Geriausios Shimano Ritės – Top5

Shimano ritės

Shimano ritės, skirtos žvejams visame pasaulyje, yra aukštos kokybės ir patikimumo etalonas. Japonijos kompanija Shimano jau daug metų pirmauja pasaulyje ričių konstrukcijoje, nuolat tobulindama naujas technologijas ir išleisdama naujus ričių modelius. Įmonė siūlo įvairaus dydžio, techninių parametrų, skirtingų kainų lygių rites, nuo biudžetinių iki premium klasės. Kiekvienas meškeriotojas galės pasirinkti jam tinkamą ritę.

Straipsnyje pakalbėsime apie svarbiausias technines charakteristikas, kurios turi didžiausią reikšmę renkantis ritę, išvardinsime 10 geriausių Shimano ričių pagal kainos ir kokybės santykį.

Iš kokių medžiagų gaminamos Shimano ritės

 • XT-7 – patentuota Shimano kompozitinė medžiaga, naudojama pigių ir vidutinės klasės ričių korpusams gaminti, yra labai patvari ir lengva.
 • XGT-7 – Shimano anglies pluošto medžiaga, patobulinta iš patikrintos ir patikimos XT-7 medžiagos, naudojamos vidutinės klasės ritėms.
 • Ci4+ – išskirtinė medžiaga sukurta anglies ir poliamido pagrindu. Ci4+ yra 1,5 karto stipresnis nei XT-7 ir 20% lengvesnis. Šią medžiagą Shimano naudoja vidutinių ir aukščiausios kokybės ričių korpusų gamybai.
 • Magnis – lengvas magnio lydinys, kurį Shimano naudoja kai kuriose aukščiausios klasės ritėse, kad sumažintų ritės svorį. Magnio lydinio naudojimas leidžia sumažinti svorį 10%, palyginti su aliuminiu.
 • Aliuminis – aliuminio lydinius plačiai naudoja Shimano gamindama rites. Lietas aliuminis naudojamas korpusų ir rotorių gamyboje. Šaltai kaltas aliuminis naudojamas kai kuriems ritės korpusams, ritėms, vidinėms ritės mechanizmo dalims gaminti.

Kokios technologijos naudojamos gaminant Shimano rites

Hagane

Tai technologija, kuri leidžia pagaminti tvirtesnius ir atsparesnius ritės korpusus. Hagane korpusai yra išlenkti iš vienos aliuminio lydinio dalies, o ne sudaryti iš daugybės dalies, taigi jie yra atsparesni mechaniniams stresams ir stabilesni. Be to, ši technologija leidžia padidinti ritės jėgą ir sumažinti vibraciją.

Shimano ritės Hagane technologijos korpusas
Shimano ritės Hagane technologijos korpusas

X-Ship

Technologija, kuri padidina ritės efektyvumą ir stabilumą. X-Ship pavarų blokas yra sumontuotas taip, kad būtų užtikrintas didesnis ritės stabilumas. Tai leidžia pasiekti didesnį galingumą ir sumažinti mechaninę vibraciją.

Shimano X-Ship technologija
Shimano ritės X-Ship technologija

CoreProtect

Technologija, kuri padidina ritės atsparumą vandeniui ir dulkėms. CoreProtect yra specialus korpuso apsaugos sluoksnis, kuris apsaugo ritę drėgmės ir dulkių. Ši technologija leidžia išlaikyti optimalų ritės veikimą, net esant sudėtingomis žvejybos sąlygomis.

Shimano CoreProtect tecnologija
Shimano ritės CoreProtect tecnologija

SilentDrive

Sumažina vibraciją ir triukšmą. SilentDrive sistema yra naudojama pavarų bloke kuri sumažina triukšmą ir vibraciją sukant ritę.

Shimano SilentDrive technologija
Shimano SilentDrive technologija

MicroModule

Padidina ritės efektyvumą ir tvirtumą. Micromodule pavarų blokas yra sukurtas taip, kad būtų sumažinta pavarų bloko vibracija, taigi jis tampa stabilus ir efektyvus. Be to, ši technologija leidžia padidinti ritės jėgą ir ilgaamžiškumą.

Shimano micromodule technologija
Shimano micromodule technologija

Shimano ričių markiravimas


Šiuo metu Shimano gamina platų žvejybos ritęs asortimentą, ir kiekviena rite yra unikali. Todėl pavadinime naudojamos raidės ir skaičiai reiškia tam tikras savybes arba funkcijas.

Šis raidžių sistemos naudojimas yra skirtas tam, kad galėtumėte pasirinkti tą patį modelį, bet su skirtingomis savybėmis. Štai ką reiškia raidžių naudojimas:

 • „M” gale(Middle body spool) vidutinis ritės būgnas.
 • „MS“ gale(Middle shallow spool) vidutinis-mažas ritės būgnas, šiek tiek mažesnis nei M serijos būgnas.
 • „S” gale(Shallow spool) seklus ritės būgnas, turi mažesnį gylį ir gali talpinti mažiau valo.
 • „SS” gale(Super shallow spool) labai seklus būgnas, turi dar mažesnį gylį nei sekli ritė, tai suteikia mažesnį svorį ritei.
 • „C” pradžioje (Compact body) visas ritės mechanizmas, išskyrus būgną, yra vienu dydžiu mažesnis, pvz.: C2000 ritė turi 1000 dydžio ritės korpusą ir 2000 dydžio būgną.
 • „PG” gale(Power gear) ritė su mažesniu perdavimo santykiu, per apsisukimą mažiau susukamas valas, lengviau ištraukti dideles žuvis.
 • „HG” gale(High gear) ritė su padidintu perdavimo santykiu, vienu apsisukimu galima suvynioti daugiau valo, leidžia atlikti greitą masalo prevedimą
 • „XG” gale(Extra high gear) ritė su labai dideliu perdavimo santykiu, labai greita ritė.
 • „F“ gale – reiškia, kad ritė pagaminta Europos rinkai, raidė po „F“ reiškia ritės generavimą lotyniškos abėcėlės tvarka. Pavyzdžiui: „FA“, „FB“, „FC“ reiškia pirmosios, antrosios ir trečiosios kartos rites.
 • „DH” gale(Double handle) ritė su dviguba rankena.
 • „SW” gale (Salt water) ritė skirta žvejybai jūroje, leidžia žvejoti sūriame vandenyje, atspari korozijai.
 • „R“ gale(Rear) ritės su galiniu frikciniu stabdžiu.

Shimano ritės – Top5

Shimano Catana FD

Shimano Catana FD rites įmonė gamina nuo 2019 m. Catana serijos ritės yra geriausiai parduodamos spiningo ritės Europoje. Shimano Catana ritė priklauso biudžetiniam ričių segmentui. Palyginti su ankstesnės serijos rite (FC), Shimano Catana FD turi naują, šiuolaikišką ir įspūdingą juodą dizainą. Ritės korpusas pagamintas iš XT-7 kompozitinės medžiagos. Ritė turi V formos aliuminio liejimo būgną. Papildomo būgno komplekte nėra.

Shimano Catana FD
Shimano Catana FD

Shimano Twin Power FD

Shimano Twin Power FD (Shimano 20 Twin Power) rites įmonė gamina nuo 2020 m., o pati Twin Power serija – nuo ​​1987 m. Pagal reitingą tai yra trečioji „Shimano“ serijos ritė po „Shimano Stella“ ir „Shimano Vanquish“. Ankstesnės kartos „Shimano Twin Power FC“ („Shimano 15 Twin Power“) buvo gaminamos 2015–2020 m. Ritės korpusas pagamintas Hagane Body technologija, ritės korpusas plastikinis, ritės dangtelis su aliuminio lydinio kojele. Vidinis ritės mechanizmas pagamintas naudojant Hagane Gear technologiją, pagrindinis krumpliaratis pagamintas šalto apdirbimo būdu ir padidinto skersmens. Pavaros pagamintos naudojant Micromodule II technologiją, turi ypatingą geometriją ir suteikia ritės tylų ir sklandų darbą. SilentDrive technologija užtikrina minimalią trintį tarp pavarų, todėl ritė veikia sklandžiau ir tyliau. Nuo vandens ir nešvarumų patekimo saugo labirinto principu veikianti sistema X-Protect. Rotorius pagamintas iš aliuminio lydinio su įdėklais iš metalizuoto plastiko. Linijinio kroviklio pančiai pagal SR technologiją.

Shimano Twin Power FD
Shimano Twin Power FD

Shimano Ultegra FC

Shimano Ultegra FC (Shimano 21 Ultegra) rites įmonė gamina nuo 2021 m. Ritė pakeitė ankstesnės kartos Shimano Ultegra FB ritę (Shimano 17 Ultegra). Ritė priklauso vidutinei klasei. Tvirtas ir lengvas ritės korpusas pagamintas iš CI4+ kompozitinės medžiagos, korpusas pagamintas naudojant G Free Body technologiją, dėl kurios ritės svorio centras yra arčiau meškerės. Ritė turi Hagane Gear pavarą, kurios krumpliaračiai gaminami šalto kalimo būdu. Ritė turi Micromodule Gear II krumpliaračio danties geometriją, Silentdrive sistemą, LONG STROKE SPOOL, X-Ship sistemą, S A-RB sandarius rutulinius guolius, labirinto tipo X-Protect apsaugą nuo vandens ir purvo.

Shimano Ultegra FC ritė
Shimano Ultegra FC ritė

Shimano Stradic FL

Shimano Stradic FL ritę (Shimano 19 Stradic) įmonė gamina nuo 2019 m. Ritė pakeitė ankstesnės kartos Shimano Stradic FK ritę (Shimano 15 Stradic). Ritė priklauso viršutinei vidutinės klasės ribai. Ritės korpusas pagamintas naudojant Hagane Body technologiją. Išdėstymas korpuso viduje pagal G Free Body koncepciją. Pagrindinė pora pagaminta pagal Hagane Gear koncepciją, yra X-Ship sistema. Ritei panaudota Micromodule Gear II technologija. Silentdrive sistema sumažina ritės mechanizmo atstumus iki minimumo. Ritėje yra 6 S A-RB rutuliniai guoliai. Ritės būgnas pagamintas pagal LONG STROKE SPOOL koncepciją, užtikrina metimo atstumo padidėjimą 5-10%. Ritė turi apsaugą nuo vandens ir purvo patekimo – X-Protect.

Shimano Stradic FL ritė
Shimano Stradic FL ritė

Shimano Stella FJ

Shimano Stella FJ (Shimano 18 Stella) ritę įmonė gamina nuo 2018 m. Ritė pakeitė ankstesnės kartos Shimano Stradic FL ritę (Shimano 14 Stella), kuri buvo gaminama 2014–2017 m. „Shimano Stella“ ritės yra pavyzdinė aukščiausios kokybės žvejybos ričių linija, kurioje įdiegta naujausia Japonijos ričių technologija. Ritės korpusas pagamintas naudojant Hagane Body technologiją, pagamintas iš aliuminio ir magnio lydinio, kuris suteikia korpusui didelį standumą ir tvirtumą esant minimaliam svoriui. Ritės mechanizmas sukurtas pagal Hagane Gear koncepciją, krumpliaračiai gaminami naudojant Micromodule II technologiją, kurioje krumpliaračio dantys yra mažesni ir užapvalintais kraštais, kas užtikrina tobulą mechanizmo veikimą ir idealų minkštumą. G Free Body technologija perkėlė ritės mechanizmo krumpliaračius arčiau meškerės ir meškeriotojo rankos, kad būtų perkeltas svorio centras, o tai padidina žvejo komfortą ir padidina metimo atstumą bei tikslumą. Silent Drive sistema sumažina ritės mechanizmo atstumus iki minimumo. X-Ship sistema dėl specialaus krumpliaračių išdėstymo daugiau galios perduoda iš ritės rankenos į rotorių. Ritėje yra 12+1 S A-RB guoliai. Ritė turi apsaugą nuo vandens ir purvo patekimo – X-Protect. Ritė turi ARC būgną, kuris turi nuožulnią būgno apykaklę, kuri užtikrina mažesnę trintį tarp valo ir ritės, padidina užmetimo atstumą ir tikslumą. Ritėje naudojama Rigid Support Drag technologija.

Shimano Stella FJ
Shimano Stella FJ ritė

Shimano 20 Vanford

Shimano 20 Vanford ritė, visiškai naujas ritės modelis, gaminamas nuo 2020 m. Shimano 20 Vanford ritė priklauso vidutiniam kainų segmentui. Ritės korpusas pagamintas iš lengvo CI4+ anglies pluošto kompozito. MagnumLite (MGL) rotorius pagamintas iš magnio lydinio. Ritės mechanizmas HAGANE Gear pagrindu. „MicroModule Gear II“ ir „SilentDrive“ technologijų dėka ritė dirba sklandžiai. AR-C aliuminio būgnas pagamintas naudojant Long Stroke Spool technologiją. Ritė turi apsaugą nuo vandens ir purvo patekimo – X-Protect.

Shimano 20 Vanford
Shimano 20 Vanford

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *