Kaip Pririšti Pavadėlį Prie Valo: 8 Skirtingi Būdai

Kaip pririšti pavadėlį prie valo

Kaip pririšti pavadėlį prie valo – šį klausimą dažnai užduoda pradedantieji žvejai. Netinkamai pririštas pavadėlis yra viena iš pagrindinių valo trūkimo ir didelių žuvų pabėgimo priežasčių. Mazgas tarp pavadėlio ir pagrindinio valo yra silpniausia grandis. Kiekvienas žvejas turėtų mokėti surišti bent kelis tipus mazgų, išsirinkti tinkamiausią, pasipraktikuoti greitai rišti namuose ir tada sėkmingai naudoti žvejojant. Šiame straipsnyje apžvelgsime kelis tipus mazgų kurie Jums padės žvejyboje.

Mazgas Albright Knot

Albright mazgas yra vienas iš geriausių mazgų, skirtas surišti valą su valu. Mazgas tinka rišti bet kokio tipo valą (pintą, mono, fluorokarboną) ir bet kokio skersmens. Dažniausiai Albright mazgas naudojamas pavadėliui pririšti prie pagrindinio valo. Albright mazgas yra paprastas, patvarus ir puikiai slysta per žiedus.

Kaip pririšti pavadėlį prie valo

Mazgas Yukatan knot

Mazgo pavadinimas kilęs iš Jukatano pusiasalio, kur jis pirmą kartą buvo panaudotas sportinės žūklės varžybose. Puikiai tinka rišti mono arba fluorocarbono valą prie pinto valo. Jukatano mazgas laikomas vienu stipriausių mazgų. Daugelis žvejų mano, kad jis yra stipresnis nei Albright mazgas ir daugelis kitų gerai žinomų žvejybos mazgų.

Mazgas Yukatan knot

Mazgas Mahin knot

Mazgas gavo savo pavadinimą dėl savo kūgio formos. Mazgas gerai praeina per meškerės žiedus ir netrukdo užmetimui.

Kaip pririšti pavadėlį prie valo

Mazgas Uni Knot

Norėdami pririšti pavadėlį prie pagrindinio lyno, naudojamas mazgo variantas, vadinamas Double Uni Knot. Dvigubas Uni mazgas išlaiko iki 89% meškerės stiprumo. „Double Uni Knot“ tinka surišti du mono valus ir surišti fluorokarbono arba mono valą prie pinto valo.

Kaip pririšti pavadėlį prie valo

Mazgas Leader knot

Leader knot mazgas naudojamas surišti pagrindinį valą ir pavadėlį arba amortizatorių. Mazgas leidžia saugiai sujungti monofilamentą su pintu valu, pintą valą su pintu valu arba mono. Teisingai surištas Leader knot mazgas kompaktiškas ir tvarkingas bei lengvai praeina per meškerės žiedus.

Mazgas Leader knot

Mazgas Blood Knot

Blood Knot leidžia surišti pintą valą prie pinto valo. Juo taip pat galima rišti mono valą prie pinto, tačiau abiejų valų skersmuo neturėti skirtis vienas nuo kito daugiau nei du kartus. Mazgas gavo tokį pavadinimą dėl to, kad iš jo buvo gaminamas storas gumbelis botago gale, kuriuo buvo baudžiami nusikaltę karinio jūrų laivyno jūreiviai. Kaip pririšti pavadėlį prie valo matysite žemiau nuotraukoje.

Mazgas Blood Knot

Mazgas Alberto Knot

Alberto mazgas yra modifikuota Albright mazgo versija, skirtas mono arba fluoro valui pririšti prie pagrindinio pinto valo. Mazgas yra labai patvarus ir kompaktiškas, lengvai pereina per žiedus.

Mazgas Alberto Knot

Mazgas Bristol Knot

Bristolio mazgas naudojamas mono arba fluoro valui pririšti prie pagrindinio valo.

Mazgas Bristol Knot

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *