pasirinkimas priklauso nuo to, ką pasirinksite. Ypač žvejyba pradedančiajam sunku turėti visus reikiamus žvejybos įrankius. Pavyzdžiui, karšiui sugauti tiks plūdinė ar dugninė meškerė, žvejoti reikėtų nuo dugno, taip pat prireiks gyvo masalo. Karšis mėgsta gilias vietas, todėl ir žvejybos vietą reikės rinktis atitinkamą. O lydekų žvejyba vyksta visiškai priešingai. Jums reikės turėti spiningą, guminių masalų, voblerių ar blizgių. Žvejojant nuo kranto arba iš valties reikės dažnai keisti žvejybos vietas ir ieškoti aktyvaus plėšrūno. Todėl būtinai apsispręskite ką norite pagauti ir kokių masalų jums gali prireikti žvejyboje.

Nepamirškite pasirūpinti savimi

Žvejyba apima gana ilgą buvimą gryname ore, didelį atstumą nuo namų, todėl jūs turite sukurti sau maksimalų komforto lygį. Ką pasiimti su savimi?

Akiniai. Žvejojant tai nėra akivaizdus dalykas, tačiau tai gali ne tik apsaugoti nuo saulės akinimo, bet ir nuo kabliuko, kuris gali atsidurti ten, kur neturėtų.

Kartais žuvis kabliuką praryja giliai, todėl parduotuvėse galite rasti specialių replių kabliukams ištraukti. Ypač jie aktualus žvejojant lydekas. Lydekos turi daug aštrių kaip šepetys dantų kurie gali sužeisti jums rankas ir tolimesnė žvejyba nebebus tokia maloni.

Purškalas nuo vabzdžių. Vabzdžiai ypač aktyvūs vakarais, todėl be jo bus labai sunku žvejyboje. Nes į rankas reguliariai kas nors kėsinsis įkasti.

Peilis, lietpaltis, užkandžiai, vanduo, degtukai, pirmosios pagalbos vaistinėlė – standartinis rinkinys išvykai į gamtą. Jis taip pat pravers ir žvejyboje.

Laikykitės žvejybos taisyklių

Brakonieriavimas yra baudžiamas įstatymais. Žvejyba pradedančiajam siūlau paskaityti žvejybos taisykles, leidžiamus žuvies dydžius ir žvejybos draudimus, kuriuos rasite – čia. Pasitaiko, kad tam tikram vandens telkiniui taikomi specialūs apribojimai. Todėl būtinai prieš žvejybą reikia išsiaiškinti kokios taisyklės galioja šiam vandens telkiniui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *