Stirniai

Stirniai

Ežeras Stirniai yra rytų Lietuvoje, apie 9 km į šiaurės rytus nuo Molėtų, o jo plotas siekia 8,718 km². Kranto linija labai vingiuota, gausybė pusiasalių, iškyšulių, įlankų. Ežere yra 7 salos: Bakosa 18,89 ha, Baniukų sala 14,16 ha, Blinda 1,12 ha, Kulinių sala 0,51 ha ir 3 bevardės salos (0,3 ha, 0,1 ha ir 0,04 ha).

Stirniai ežero vidutinis gylis svyruoja iki 6,5 metrų, o giliausia ežero vieta siekia 35 metrus. Kranto linijos ilgis siekia apie 43 km. Krantai aukšti, iki 20–25 m, vietomis pelkėti (Kraujelių, Mindūnų, Pastirnos, Paljūnės, Raisto pelkės).

Spiningautojai šį ežerą vertina dėl galybės jame esančių sėklių, seklumų, įlankų, įlankėlių ir salų protakų, kuriose mėgsta laikytis ešeriai ir lydekos. Beveik visas ežeras jų pilnas, tačiau ypač išsiskiria šiaurinė ir šiaurrytinė ežero dalys.

Žiūrint pagal vertingų žuvų kiekį, ežere daugiausia lynų, nuo jų nedaug atsilieka karšiai, trečią vietą dalinasi ešeriai, lydekos ir seliavos.

Žvejybos vietos

Purvėnai kaimo pusė

Pravažiavus šį kaimą galima rasti puikų pusiasalį kuriame galime pažvejoti tiek nuo kranto tiek įsileisti valtį. Pravažiavus Kulinių kaimo kapines po kaire pusę rasite 3-4 puikias vietas žvejybai nuo kranto su feederiu, dugninėmis meškerėmis arba plūdinėmis. O prieš kapines, važiuojant pagrindiniu keliu, po kairę pusę pamatysite vietą kur galite įsileisti valtį. Kairėje pusėje pusiasalio yra didelis sėklius, nuo kranto žvejoti sudėtinga, nes iš kart pradėjus gylėt auga didelės povandeninės žolės. Važiuojant pro kapines pamatysite lentelę „Privati Valda” su tel. numeriu. Kiek mėginau rasti informacijos arba susisiekti tai man nepavyko. Kiek teko žvejoti ir sutikti vietinį ūkininką kuris ten šienauja tai nei karto jokių pastabų negavau. Manau jeigu tvarkingai po savęs palikti žvejybos vietą ir nieko neteršti niekas Jūsų iš ten neišvarys.

Stirniai - žvejybos vietos

Stirniai kaimo pusė

Stirniai kaimo pusėje yra kelios puikios vietos žvejybai su dugninėmis meškerėmis. Reikėtų pasiruošti tolimiems metimams. Bet lokacija labai patraukli ir patogi. Tiek privažiavimo tiek apsistojimo klausimu.

Taip pat yra įrengta valčių įleidimo vieta. Betoninis slipas ir pagilintas krantas. Prie valčių įleidimo vietos, smėlėtas, lėtai gilėjantis krantas su poilsiavietės patogumais. Yra įrengtas tualetas, pavėsinės, šulinys, vietą palapinėms.

Stirniai - žvejybos vietos

Kokios žuvys kimba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *