Starkių Žvejyba Blizgėmis

Starkių žvejyba blizgėmis

Starkių žvejyba blizgėmis nėra pats populiariausias užsiėmimas. Populiariausi starkių žvejybai atvirame vandenyje yra visokie silikoniniai masalai. Jie beveik visiškai pakeitė kitus masalus. Tačiau ne visada ir ne visur silikoniniai masalai gali duoti stabilų rezultatą. Kartais daugelio pamiršta blizgė geriau suvilioja plėšrūną, nors tai ir nėra tipiškas masalas starkių žvejyboje. Pamėginkime išsiaiškinti kada ir kokią blizgę galime naudoti starkių žvejyboje.

Kada naudoti blizgę starkių žvejyboje

Starkių žvejyba blizgėmis efektyviausia rudenį ir vasarą sekliame ir vidutiniame gylyje. Visgi giliose duobėse blizgės dažniausiai pralaimi klasikiniam silikoniniam masalui. Blizgė taip pat bus neefektyvus masalas, kur yra didelė tikimybė, kad jis užsikabins už kliuvinio. Žinoma, galime naudoti kabliukus su vielos apsauga, tačiau jie ne visada gelbsti. Atsižvelgiant į šiuolaikinių blizgių kainas, vietose kur daug kliuvinių labiau apsimoką naudoti silikoninius masalus su offset kabliukais.

Blizges geriausia naudoti šiose vietose:

  • upės vietos su švariu smėlio ar akmenukų dugnu.
  • Įvairios įlankos ir seklūs vandenys.
  • Tolygios rezervuarų vietos su vidutiniu gyliu ir švariu dugnu.

Yra blizgės kuriomis galima žvejoti giliose vietose. Taip vadinamieji pilkeriai – siauro korpuso sunkios blizgės, kurios pagrinde skirtos žvejybai jūroje. Bet norint žvejoti su tokiais masalais starkius dideliuose gyliuose jums prireiks galingos įrangos.

Starkių Žvejyba Blizgėmis

Kokias blizges galima naudoti starkių žvejybai

Kad starkių žvejyba blizgėmis būtu sėkminga, reikia pasirinkti tinkamą blizgę savo charakteristikomis. Atsižvelgiant į specifinį paties plėšrūno elgesį ir jo gaudymo vietas. Starkiams tinka ne visos blizgės.

  • Blizgė turi dirbti ne tik su tolygiu pravedimu. Ji turėtų puikiai dirbti su stop’n’go pravedimu arba su trūkčiojančiais elementais.
  • Blizgė turi gerai išlaikyti srovę, neprarasti savo žaidimo ir nesisukti. Traukiant skersai per srovę, blizgės darbas turi išlikti nepakitęs.
  • Masalas turi turėti galingus ir aštrius kabliukus, nes starkis yra rimtas plėšrūnas ir su buku kabliu nebus galima užtikrintai perverti jo kaulinę burną.

Vasarą starkių gaudymui optimalus būtų siauras 5–10 cm ilgio masalas. Rudenį galima paimti iki 12–14 cm dydžio. Patyrę žvejai dažnai naudoja savo rankomis pagamintus namines blizges. Tačiau patiems pasidaryti gerai dirbančias blizges srovėje sunku, reikia daug patirties.

Kaip gaudyti starkį su blizge

Norint sėkmingai žvejoti starkius blizgėmis, visų pirma reikia atsisakyti tradicinių jigo žvejybos stereotipų. Žvejojant starkius blizgėmis klasikinis žingsninis pravedimas retai veikia.

Štai keli pravedimai kurie dažniausiai naudojami:

  • Chaotiškas blizgės pravedimas palei dugną.
  • Tolygus, lėtas pravedimas palei dugną, bet neliečiant dugno.
  • Sutemus ir auštant puikiai veikia stop’n’go pravedimas.

Tačiau kiekvieną kartą žvejyboje reikia eksperimentuoti ir bandyti kažką naujo kas galėtų suvilioti plėšrūną.

YouTube player

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *