Žvejyba Žiema Spiningu. Į Ką Atkreipti Dėmesį Naujokui?

žvejyba žiema spiningu

Daugeliui žvejybos entuziastų baltos „muselės“ už lango ir žvarbus šaltis primena, kad laikas pagaląsti ledo grąžtų ašmenis ir peržiūrėti žiemos masalų dėžę. Tačiau kai kurių iš mūsų laimei, civilizacijos pasekmės gali turėti teigiamą efektą, šiuo atveju – neužšąlančios upės. Tokių yra nemažai, tačiau kyla nemažai klausimų: kaip rengtis, ką pasiimti su savimi, kaip elgtis esant sudėtingoms oro sąlygoms ir pan. Tai ir pamėginsime išsiaiškinti – į ką atkreipti dėmesį kai pasirenkame žvejyba žiema spiningu nuo kranto.

Apranga

Pradėkime nuo pagrindinio dalyko – aprangos. Juk nuo to priklauso ne tik patogi žvejyba, bet ir mūsų sveikata. Aprangą žvejybai spiningu žiemą reikėtų rinktis, mano nuomone, pagal du kriterijus: šilumą ir patogumą. Kodėl būtent jie? Žvejojant nuo ledo, pirmasis faktorius yra daug svarbesnis, o komfortas jau antraeilis. Žiemos spininge daug daugiau judesio gaudant ir reikia kažkokios laisvės. Jei galite žvejoti nuo ledo, sąlyginai, ir su avikailiu, tai spiningu su tokiais drabužiais negalėsite normaliai užmesti.

Sau per eksperimentus pasirinkau po apačia termo aprangą, šiltą, ne storą megztinį ir demisezoninį žvejybinį kostiumą kuris apsaugo nuo vėjo ir kritulių. Paskutinis įrangos elementas man atrodo vienas svarbiausių. Tiksliau, tai nebūtinai turi būti specialus kostiumas, tačiau apsauga nuo vėjo – būtina. Pavyzdžiui, žvejojant nuo ledo, prieš vėją galima pasukti bet kurią pusę ir apsisaugoti nuo tiesioginio jo poveikio. Tačiau su žvejojant su spiningu pakrantė gali būti be posūkių, užuolankų ir priedangų krante ir pasislėpti nuo žvarbaus vėjo nebus galimybių. Todėl svarbu, kad viršutiniai drabužiai būtu šilti.

Ne mažiau svarbus yra batai. Laimei, technologijos nestovi vietoje ir paskatino batų atsiradimą iš EVA medžiagos. Tai iki šiol pati geriausia avalynė žieminiam spiningavimui, nes leidžia ne tik nesušalti šaltyje, bet ir be baimės įlįsti į vandenį.

Šaltu oru taip pat neapsieiname be pirštinių. Kiekvienas turės savo pageidavimus, bet mano mėgstamiausios yra pirštinės su sulankstomu viršumi ir atvirais pirštais. Priešingu atveju jus kankina masalų keitimas, nes kaskart reikės nusimauti pirštines norint pasikeisti masalą arba iš naujo prisirišti pavadėlį nutraukimo atveju.

Žvejyba žiema spiningu – Įranga

Žinoma, specialių spiningo įrankių žvejybai žiemą nėra. Tai visi tie patys meškerykočiai, ritės ir masalai, kuriais gaudoma šiltuoju metų laiku. Tačiau žvejyba žiema spiningu galite palengvinti pasirinkę tinkamiausius masalus žiemai.

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į žiedus, tiksliau jų skersmenį. Akivaizdu, kad kuo jis didesnis, tuo ilgiau žiedai neužšals ir tam tikromis sąlygomis užsalimo visai nebus. Su mažais žiedais žvejyba žiema spiningu virsta sunkiu darbu… Ypač kai pučia vėjas. Todėl renkantis spiningo meškerę žiemos žūklei, reikia atsižvelgti į žiedų diametrą.

Be žiedų, reikėtų atkreipti dėmesį į rankeną. Jei sukibimo vietoje yra plastikinių elementų, jie gali slysti šaltyje. Kalbant apie pačią medžiagą, EVA ar kamštiena – žvejojant mėgėjui praktiškai nėra skirtumo.

Kalbant apie rites, čia nėra geležinės taisyklės. Remiantis daugumos žvejų atsiliepimais, multiplikatorinės yra nepatogu naudoti, nes vanduo patenka į ritės mechanizmą ir dažnai ten užšąla, o tai sukelia įvairių neigiamų pasekmių …

Neinercinės ritės, atvirkščiai, puikiai tinka ir su jomis tokių problemų nėra. Žinoma, įmetus ją į vandenį šaltyje, efektas bus toks pat, tačiau įprastomis sąlygomis ji geriau apsaugota nuo vandens patekimo į vidų ir ledas kaupiasi tik ritės išorėje. Tiesa, yra momentas, į kurį norėčiau atkreipti dėmesį – vyniojant valą ant ritės, jis turi būti tvirtai pritvirtintas prie būgno. Žiemą valas gali suktis aplink ritės būgną ir žvejyba žiema spiningu baigta. Norint išvengti šių pasekmių, pakanka pritvirtinti valo mazgą sena gera elektros juosta. Pats  pintas valas turėtų būti naudojamas ne per storas ir, pageidautina, lygus, su impregnavimu. Priešingu atveju jis neš su savimi daug vandens, kuris nusės ant žiedų ir nuolat užšals.

Papildomi patarimai

Net ir išpildžius aukščiau nurodytus reikalavimus, žvejyba žiema spiningu gali būti ne pati maloniausia ir eikvoti daug žvejo nervų. Norėdami palengvinti šį procesą, reikėtų atkreipti dėmesį į improvizuotas priemones, skirtas susidoroti su blogu oru.

Pirmasis paruošimo etapas prasideda nuo žiedų apdorojimo. Norėdami tai padaryti, jums reikia higieniško lūpų balzamo ir, priklausomai nuo žiedų skersmens, vatos tampono. Jų pagalba užtepame nematomą lūpų balzamo sluoksnį ant žiedų ir jie mažiau šals.

Antrasis etapas yra susijęs su pinto valo apdorojimu. Tam mums gali padėti įvairios priemonės, populiariausios iš jų – silikoniniai purškalai ir kūdikių aliejus. Teko naudoti įvairius purškiklius – nuo ​​automobilių purškiklių iki specialių žvejybos purškiklių. Kalbant apie skirtumą – aš jo nepastebėjau. Bet aš naudoju paprastą aliejų. Aliejus (Johnson’s Baby) yra paprastas ir saugus, bet mažiau patogus pasirinkimas. Purškiklį galima greitai panaudoti purškiant ant ritės net ir žvejojant. Valą geriausia apdoroti namuose šiltai. Pakeliui žvejybą jis permirks ir žvejyba žiema spiningu taps daug malonesnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *