Starkių žvejyba rudenį patinka daugeliui spiningo žūklės mėgėjų. Starkis tampa aktyvesnis atvėstant vandeniui, pereina prie padidinto maitinimosi. Norėdami pagauti starkį tereikia susipažinti su starkių žvejyba rudenį specifika, pasikliaujant žiniomis apie jų buveines, ir naudoti paprastą masalų bei reikmenų arsenalą.
Be spiningavimo ir velkiavimo, starkių žvejyba rudenį gali būti vykdoma ir naudojant gyvą masalą ant dugninių meškerių, tačiau pastaruoju metu šių metodų populiarumas pradėjo mažėti.
Kur rasti starkį
Starkis yra žuvų rūšis, jautri deguonies buvimui vandenyje. Todėl jo buveinėms būdingi švaraus vandens plotai ir srovių buvimas, skatinantis vandens masių maišymąsi ir prisotinimą deguonimi. Upėse plėšrūnas apsistoja kietuose smėlinguose ar molinguose dirvožemiuose, vengdamas intensyvių vandens krūmynų ir dumblo vietų.
Gylis svyruoja nuo 3 iki 20 metrų. Dugne starkių būriai ieško įvairių nelygumų, atbrailų, duobių, griovių ir šias anomalijas užima kaip pasalą.
Žvejybai perspektyviomis vietomis laikomi ir hidrologiniai objektai, teritorijos prie užtvankų, tiltų ir pylimų, kur plėšrūnas leidžiasi ieškoti maisto. Rudenį stebimos žuvų migracijos, kai karšių būriai persikelia į žiemos gilias upių ir ežerų vietas.
Svarbu!
Verta pastebėti, kad starkiai nėra pakrančių zonų mėgėjai ir skaidriame vandenyje stengiasi laikytis atokiau nuo pakrančių.
Starkių žvejyba rudenį iš valties atrodo patraukliau nei žvejyba nuo kranto, nes išsiplėsite galimybės ieškoti perspektyvių žvejybos vietų.
Starkių rudens elgsenos ypatumai
Starkių žvejyba rudenį pagrįsta žuvų elgsenos įvairove pirmoje ir antroje sezono dalyje. Jei vadinamasis vasaros-rudens laikotarpis nuo rugsėjo iki spalio vidurio niekuo nesiskiria nuo žvejybos strategijos vasarą, tai sekantis – spalis ir visas lapkritis, rudens – žiemos laikas, kardinaliai keičia žvejybos taktiką. Šis radikalus pokytis siejamas su padidėjusia plėšrūnų žiemos migracija paskui karpinių žuvų rūšimis, kurios visam žiemos laikotarpiui migruoja į žiemojimo duobes. Padidėjęs karšių judėjimas verčia starkių būrius palikti savo namus ir persikelti į giliausius telkinio vandenis, kur lapkritį starkių žvejyba duobių pakraščiuose tampa sėkmingiausia.
Starkių žvejyba rudenį – geriausias laikas
Rugsėjo mėnesį starkių žvejyba intensyvumu praktiškai nesiskiria nuo žvejybos vasaros mėnesiais. Santykinai šiltuose vandenyse dar yra pakankamai maisto, o plėšrūnas yra išrankus. Žvejyba dažniausiai vykdoma naktį, kai žvejojama nuo vakaro sutemų iki aušros. Ramios naktys su padidėjusiu atmosferos slėgiu suaktyvina starkių kibimą.
Žvejyba spalį tampa daug įdomesnė, o šis rudens mėnuo laikomas produktyviausiu starkių žvejybos metu. Spalį kibimas yra stabilus tiek tamsoje, tiek debesuotomis dienomis. Žuvų aktyvumo mažėjimui įtakos turi tik užsitęsę lietūs ir nepalankus oras su stipriais šiaurės ir šiaurės rytų vėjo kryptimis. Dvi ar tris dienas išsilaikant ramiems ir debesuotiems orams. Šiuo laikotarpiu galima pagauti trofėjinių egzempliorių.
Lapkričio orai priverčia plėšrūną eiti į šiltesnius vandenis duobėse, kur dideliame gylyje žuvys aktyvios visą dieną, periodiškai, tam tikrais intervalais išeina medžioti, o tai labai panašu į lydekų elgesį.
Įrangos pasirinkimas pradedančiajam
Starkių žvejybos rudenį metodai gali būti skirstomi pagal naudojamo masalo tipą. Iš jų populiariausi yra jig’as ir drop-shot, kur pagrindinį vaidmenį atlieka silikoniniai masalai. Žvejybai parenkamos greitos arba pusiau greitos spiningo akcijos meškerės, kurių pagalba galima greitai reaguoti į kibimą.
Naudojant lėtą meškerės akciją, kieta starkio burna vargu ar bus perdurta kabliu, į tai reikia atsižvelgti renkantis meškerę. Spiningo testai priklauso nuo masalo svorio. Spiningas pradedančiajam bus tinkamas su nuo 15 iki 30 gramų testu (daugiau informacijos apie spiningo pasirinkimą galite rasti paspaudę – čia).
Pintas valas naudojamas nuo 0,10 iki 0,20 mm skersmens. Ritė – 2000–4000 dydžio (daugiau informacijos apie ritės pasirinkimą spiningui galite rasti paspaudę – čia). Pavadėlis dažniausiai naudojamas iš flourocarbono valo.