Spiningo Žvejybai Pasirinkimas. Į Ką Atkreipti Dėmesį?

Spiningo žvejybai

Spiningo žvejybai pasirinkimas – šį klausimą bent kartą gyvenime uždavė beveik kiekvienas meškeriotojas. Jei nuspręsite įsigyti spiningo meškerę, tuomet patariu tarp draugų susirasti patyrusį meškeriotoją, tegul jis padeda išsirinkti. Prieš einant į parduotuvę pirkti spiningo, reikia apytiksliai žinoti šiuos dalykus:

  • sumą, kurią galite sau leisti spiningui
  • numatomą būsimų trofėjų dydį
  • žvejybos tipą ir žvejybos sąlygas
  • dirbtinio masalo tipą ir svorį
  • Užmetimo atstumą

Kaip pasirinkti spiningo ilgį žvejybai

Jei ketinate žvejoti nuo kranto ar valtimi mažose ir vidutinėse upėse, kanaluose, tvenkiniuose ir ežeruose (apie 120 m pločio), tuomet patariu rinktis spiningo ilgį 2,1-2,7 metro ribose. Vykstantiems žvejoti nuo kranto didelėse upėse, su giliomis duobėmis, dideliuose ežeruose ir tvenkiniuose patariu rinktis 2,7 metro ir daugiau ilgio spiningą.

Spiningo užmetimo svoris

Testas – spiningavimo indikatorius, kuris nustato apatinę ir viršutinę naudojamų dirbtinių masalų masės ribas. Tam, kad pasirinkti spiningą žvejybai, reikia apsispręsti, kokios masės dirbtinius masalus naudosite žvejodami. Apatinis testas yra mažiausia masalo masės vertė. Paprasčiau tariant, jei masalo svoris yra lygus žemesnio testo reikšmei, tai vyniodami tokį masalą pajusite jo žaidimą su meškere, o jei masalo svoris yra mažesnis darydami pravedimus nepajusite masalo žaidimo.

Spiningo žvejybai akcija

Užmetimo svoris  yra svarbiausia spiningo savybė. Rodo svarelių diapazoną, į kurį turi tilpti naudojami masalai. Viršutinė testo riba – leistina svorio riba, sistemingai ją viršijus anksčiau ar vėliau meškerę sulaužysite. Apatinė riba yra minimalus džigo galvutės, ar voblerio svoris. Tačiau atminkite, kad gamintojas ne visada sąžiningai, tiksliai iki gramo, nurodo meškerės testą.

Kokia būna spiningo linkio akciją

Spiningo meškerės skiriasi veikimo požiūriu. Linkio akcijos būna:

  • Greitas (Ex. Fast, Fast)
  • Vidutinis (Medium fast, Medium)
  • Lėtas (Slow)

Visuotinai priimta pagal linkį spiningus klasifikuoti į Extra Fast – pradeda linkti diapazone iki 1/4  blanko ilgio nuo viršaus ir dažniausiai toks spiningas yra labai greitas, t.y. metant masalą labai greitai sugrįžta į pirminę poziciją. Fast spiningas pradeda linkti apie 1/3 blanko ilgio nuo viršaus. Medium Fast (dar kartais vadinama Moderate Fast)  spiningai linksta šiek tiek žemiau pirmo trečdalio.  Medium linksta kiek aukščiau blanko vidurio, Slow – pradeda linkti žemiau vidurio, arčiau rankenos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *