Feederis žiema

feeder žiema

Žiema. 2019-2020 metų žiema viena iš šilčiausių. Per savo kuklius 30 metų neatsimenu nei vieno karto, kad žiema nebūtu ledo. Ledo net ant superstos balos. Vasario aštuntą dieną prognozė +4 laipsniai šilumos. Reikia važiuoti žvejoti. Pasirinkimai du. Upėtakiai arba feederis. Ilgai dvejojau ar verta mėginti feederį žiema. Kaip žinome žiema žuvys labai pasivi. Bet patingėjęs daug vaikščioti nusprendžiau – feederis.

Pasiruošimas

Paieškojęs internete informacijos apie žvejybą žiema pradėjau pasiruošimą. Nusipirkau tamsesnės frakcijos pašaro. Užmaišiau iš vakaro rūsyje, kad išbrinktų. Iš gyvų masalų nusipirkau pinkų, uodo trūkio lervų, dzikų. Vietą rinkausi, kad būtu kur pasislėpti nuo vėjo. Ir iš ankstaus ryto, kad spėti ant švytimo pajudėjau link vandens telkinio.

feederis

Žvejyba feederiu

Kaip ir visada sinoptikai su orais apgavo. Žadėtų +4 laipsnių net ir kvapo nebuvo. Naktis minusinė. Rytas arčiau nulio. Seklesnės ir siauresnės įlankos užtrauktos plonu ledu. Žvejybos pasirinkimo vietų dar labiau sumažėjo. Apvažiavus įlanką atradau gražią vietą. Pasislėpus nuo vėjo ir radus neužšalusį vandens plotą pradėjau žvejybą.
Pirma valanda žvejybos. Keičiu masalą, pinkas, matylius, dzikas. Daugiau, mažiau – nulis reakcijos.
Antra valanda žvejybos. Pradedu daryti miksą. Uždėjus matyliaus ir vieną pinką sulaukiu neaiškaus barkštelėjimo, bet toliau ir vėl tyla. Permėtimas tokia pat sudėtimi. Tylu. Dar vienas permetimas. Ir toliau tyla. Laikas artėja link pietų meto. Ant laikrodžio jau 11 valanda. Oras šiltesnis netampa. Kadangi neturiu tinkamų žieminių batų sėslioms žvejyboms neturiu kojos po truputi pradeda šalti. Nutariau savęs nekankinti ir krautis mantas. Per pusvalandį kol kroviausi daiktus jokių timptelėjimų.
Ir ties šia liūdna gaida išvažiavau.
Ši žvejyba pasodino kirminą gyliai viduje kuris prašosi atgal prie ežero su feederiu. Bet sekantis kartas bus kai orai pašils labiau ir bent savaitę bus +10.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *