Žvejyba Feederiu – Pradžia. Kaip Aš Pradėjau Žvejybą Feederiu

žvejybos feeder

Išmėginęs dugninės žvejybos džiaugsmus ir peržiūrėjęs ne vieną video kuriame žvejojama feederiu nusprendžiau, kad noriu pasinerti į šį smagų žvejybos būdąžvejyba feederiu. Bet prieš tai reikia atitinkamai pasiruošti. Esama dugninė meškerė jeigu ir tinka žvejybai feederiu tai nebent tik upėje. Mano tikslas kaip pradedančiojo – ežeras. Tad teko nemažai pasiskaityti ir panaršyti internete, kad rasčiau sau tinkamą. Tad pereikime prie to kokio feederiu sau ieškojau.

Feederiu paieška

Kadangi mano tikslas žvejybose bus pagrinde karšiai tad ir meškerykotį rinkausi atitinkamai šiai žuviai gaudyti. Savo pasirinkimą išskirsčiau į kelis kriterijus. Apie kuriuos Jums ir papasakosiu.

žvejyba feederiu

Pirmasis kriterijus – svoris. Kadangi žvejyba feederiu yra labai intensyvi tad ir meškerė turėtų būti lengva. Darant permėtimus, kad ir kas 5 minutes per žvejyba susidaro labai daug užmėtimu. Tad logiškai mąstant jeigu komplektas bus sunkus ant žvejybos galo jau metimai bus netikslus ir rankos nebejausi. Tad ties svoriu nusprendžiau apsiriboti ties 250g riba.
Antras kriterijus – užmėtimo svoris. Kadangi žvejosiu ežeruose srovės nebus tad ir labai apsisunkinti nėra prasmės. Tolimų mėtimų irgi stengsiuosi atsisakyti. Bet metimą, manau, atlošiu pasirinkęs teisingą valą.
Trečias kriterijus – ilgis. Pasirinkęs meškerykočio svorį iki 250g automatiškai save apribojau ir jo ilgiu. Panaršęs po internetines parduotuves ties biudžetinėmis meškerėmis tapo aišku, kad ilgis bus 3,6 metrų. Ilgis mane visiškai tenkina. Dauguma feederio profesionalų taip pat siūlo pradėti nuo 3,6.

Į mano akiratį krito du feederiai:
Okuma Solitron Feeder H 3.60cm 50-100g
Salmo Elite Feeder 90 3,60cm 90g
Pradėjau juos lyginti. Visos savybės praktiškai vienodos.
Svoris: Okuma 217g Salmo – 225g
Užmėtimas: Okuma iki 100g Salmo iki 90g
Ilgis: 3,6m
Kaina: Okuma ~70 Salmo ~75e

Bet salmo turi pranašumų pagaminime.
Salmo – koto blankas iš grafito 24T, ritės laikiklis ir žiedai SIC. Kombinuota koto rankena iš kamštinės medžiagos su EVA.
Okuma – kotas pagamintas iš lengvo, bet patikimo XTR42 IM6 modulio anglies pluošto, uždėti lengvi titano oksido žiedeliai. Patogi rankena iš kamščio ir EVA kombinacijos, su ergonomišku ritės laikikliu.

Štai tokie mano pastebėjimai besirenkant kotą feederiui. Labai lauksiu Jūsų pastabų, bei pasiūlymų. Esu įsitikinęs, kad į mano kriterijus patenka tikrai daugiau feederių ties 80e suma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *