Populiariausi Vobleriai Lydekų Žvejybai

Vobleriai lydekų žvejybai

Vobleriai lydekų žvejybai tapo vienas iš pagrindinių masalų žvejo dėžutėje. Bet ne visi vobleriai gerai gaudo mūsų ežeruose ir upėse. Pamėginsiu pateikti pačius populiariausius ir kibiausius voblerius kurie dirba Lietuvos vandens telkiniuose. Apie voblerių charakteristikas nesiplėsiu, tam turiu parašęs atskirą straipsnį kurį rasite paspaudę čia. Pereikime iš karto prie voblerių. Vobleriai nėra surašyti nuo geriausio iki blogiausio ar atvirkščiai.

Vobleriai lydekų žvejybai

ZipBaits Orbit

ZipBaits Orbit siekiant užtikrinti gerą metimo atstumą, vobleris aprūpintas originalia sistema „Mag Drive Super High Balanced System” susidedanti iš laisvai slankiojančio volframinio cilindriuko, kuris leidžia labai toli užmesti masalą ir suteikia stabilumą voblerio darbui srovėje ar stovinčiame vandenyje, taip pat dėka šios sistemos ir savo kūno geometrijos šis vobleris puikiai dirbs vedamas „stop and go” ar twichinant.

Populiariausi vobleriai lydekų žvejybai yra 110 ir 130 mm ilgio. Vobleriai turi neutralų plūdrumą (Suspender). Užnėrimo gylis 1-1,2 metro.

Vobleriai lydekų žvejybai Zip Baits Orbit
Zip Baits Orbit

Megabass Vision OneTen

Vobleris yra tikroviškos išvaizdos, primenantis mažą žuvelę. Vobleryje sumontuota balansavimo sistema, susidedanti iš dviejų volframo rutuliukų, kurie užmetant, pasislenkant į uodegos galą.

Vobleris yra 110 mm ilgio ir pateikiamas dviem versijomis: plaukiojantis (Floating), kurio nėrimo gylis yra nuo 0 iki 1 metro, ir Neutralus (Suspender), kurio nėrimo gylis yra nuo 0,8 iki 1,2 metro. Abiejų modifikacijų voblerio svoris – 14 gramų.

Vobleris yra lengvai valdomas ir leidžia tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems žvejams efektyviai gaudyti lydekas. Žvejojant galima naudoti tolygų traukimą, stop’n’go pravedimą arba twichinti.

Megabass Vision OneTen
Megabass Vision OneTen

Jackall Mag Squad

Vobleris Jackall Mag Squad yra klasikinis vobleris su pailgu plonu korpusu. Voblerio korpusas pagamintas iš patvaraus kieto plastiko.

Dėl tolimo užmetimo sistemos vobleris pasižymi geromis skrydžio savybėmis. Vobleris yra su dviem triukšmo kameromis, kuriose yra trijų tipų skirtingo skersmens kamuoliukai, pagaminti iš skirtingų medžiagų. Didesni rutuliai sukuria stiprų, žemo tono garsą, kuris sklinda į didesnį atstumą. Maži rutuliukai aukšto dažnio garsą ir aukštesnės tonacijos taip atkreipdamas lydekos dėmesį.

Vobleriai būna trijų dydžių:

  • 115 mm ilgio svoris – 16 gramų, nėrimo gylis – 0,8–1,2 metro.
  • 128 mm ilgio – 21 gramo, nėrimo gylis – 1–1,5 metro.
  • 160 mm ilgio vobleris sveria 33,5 gramus, o nėrimo gylis 0-2 metrai.

Visi voblerių modeliai turi neutralų plūdrumą (Suspender).

Jį galima traukti tolygiai ir naudoti velkiavimui, tačiau twichinant atsiskleidžia visas voblerio potencialas.

Vobleris gerai gaudo vidutinio ir didelio dydžio lydekas. Taip pat ieškant lydekų nedideliame gylyje apaugusiose, uždumblėjusiose vandens telkinių vietose.

Vobleriai lydekų žvejybai Jackall Mag Squad
Jackall Mag Squad

Deps Balisong

Deps Balisong vobleris turi ilgo nuotolio užmetimo sistemą – Variable Balancer System, todėl turi geras skrydžio charakteristikas. Vobleris skleidžia įdomų garsą, gamintojo pavadintą „bumpee sound”. Tai papildomai traukią lydekų dėmesį ir padidina kibimo galimybę.

Gamintojas gamina dviejų modifikacijų voblerį: plaukianti (Floating) 130 mm ilgio voblerį, sveriantį 21,3 gramo ir nerianti į 1-1,8 metro gylį ir 130 mm ilgio neutralų (Suspender), kurio svoris 24,8 gramo ir gylis 1,3 gramo o nėrimo gylis 2 metrai. Labiausiai žvejų mėgiamas yra Suspender modelis.

Vobleris turi savo unikalų žaidimą ir gali būti pravedamas tolygiai, tačiau yra efektyvesnis žvejojant twichingu. Vobleris plačiai klaidžioja iš vienos pusės į kitą ir purto šonus. Žvejojant twichingu, reikėtų daryti pauzes iki 7 sekundžių.

Deps Balisong
Deps Balisong

Lucky Craft Pointer

Lucky Craft Pointer savo išvaizda yra kažkas tarpinio tarp minnow klasės ir shad klasės voblerių. Savo kūno forma jie primena kuoją, ešerį ar raudę, kurios daugelyje telkinių yra pagrindiniai lydekų maisto objektai.

Vobleris aprūpintas ilgo nuotolio magnetinio liejimo sistema, kuri susideda iš metalinių rutuliukų, judančių išilginiu kanalu voblerio korpuse, ir magneto, pritvirtinto voblerio korpuso priekyje. Metimo metu metaliniai rutuliai pasislenka į voblerio uodegą, taip užtikrinant gerą metimo atstumą ir tikslumą. Metimo metu metaliniai rutuliukai juda į voblerio uodegą ir prisitvirtina magnetu.

Vobleris aprūpintas originalia balansavimo sistema, kurią sudaro standžiai fiksuotas metalinis rutulys voblerio nosyje ir pora žalvarinių svarelių centrinėje voblerio dalyje.

Gamintojas gamina Lucky Craft Pointer masalą, kurio ilgis yra 65, 78, 100 ir 128 mm. Lydekų žūklei efektyviausias masalas yra 100 mm ilgio vobleris, kurio svoris 18 gramų ir nėrimo gylis 1,2-1,5 metro bei 128 mm ilgio vobleris, kurio svoris 28 gramai ir 1,2-1,5 metro nėrimo gylis.

Lucky Craft Pointer
Lucky Craft Pointer

OSP Rudra

Vobleris OSP Rudra yra legendinis minnow klasės vobleris. Vobleris aukšto, plono pjūvio, korpusas suspaustas iš šonų. Voblerio korpusas pagamintas naudojant Honey Comb HP Body technologiją. Korpuso struktūra veikia kaip standikliai, dėl kurių vobleris turi palyginti mažą masę ir didelį stiprumą.

Voblerio balansavimo ir tolimojo užmetimo sistema įgyvendinama naudojant fiksuotas metalines plokštes ir metalinius judamus kamuoliukus. Plokštelės yra galvoje ir vidurinėje dalyje voblerio korpuso apačioje, užtikrindamos žemiausią įmanomą svorio centrą. Metaliniai rutuliukai juda korpuso viduje, užmetimo metu juda prie voblerio uodegos, užtikrindami maksimalų metimo atstumą ir tikslumą. Kamuoliukų skaičius ir medžiaga, iš kurios jie pagaminti, skiriasi priklausomai nuo voblerio plūdrumo tipo. Pravedimo metu kamuoliukai šiek tiek juda, keisdami masalo svorio centrą ir taip suteikdami įdomų voblerio žaidimą, taip pat sukuria tylų garsą, patraukiantį plėšrūno dėmesį.

Gamintojas gamina kelių modifikacijų voblerį:

  • skęstantis (S) 130 mm ilgio, sveriantis 20 gramų, nėrimo gylis 0-2,5 metro
  • Neutralų (SP) 130 mm ilgio, sveriantis 20 gramų, nėrimo gylis 1,5 -2 metrai
  • Plaukiantis (F) 130 mm ilgio, 17 gramų svorio, nėrimo gylis 0,7–1,5 metrai

Efektyviausiai vobleris dirba twichngo metu, bet gali būti atliekamas ir lėtas traukimo pravedimas.

OSP Rudra
OSP Rudra

Jackall Tiny Magallon

Vobleris Jackall Tiny Magallon yra kombinuotas vobleris, turintis neutralų plūdrumą. Vobleris turi korpusą, susidedantį iš dviejų dalių. Vobleris aprūpintas minkšta silikonine uodega, todėl voblerio žaidimas tampa išraiškingesnis. Voblerio korpuso viduje yra kamuoliukai, kurie judėdami pravedimo metu daro žaidimą įdomesnį, taip pat sukuria triukšmą, patraukiantį plėšrių žuvų dėmesį.

Vobleris puikiai tinka gaudyti lydekas sekliose tvenkinių vietose, virš povandeninės augmenijos, vandens augmenijos tarpeliuose, palei nendres.

Gerus rezultatus gaudant lydekas rodo stop’n’go pravedimu, kai 3-4 ritės apsisukimus pakeičia 3-7 sekundžių pauzė. Vobleris labai efektyvus twichinant, kai po dviejų trumpų nedidelės jėgos trūktelėjimų seka trumpa pauzė, kurios trukmė priklauso nuo plėšrūno aktyvumo.

Jackall Tiny Magallon
Jackall Tiny Magallon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *