Dugninė žvejyba – ne tokia lengva kaip atrodo

žvejyba dugnine meškere

Žvejyba dugninė meškere ne tokia jau ir paprasta kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Štai tokios mintys aplanko pradedantį žvejoti dugnine t.y. mane. Atrodytų užsirišai sistėmelę prigrūdai šėryklą pašaro užmetei ir lauki… Aha… Kur gi ne… 🙂 Čia su spiningu užsidėjai masalą ir pirmyn „drožti”. Nors ir su juo reikia žinoti kur, kaip, kada ir su kuo „drožti”.
Vienu žodžiu visur reikia mokytis norint pasiekti rezultato 🙂

Dugninė – Eksperimentai su pašaru

Šis kartas išvyka su dugnine buvo šioks toks eksperimentas. Priviriau perlinės kruopos, žirniu. Na galvoju tuoj pasidarysiu pašarą „trofėjams”. Užmaišiau likusį pašarą nuo praeitos žvejybos. Karšiui stambios frakcijos. Ir į visą šį džiaugsmą įbėriau žirnius su kruopom. Ir tai buvo didžiausia mano klaida.
Iš normalaus pašaro pasidarė košės birzgalas. Kuris per daug lipnus. Iš šėryklos neiškrenta. Kvapas nesuprasi koks, net pačiam keistas. Gal pirminiam užšėrimui ir tinkantis produktas, bet ji reikia iki vietos nugabenti arba su spomba arba su valtim. Ko, deja, šiuo momentu neturėjau. Su paprasta šėrykla tokį gaminį pavargsi mėtyti. Na ką padarysi iš klaidų mokomės. Kiek jėgos užteko išmečiau į tolį. Aišku nedamečiau, bet su viltimi, kad žuvį prisikviesiu bent jau kažkur arčiau savęs pradėjau maišyti paprastą pirktinį, universalų, vanilės kvapo jauką.

dugninė

Užmaišius jauką pradėjau standartinę procedūrą. Penkias / šešias šėryklas pirmam jaukinimui. Ir paskui užmėtimas su masalu. Šį kartą nusprendžiau dažniau užmest iš naujo (aišku ne be pono Korsako laidos pagalbos). Kas 10-15 minučių užtaisymas šėryklos, šviežių dzikų kabinimas ir šūvis atgal į žvejybos vietą. Po trečio permetimo – kibimas. Beždžionėlė nestipriais smūgiais kilnojasi. Pakirtimas. Krante graži kuoja. Dar keli permetimai, keli tušti kibimai po kurių seka dar viena kuoja į krantą. Ir tokių kuojų po 200g būtu dar ne viena, bet laikas jau rodo į namų pusę. Tenka vyniotis meškerę ir keliauti į namus laukti sekančio išvykimo.
Štai toks mano pradžiamokslis su dugnine meškere. Ruduo didžiųjų karšių metas – pažiūrėsim.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *